MLP Online PL

MLP - Wszystkie odcinki Online

Teraz jest 19 mar 2024, o 14:05


Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 162 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Tulpa
PostNapisane: 9 sie 2013, o 10:10 
Pisarz
Pisarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2013, o 16:22
Posty: 76
Nick z youtube: Mic2313
Płeć: Mężczyzna
A jak to jest z tym ----> Według kościoła katolickiego w jednym ciele jest jedna dusza i jeden umysł. Tworząc drugi umysł, tulpę, to z założenia dusza jest wspólna czy należy do hosta? To trochę przeczy przyjętym prawom że nasza osobowość zależy od duszy, bo jeśli tulpa nie ma duszy, a jest taką samą świadomością jak my... Idealny wręcz temat na nudną lekcję religii :V Już widzę mojego księdza jak mu o tym mówię... Chociaż podobno jeden ksiądz powiedział że skoro to nie szkodzi, to jest to świetny sposób na wykorzystywanie umysłu jako daru od boga. Sam nie jestem zagorzałym katolikiem, ale myślę że jest to ciekawy temat

_________________
ObrazekObrazek


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 sie 2013, o 10:10 


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Tulpa
PostNapisane: 9 sie 2013, o 10:27 
Początkujący skryba
Początkujący skryba
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2013, o 15:20
Posty: 11
Płeć: Mężczyzna
ProXer14 napisał(a):
A jak to jest z tym ----> Według kościoła katolickiego w jednym ciele jest jedna dusza i jeden umysł. Tworząc drugi umysł, tulpę, to z założenia dusza jest wspólna czy należy do hosta? To trochę przeczy przyjętym prawom że nasza osobowość zależy od duszy, bo jeśli tulpa nie ma duszy, a jest taką samą świadomością jak my... Idealny wręcz temat na nudną lekcję religii :V Już widzę mojego księdza jak mu o tym mówię... Chociaż podobno jeden ksiądz powiedział że skoro to nie szkodzi, to jest to świetny sposób na wykorzystywanie umysłu jako daru od boga. Sam nie jestem zagorzałym katolikiem, ale myślę że jest to ciekawy temat


To nie mów mu bezpośrednio o tulpach tylko o osobowości mnogiej która jest znana psychologii już od bardzo dawna

Materiały na ten temat z mojego wcześniejszego posta:
http://www.kinhost.org/ (ENG)
http://www.karitas.net/blackbirds/layman/ (ENG)
http://forum.tulpa.info.pl/showthread.php?tid=1 Rozdziały 1.4.6 Tulpa a schizofrenia oraz 1.4.7 Osobowość mnoga, DID oraz MPD
http://tulpa.info.pl/zdrowa-osobowosc-mnoga-a-tulpy/

MarkosPL napisał(a):
Propo mojej wczesniejszej rozkminki: jak mozna odroznic sprawy duchowe od tych umyslowych? Granica jest bardzo cieka. To, o czym myslimy, w wiekszosci religii wplywa na duchowosc. Same praktyki i obrzedy religijne to ludzki umysl i czyny, a maja wplyw na duchowosc. Wiem, ze to ma malo wspolnego z tulpa, ale jednak mowimy o jej naturze.

Tak to są tylko i wyłącznie subiektywne odczucia. Obrzęd religijny jest tylko odczuciem subiektywnym i wpływa na człowieka tylko pod względem psychologicznym. Osoba która jest niewierząca nie odczuje jego działania ponieważ po prostu nie wierzy, że działa w przeciwieństwie do osoby wierzącej która przypisze temu zjawisku każdą następną zmienną: dobra ocena w szkole, znalezienie pieniędzy itd..

Ładnie to pokazuje Derren Brown w swoim filmie "Messiah":
https://www.youtube.com/watch?v=Dcg6LfG ... EEA85A6E9A
(Darren Brown to iluzjonista, hipnotyzer oraz jeden z najlepszych ludzi posługujących się NLP, polecam resztę jego filmów które można znaleźć na YT. Chociażby te: http://youtu.be/R1IgbZw4HCM , http://youtu.be/9_CTT9IdM_c , http://youtu.be/5JWfdE9WLBk)

MarkosPL napisał(a):
I jeszcze jedno propo forum tematycznego: Cieju, wiekszosc z nas woli zasiegnac pierwszych porad od osob, ktore znaja. Ja dawniej, kiedy zaczynalem interesowac sie tulpa odwiedzalem to forum, ale teraz, kiedy juz tak bardzo sie tym nie zajmuje, wole zadawac pytania tutaj. No i oczywiscie nie posadam was o okultyzm czy cos. Tylko podsuwam temat do przemyslen.

Wygodnie a nie lepiej zapytać "znajomych z forum". Coś takiego powoduje powielanie mitów i może komuś zaszkodzić. Powielane są tu jedynie mity które obalono ponad pół roku temu. To, że ktoś pyta tylko znajomych oznacza po prostu, że za mało się dowie i w efekcie zaszkodzi sobie. Nikt nikogo nie zje na tamtym forum lub IRCu. To, że się tamtych osób nie zna, nie znaczy, że nie można pytać. Więcej wiedzy otrzyma się od ludzi tam niż tutaj. Równie dobrze można pytać znajomego oraz na forum tematycznym.


Ostatnio edytowano 9 sie 2013, o 16:09 przez Aradan, łącznie edytowano 1 raz

Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tulpa
PostNapisane: 9 sie 2013, o 11:24 
Początkujący skryba
Początkujący skryba

Dołączył(a): 28 lut 2013, o 17:34
Posty: 32
Nick z youtube: xMARKOSxx
Płeć: Mężczyzna
http://forum.tulpa.info.pl/showthread.php?tid=389

Przypomnialem sobie o tym temacie. Kiedys przeczytalem 5 stron, jak znajde wiecej czasu to dokoncze czytanie. Wam tez polecam. Filmy obejrze pozniej. I propo ostatniego posta Cieja racja. Najlepiej czerpac z kilku zrodel informacji. Ale i tak najwpierw pytamy sie znajomych.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tulpa
PostNapisane: 9 sie 2013, o 12:28 
illusion Lord
illusion Lord
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 19:56
Posty: 945
Lokalizacja: Szczecin
Nick z youtube: Iluzjusz Miraż
Płeć: Mężczyzna
moje pytania zostały pominięte ;x
Cytuj:
Większość osób które pytałem miały z tym problem, traktowały to chyba bardziej jako rozrywkę na rok czy dwa.

To zależy od dojrzałości i przygotowania psychicznego człowieka. Ja przed z kreowaniem tulpy dużo myślałem o dzieciach i wciąż dużo myślę (czego na czacie forumowym można odczuć ;p). Nie mógłbym się zrzec swojej "córki". W sumie twoja wypowiedź jest kwintesencją przyczyn rozwodów ;x

_________________
Obrazek
"Głupota nie jest szczeblem mądrości. W istocie mądrość jest głupotą" - Matthijs Van Boxel


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tulpa
PostNapisane: 9 sie 2013, o 16:41 
Publicysta
Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 22:18
Posty: 609
Mirage napisał(a):
Nie mógłbym się zrzec swojej "córki".

No właśnie zastanawia mnie jak można przywiązać się do wytwóru swojej wyobraźni ?


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tulpa
PostNapisane: 9 sie 2013, o 17:31 
illusion Lord
illusion Lord
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 19:56
Posty: 945
Lokalizacja: Szczecin
Nick z youtube: Iluzjusz Miraż
Płeć: Mężczyzna
Cytuj:
No właśnie zastanawia mnie jak można przywiązać się do wytwóru swojej wyobraźni ?

Można, wszystko w dużej mierze zależy od psychiki. Dla mnie sfera umysłu jest bardzo ważna. Jest to sumie jedyne miejsce, gdzie mogę być kim chce, a bynajmniej nie muszę udawać tego kogo nie chce. Jestem też bardzo emocjonalny, a te emocje muszą gdzieś uciekać...

_________________
Obrazek
"Głupota nie jest szczeblem mądrości. W istocie mądrość jest głupotą" - Matthijs Van Boxel


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tulpa
PostNapisane: 9 sie 2013, o 17:57 
Pisarz
Pisarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2013, o 16:22
Posty: 76
Nick z youtube: Mic2313
Płeć: Mężczyzna
Mam kłopot z wizualizacją, nie wiem jak zabrać się do tego, a mój WL nie jest zbytnio realistyczny :( Jak więc zacząć?
EDIT:
Dobra, jest lepiej, naczytałem się poradników i trochę sobie zaniżyłem samoocenę, ale pogadałem z innymi początkującymi i nie jest źle :D

_________________
ObrazekObrazek


Ostatnio edytowano 10 sie 2013, o 18:26 przez ProXer14, łącznie edytowano 1 raz

Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tulpa
PostNapisane: 9 sie 2013, o 18:55 
Publicysta
Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 22:18
Posty: 609
@up
Na moje oko prędzej czy później wygląd sam się "wykreuje".

Mirage napisał(a):
Jest to sumie jedyne miejsce, gdzie mogę być kim chce, a bynajmniej nie muszę udawać tego kogo nie chce.

Ty przynajmniej wiesz kim jesteś, wystarczy że spojrzysz na sygnaturkę nie bez powodu tam jest taki tekst a nie inny. Jednym z powodów dla których zdecydowałem się na Tulpę jest to że może pomóc mi to w końcu odkryć.
Darth Lasagne (Mirage) napisał(a):
Jestem też bardzo emocjonalny, a te emocje muszą gdzieś uciekać...

Ty też... ?
Jeśli chodzi o radzenie sobię z emocjami to ja preferuję "ruchomą medytacje". Skupienie się na jakiejść czynności i poprzez to wyciszanie emocji, przemijają one, nie jest to jakieś "oficjalne" że się tak wyrażę. "Życie wydaje się prostsze kiedy coś naprawiasz" ci którzy znają ten cytat wiedzą z czego to "zapożyczyłem". Sprawdza się, choć czasami zawodzi gdy tych emocji jest bardzo nagły przypływ to wtedy najczęsciej kończy się to tak: http://youtu.be/y_JGI0JhCkQ
Czasami też pozwalam emocją robić swoje. "Nie bójcie się płakać ponieważ nie wszystkie łzy są niedobre"


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tulpa
PostNapisane: 17 sie 2013, o 07:44 
Pisarz
Pisarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2013, o 16:22
Posty: 76
Nick z youtube: Mic2313
Płeć: Mężczyzna
Jeszcze mała paczka pytań:
-Czy dałoby się odciąć od słyszenia tulpy na np. pół godziny. I jak to zrobić?
-Czy można nie zezwolić tulpie na dostęp do twojej podświadomości/wspomnień?
-Jak mieć prywatne myśli? I czy wymagane jest do tego myślenie równolegle?

_________________
ObrazekObrazek


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tulpa
PostNapisane: 24 sie 2013, o 12:46 
Początkujący skryba
Początkujący skryba
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2013, o 15:20
Posty: 11
Płeć: Mężczyzna
ProXer14 napisał(a):
Jeszcze mała paczka pytań:
-Czy dałoby się odciąć od słyszenia tulpy na np. pół godziny. I jak to zrobić?

Poprosić

ProXer14 napisał(a):
Jeszcze mała paczka pytań:
-Czy można nie zezwolić tulpie na dostęp do twojej podświadomości/wspomnień?

Można

ProXer14 napisał(a):
Jeszcze mała paczka pytań:
-Jak mieć prywatne myśli? I czy wymagane jest do tego myślenie równolegle?

Wystarczy ćwiczyć posiadanie własnych myśli, najprościej grając w chowanego w WL.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 sie 2013, o 12:46 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 162 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL