MLP Online PL

MLP - Wszystkie odcinki Online

Teraz jest 28 mar 2024, o 12:04


Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Motoryzacja
PostNapisane: 4 kwi 2013, o 14:29 
Publicysta
Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 mar 2013, o 12:47
Posty: 460
Lokalizacja: Radom
Nick z youtube: Mariusz M
Płeć: Mężczyzna
jako że na naszym forum przeważa męska część społeczeństwa postanowiłem założyć temat o motoryzacji wszelakiej.
No to zaczynamy.
Oto moja ,,śliczna'' Laguna
http://vpx.pl/i/2013/04/04/100_0600a.jpg
(lepszego zdjęcia nie znalazłem ale przynajmniej na nim nie widać rdzy :D )
ale chętnie wymieniłbym ją np. na coś takiego
http://3.bp.blogspot.com/-ISsWPzu6C04/U ... 80x960.jpg
Ma ktoś na zbyciu? :lol:
Temat całkowicie otwarty, więc piszcie czym jeździcie wy/wasi rodzice
Piszcie o wszelkich nowościach motoryzacyjnych, poradach i oczywiście ciekawostkach związanych z motoryzacją

_________________
ObrazekObrazek

"To smutne że głupcy są tak pewni siebie, a ludzie mądrzy tak pełni wątpliwości" - Bertrand Russell
Mój kanał na YT


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 kwi 2013, o 14:29 


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Motoryzacja
PostNapisane: 4 kwi 2013, o 15:04 
Publicysta
Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lut 2013, o 21:50
Posty: 586
Lokalizacja: okolice Łodzi i Wa-wy
Nick z youtube: MrTivoy
Płeć: Mężczyzna
zadbana ta twoja Laguna ^^ który rocznik?
ja mam 16 lat ale od zawsze marzy mi się Ford Mustang GT
powiem Ci jeszcze ciekawostkę! często jeżdżę Lamborginni Gallardo :D (ale NFS się chyba nie liczy :()

_________________
Hubert Dawid Konrad Ewa Grzegorz Mariusz G. aka Iluzjusz Miraż, wydziedziczam Cię.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Motoryzacja
PostNapisane: 4 kwi 2013, o 16:19 
Początkujący skryba
Początkujący skryba

Dołączył(a): 28 lut 2013, o 17:34
Posty: 32
Nick z youtube: xMARKOSxx
Płeć: Mężczyzna
Prawka nie mam, ale moj znajomy jezdzi mazda 6. Calkiem nie zla, ale troche mieka... Po stluczce (wjechal busowi w tyl) Blacha zaczla po prostu odpadac. Nawet czesc przednich drzwi. Okazalo sie, ze kupil ja juz w takim stanie, tylko ukryto te wady... Jezdzil dwa lata, zadnych awarii, a podwozie sie rozpada, bo ktos ledwo pozklejal (chyba tasma) auto po wypadku. Zadnych aut od handlarzy sprowadzajacych auta z za granicy - przewaznie powypadkowe, tylko posklejane na sline.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Motoryzacja
PostNapisane: 4 kwi 2013, o 16:49 
Publicysta
Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 mar 2013, o 12:47
Posty: 460
Lokalizacja: Radom
Nick z youtube: Mariusz M
Płeć: Mężczyzna
tivoy napisał(a):
zadbana ta twoja Laguna ^^ który rocznik?
ja mam 16 lat ale od zawsze marzy mi się Ford Mustang GT
powiem Ci jeszcze ciekawostkę! często jeżdżę Lamborginni Gallardo :D (ale NFS się chyba nie liczy :()

Rocznik 1995
Dlatego pisałem żebyście mówili jakimi samochodami jeździcie wy/wasi rodzice oraz wszelkie ciekawostki motoryzacyjne
MarkosPL napisał(a):
Zadnych aut od handlarzy sprowadzajacych auta z za granicy - przewaznie powypadkowe, tylko posklejane na sline.

Ja jeszcze uwielbiam jak każdy handlarz przy samochodzie który chcesz kupić ZAWSZE mówi że akurat tym autem jeździł dziadek emeryt i tylko do kościoła. Jakby tak każdemu wierzyć to w Niemczech jeżdżą tylko emeryci :D

A jako że mówiłem o ciekawostkach to można poruszyć też kwestię reklam motoryzacyjnych. Np. tą lubię
http://www.youtube.com/watch?v=tj8r27w7z9Q
za to że jest tam fragment jednej z moich ulubionych piosenek (a i Mercedesik też nie brzdki :wink: )

_________________
ObrazekObrazek

"To smutne że głupcy są tak pewni siebie, a ludzie mądrzy tak pełni wątpliwości" - Bertrand Russell
Mój kanał na YT


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Motoryzacja
PostNapisane: 4 kwi 2013, o 17:14 
illusion Lord
illusion Lord
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 19:56
Posty: 945
Lokalizacja: Szczecin
Nick z youtube: Iluzjusz Miraż
Płeć: Mężczyzna
Nie jestem jakimś fanem motoryzacji. Mi tam starczy zwykły maluch, ale tata uparł się, że jak ja bd miał prawko to kupi mi coś lepszego, tak jak by mi na tym jakoś specjalnie zależało.
Czym chciałbym jeździć? Jak bym miał nieograniczone paliwo to bym sb pojeździł tym:
http://pl.wikipedia.org/wiki/T-50

_________________
Obrazek
"Głupota nie jest szczeblem mądrości. W istocie mądrość jest głupotą" - Matthijs Van Boxel


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Motoryzacja
PostNapisane: 4 kwi 2013, o 17:32 
Time Lord
Time Lord
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 mar 2013, o 18:17
Posty: 490
Lokalizacja: Gallifrey
Płeć: Mężczyzna
Jak mowa o "maluchach" i o motoryzacji to znalazłem coś ciekawego.
Polska motoryzacja w Ponyville
Obrazek

link do oryginału

_________________
Tajna baza Dr. Whooves -->WCHODZISZ?
Obrazek Obrazek
W pracy - Exterminate... Exterminate!!!-------Po pracy - Bal przebierańców...


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Motoryzacja
PostNapisane: 4 kwi 2013, o 17:54 
Początkujący skryba
Początkujący skryba
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 mar 2013, o 16:17
Posty: 26
Nick z youtube: MultiDagos
Płeć: Mężczyzna
mariusz391 napisał(a):
Oto moja ,,śliczna'' Laguna
http://vpx.pl/i/2013/04/04/100_0600a.jpg
(lepszego zdjęcia nie znalazłem ale przynajmniej na nim nie widać rdzy :D )

Nie lubię Renault w ogóle nie wiem dlaczego ale bym nie kupił. Tata miał Renault Mastera i Trafica typowo do robót.
MarkosPL napisał(a):
Prawka nie mam, ale moj znajomy jezdzi mazda 6. Calkiem nie zla, ale troche mieka... Po stluczce (wjechal busowi w tyl) Blacha zaczla po prostu odpadac. Nawet czesc przednich drzwi. Okazalo sie, ze kupil ja juz w takim stanie, tylko ukryto te wady... Jezdzil dwa lata, zadnych awarii, a podwozie sie rozpada, bo ktos ledwo pozklejal (chyba tasma) auto po wypadku. Zadnych aut od handlarzy sprowadzajacych auta z za granicy - przewaznie powypadkowe, tylko posklejane na sline.

Mazda co można o niej napisać RDZEWIEJE spód to normalnie tragedia nawet od samego patrzenia zaczyna rdzewieć. Mam 2 Mazdy 626 2,5 V6 i 323 1,5 (obydwie unieruchomione).W stanie tragicznym 626 Brak progów nie widać tego bo są plastikowe nakładki, Uszkodzony silnik - Urwany korbowód nie wiem jakim cudem się to stało. Jednym słowem szkoda remontować. 323 Blacharka jeszcze ok. Silnik - leją pierścienie, nie pali na tłoka czasami na 2.
Tą jeszcze mam zamiar wyremontować ale silnik do wymiany. Gdyby nie ta blacha to samochody jeszcze by były ale silniki w Madzi są nawet wytrzymałe te modele które wypisałem powyżej już mają swoje tyś 626 robiła 3tyś km tygodniowo a 323 została zakatowana przez niedbałość (Nie moją).
tivoy napisał(a):
...ja mam 16 lat ale od zawsze marzy mi się Ford Mustang GT...

Mi zawsze się marzył Ford Shelby GT500 Super Snake.
Dokładnie taki http://otomoto.pl/ford-mustang-5-2-v8-s ... 68815.html
Ale bliżej do kupienia mam http://otomoto.pl/volkswagen-passat-vw- ... 02360.html
Ale obecnie mam Opla Kadetta 1,8i Starszy brat Astry I autko tanie do utrzymania dobrze zakonserwowane, silnik ładnie chodzi nie psuje się (Bo nie ma co) Kopa ma ta wersja którą mam ma akurat 115KM. Tylko trochę za sztywny ale to przypadłość Niemców.

_________________
Obrazek
"Głupie myśli ma każdy, ale mądry je przemilcza."
(Wilhelm Busch)


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Motoryzacja
PostNapisane: 4 kwi 2013, o 18:45 
Publicysta
Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 mar 2013, o 12:47
Posty: 460
Lokalizacja: Radom
Nick z youtube: Mariusz M
Płeć: Mężczyzna
Dr. Whooves napisał(a):
Jak mowa o "maluchach" i o motoryzacji to znalazłem coś ciekawego.
Polska motoryzacja w Ponyville
Obrazek

link do oryginału

:lol: Nawet kuce dziwi polsko-włoska myśl techniczna

Golden Wings napisał(a):
Mazda co można o niej napisać RDZEWIEJE spód to normalnie tragedia nawet od samego patrzenia zaczyna rdzewieć. Mam 2 Mazdy 626 2,5 V6 i 323 1,5 (obydwie unieruchomione).W stanie tragicznym 626 Brak progów nie widać tego bo są plastikowe nakładki, Uszkodzony silnik - Urwany korbowód nie wiem jakim cudem się to stało. Jednym słowem szkoda remontować. 323 Blacharka jeszcze ok. Silnik - leją pierścienie, nie pali na tłoka czasami na 2.
Tą jeszcze mam zamiar wyremontować ale silnik do wymiany. Gdyby nie ta blacha to samochody jeszcze by były ale silniki w Madzi są nawet wytrzymałe te modele które wypisałem powyżej już mają swoje tyś 626 robiła 3tyś km tygodniowo a 323 została zakatowana przez niedbałość (Nie moją).

Co do trwałości mechanicznej to Mazdy naprawdę są pod tym względem znakomite więc z tym korbowodem naprawdę miałeś pecha. Ale faktycznie blacharka w tych samochodach jest słaba, choć i od tego są wyjątki. Mój znajomy ma właśnie 626 z końca lat 90. i na razie zero rdzy, ale sam wiem że z tym bywa różnie
Golden Wings napisał(a):

Mój inny znajomy ma prawie takiego samego (też B6, też kombiak i też z tym samym silnikiem, tylko przebieg większy) i poza tym że dosyć słabo się zbiera to naprawdę dobry i bezawaryjny samochód, więc jak cię stać możesz śmiało brać :wink:

_________________
ObrazekObrazek

"To smutne że głupcy są tak pewni siebie, a ludzie mądrzy tak pełni wątpliwości" - Bertrand Russell
Mój kanał na YT


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Motoryzacja
PostNapisane: 4 kwi 2013, o 19:34 
Time Lord
Time Lord
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 mar 2013, o 18:17
Posty: 490
Lokalizacja: Gallifrey
Płeć: Mężczyzna
mariusz391 napisał(a):
Co do trwałości mechanicznej to Mazdy naprawdę są pod tym względem znakomite więc z tym korbowodem naprawdę miałeś pecha.


Co do silników to raczej nie ma reguły, w każdym może coś zawieść. Przykładowo znam taki przypadek
Samochód Honda Accord 2.2 iCDTI 2005 pęknięty łańcuszek rozrządu, chociaż moim zdaniem to najpierw zawiódł napinacz . Efekt takiej awarii to pęknięta głowica i uszkodzone wtryskiwacze. Głowicę można było wymienić ale koszt wtryskiwaczy był powalający. Rozwiązanie - wymiana silnika.

ps. Mariusz a gdzie twój avatar, nie mów tylko że "baba" ci znów go ukradła :lol:

_________________
Tajna baza Dr. Whooves -->WCHODZISZ?
Obrazek Obrazek
W pracy - Exterminate... Exterminate!!!-------Po pracy - Bal przebierańców...


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Motoryzacja
PostNapisane: 4 kwi 2013, o 20:57 
Początkujący
Początkujący
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2013, o 15:08
Posty: 4
Lokalizacja: Warszawa
Nick z youtube: boeing14239
Płeć: Mężczyzna
Jeszcze się chwalić nie mogę bo brakuje mi jakieś 500 zł. Jak tylko dozbieram to od razu lecę po ten cud radzieckiej technologii: http://allegro.pl/show_item.php?item=3142629834


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 kwi 2013, o 20:57 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL