MLP Online PL

MLP - Wszystkie odcinki Online

Teraz jest 28 mar 2024, o 22:04


Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Świadomy sen porady czy warto
PostNapisane: 17 cze 2013, o 14:39 
Początkujący
Początkujący
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lut 2013, o 11:25
Posty: 5
Lokalizacja: Trzebinia
Nick z youtube: przemek12222
Płeć: Mężczyzna
sorry za te prorocze sny :p w ogóle to ktoś mi wytłumaczy jak mieć najprostszym sposobem te "świadome sny":)


//Ortografia. Pozdrawiam, Mirage


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 cze 2013, o 14:39 


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Świadomy sen porady czy warto
PostNapisane: 17 cze 2013, o 17:47 
illusion Lord
illusion Lord
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 19:56
Posty: 945
Lokalizacja: Szczecin
Nick z youtube: Iluzjusz Miraż
Płeć: Mężczyzna
Nie mogę powiedzieć jaki sposób jest najodpowiedniejszy. Musisz sam pokombinować. Na starcie możesz popróbować kilka technik:
WBTB
MILD
WILD
Pamiętaj, że możesz łączyć techniki jak i różne składniki.
Przede wszystkim musiałbyś zacząć od obserwacji swoich snów. Załóż jakiś dziennik snów w którym bd zapisywał sny. Na początku radzę wypisywać ze szczegółami, a jak już poznasz swoją sferę snu, to możesz pisać tylko słowa klucze lub robić plan wydarzeń (tu masz przykładowy plan wydarzeń (kilknij))
Warto by było jak byś znał swój znak senny, czyli coś co Ci się śni najczęściej. Może to być cokolwiek. Od konkretnego przedmiotu/miejsca/budynku/osoby do konkretnej akcji. Ważne by to często się śniło. Np. u mnie znakiem sennym jest noc - prawie zawsze w moich snach jest ciemno jak w nocy.
Jak już będziesz znał swój znak senny to ilekroć go spotkasz w realnym życiu to zrób test rzeczywistości (polecam zatkać nos i wciągnąć powietrze nosem) jeśli się uda to znaczy, że to sen, a jeśli nie, to znaczy, że to real. Testów rzeczywistości jest pełno, ale ten jest jednym z skuteczniejszych.

Wracając do składników. W zależności jaki efekt chcesz uzyskać to zażywasz różne rzeczy. Np. jak masz problem z utrzymaniem świadomości przy WILD'dzie to pijesz słabą kawę, a jak masz problem z zaśnięciem po WBTB to zażywasz napar z melisy / chmielu / rumianku / waleriany itp. Jeśli chodzi o składniki, to wybór jest ogromny, w zależności co chcesz osłabić/umocnić.
No się mnie nie pytaj o te skróty technik, bo chyba wyjaśniłem je na początku tematu. A jak nie, to wpisz w google np. "WILD - LD" lub "WILD - świadomy sen" albo "Techniki świadomego śnienia".

Fajnie by było jak byś się nauczył autosugestii. Jest ciekawa rzecz i przydaje się nawet w życiu codziennym. Musisz nauczyć się formułować odpowiednio wyrażenia tak, byś podświadomie zrozumiał, że to co chcesz sobie przekazać jest najwyższej wagi.

_________________
Obrazek
"Głupota nie jest szczeblem mądrości. W istocie mądrość jest głupotą" - Matthijs Van Boxel


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Świadomy sen porady czy warto
PostNapisane: 21 cze 2013, o 12:10 
Początkujący
Początkujący
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2013, o 08:37
Posty: 3
Nick z youtube: PilifXD
Płeć: Mężczyzna
A ja oglądałem coś na Discovery że jest coś takiego żę otwierasz oczy ale nie możesz się ruszyć i możesz mieć uczucie że coś cie dotyka, coś wokół ciebie jest lub że lewitujesz, a jak masz te 3 na raz to możesz zobaczyć kosmitów co cie porywają, coś ci robią :| lub jakieś zjawy czy coś tam.....Czy można to dostać jak się próbuje WILD ?


Było coś napisane że się przed upadkiem się budzi (w śnie) ale ja zawsze spadam do końca i po śmierci widzę "Black Screen" i słyszę "piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii" i dzieje się to dosyć często :D .


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Świadomy sen porady czy warto
PostNapisane: 21 cze 2013, o 13:25 
Pisarz
Pisarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2013, o 16:22
Posty: 76
Nick z youtube: Mic2313
Płeć: Mężczyzna
pilif888 napisał(a):
A ja oglądałem coś na Discovery że jest coś takiego żę otwierasz oczy ale nie możesz się ruszyć i możesz mieć uczucie że coś cie dotyka, coś wokół ciebie jest lub że lewitujesz, a jak masz te 3 na raz to możesz zobaczyć kosmitów co cie porywają, coś ci robią :| lub jakieś zjawy czy coś tam.....Czy można to dostać jak się próbuje WILD ?


Było coś napisane że się przed upadkiem się budzi (w śnie) ale ja zawsze spadam do końca i po śmierci widzę "Black Screen" i słyszę "piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii" i dzieje się to dosyć często :D .


To się nazywa paraliż senny. Organizm nakłada klatkę na organizm aby nie kopiował tego co robi we śnie. Jeśli nie będziesz się bał, nie zobaczysz kosmitów, bo to wszystko dzieje się w twojej głowie. To stan półsnu.
Tak, przy WILDzie można go dostać. Ale nie ma się czego bać, to bezpieczne
:P

_________________
ObrazekObrazek


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Świadomy sen porady czy warto
PostNapisane: 21 cze 2013, o 17:23 
illusion Lord
illusion Lord
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 19:56
Posty: 945
Lokalizacja: Szczecin
Nick z youtube: Iluzjusz Miraż
Płeć: Mężczyzna
To jak bd wyglądał paraliż w głównej mierze zależy od stanu psychicznego. Ja zanim wykonałem pierwszego WILD'a to się przygotowałem psychicznie, że być może coś mnie wystraszy. Jednak z drugiej strony lubię się bać, a umysł lubi trolować.
Generalnie też wam się radzie przygotować na takie ewentualności w paraliżach. Nawet jak mało będziecie WILD'ować (wykonywać technikę "WILD") to jednak im więcej ma się LD tym większa szansa na inne, spontaniczne rzeczy związane z tym zjawiskiem. Ja na przykład bardzo często mam świadome półsny. Tu jest o tyle trudno, że te zjawisko łatwo się rozpada, trzeba mieć umiejętność by ten stan utrzymać.

U mnie paraliż zawsze wygląda podobnie - leżę w łóżku w swoim pokoju na plecach, jest ciemno. Moje tętno przyśpiesza, czuję niepokój aczkolwiek zachowuję pozorny spokój. Czasem w tle słyszę różne dźwięki, przeważnie coś w stylu wybuchu / strzału.
Nigdy nie widziałem żadnej postaci w Paraliżu sennym, ale raz miałem przypadek, że się panicznie przeraziłem. Zależało mi by jak najszybciej zasnąć (bezsenność). Wiadomo - mózg minimalnie myśli logicznie w stanie półsnu, więc coś mi wpadło do głowy "że zostanę w świecie snów na zawsze" i zacząłem się rwać. Z 5 min się męczyłem z paraliżem po czym jak poczułem, że znika i pomyślałem: "Albo dobra jednak chce LD" ale było już za późno.

Faza jest też jak wejdziesz w półsen z otwartymi oczyma. Jak się w takim stanie znalazłem to myślałem, że umarłem :D

_________________
Obrazek
"Głupota nie jest szczeblem mądrości. W istocie mądrość jest głupotą" - Matthijs Van Boxel


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Świadomy sen porady czy warto
PostNapisane: 22 lip 2013, o 16:52 
Pisarz
Pisarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2013, o 16:22
Posty: 76
Nick z youtube: Mic2313
Płeć: Mężczyzna
Tydzień temu uzyskałem LD techniką MILD. Chciałem stworzyć sobie kucykowego avatara jednak nie udało mi się. Chyba źle się do tego zabrałem i już nawet wiem co poprawić w tym sposobie . Mam nadzieję że przy następnych próbach mi się uda :)

_________________
ObrazekObrazek


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Świadomy sen porady czy warto
PostNapisane: 24 lip 2013, o 21:41 
illusion Lord
illusion Lord
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 19:56
Posty: 945
Lokalizacja: Szczecin
Nick z youtube: Iluzjusz Miraż
Płeć: Mężczyzna
A mógłbyś opisać jaki sposób obrałeś na zamianę w kuca i co było potencjalnym błędem? Może sięto przyda komuś innemu.

Ja czasem mam tak, że tuż przed obudzeniem zyskuję świadomość, ale nie pamiętam czy to się klasyfikuje do świadomego snu czy półsnu (te ostatnie miewam bardzo często. Tak często, że czasem potrafię wymieszać wonderland z półsnem).

_________________
Obrazek
"Głupota nie jest szczeblem mądrości. W istocie mądrość jest głupotą" - Matthijs Van Boxel


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Świadomy sen porady czy warto
PostNapisane: 25 lip 2013, o 06:46 
Pisarz
Pisarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2013, o 16:22
Posty: 76
Nick z youtube: Mic2313
Płeć: Mężczyzna
Skupiłem się na zmianie wyglądu, lecz na postawie już nie, przez co wygląd się zmienił ale odczucia były takie jakbym wciąż był człowiekiem chodzącym na czworakach Następnym razem postaram mocno skupić się na wszystkim, nie tylko na wyglądzie. Jeśli się uda podzielę się wrażeniami :P

_________________
ObrazekObrazek


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Świadomy sen porady czy warto
PostNapisane: 1 mar 2020, o 18:28 
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): 1 mar 2020, o 18:26
Posty: 0
Nick z youtube: brak
Płeć: Kobieta
Jak wygląda świadomy sen i alkohol? Czy to jakoś nie potęguje lub nie osłabia doświadczeń? Lubię wypić wino ale chętnie przerzuce się na wino bezalkoholowe, jeżeli mogę osiągnąć dobre efekty.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Świadomy sen porady czy warto
PostNapisane: 15 mar 2020, o 20:38 
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): 1 mar 2020, o 18:26
Posty: 0
Nick z youtube: brak
Płeć: Kobieta
Śniło mi się kiedyś (tzn to był świadomy sen ale z paraliżem, że nie mogłem się ruszać) że ludzie przychodzą jak ja leżę w łóżku i wszystko mi wynoszą. Tak jakby ktoś robił przeprowadzkę a ja nie mogę nic zrobić, straszne uczucie, paraliże senne są bardzo stresujące i w sumie nie polecam tego. Brali mój dom jak świeże bułeczki a ja nic nie mogłem zrobić
________
przeprowadzki kraków


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 mar 2020, o 20:38 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL