MLP Online PL

MLP - Wszystkie odcinki Online

Teraz jest 28 mar 2024, o 09:21


Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 271 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 28  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Pytania do mnie
PostNapisane: 20 lut 2013, o 18:40 
Publicysta
Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2013, o 20:48
Posty: 467
Lokalizacja: Kujawsko- Pomorskie
Nick z youtube: Poppi115
Płeć: Kobieta
Okej, mam kilka pytań :p

-W jakim programie robisz napisy?
-Czy jak przetłumaczę jakąś piosenkę bez wiedzy autora będę miała problemy? (Chodzi mi o piosenki fandomowe brony'ch, jak coś)
-Czy Robienie napisów jest trudne, czy trudniejsze jest same tłumaczenie?
To tyle, z góry dzięki za odpowiedzi :)

_________________
Zawsze mogło być gorzej... Zawsze mogło Padać!
Obrazek Obrazek


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lut 2013, o 18:40 


Góra
  
 
 Tytuł: Nie wiem co tu napisać więc się przywitam: Witam :)
PostNapisane: 20 lut 2013, o 18:45 
Początkujący skryba
Początkujący skryba
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 18:40
Posty: 27
Nick z youtube: Rafikk222
Płeć: Mężczyzna
Hej nie wiem czy sama wpadłaś na pomysł stworzenia forum czy ktoś ci podpowiedział np. ja pisałem ci o tym. Nie wiem czy to za sprawą mojej rady, czy sama na to wpadłaś, albo i też dużo osób ci o tym pisało, ale tak czy inaczej bardzo fajnie że zrobiłaś to forum nie będziesz dostawała tyle wiadomości na kanał.

Pozdrawiam Rafikk222

Poppi
Ja sam tłumacze piosenki z serialu tylko wybrane tylko ja wrzucam napisy w adnotacje (możliwości korekty) tłumacze sobie z tekstu piosenki (szukam sobie na necie w angielskiej wersji i potem tłumaczę) więc z tym jeszcze nie ma problemu trochę trudniej jest z synchronizacją napisyów do piosenki.

_________________
Rainbow Dash Rządzi


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pytania do mnie
PostNapisane: 20 lut 2013, o 20:44 
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 19:46
Posty: 1
Nick z youtube: prokokk
Płeć: Mężczyzna
Czy mówiłaś już komuś o tym że oglądasz MPL ? Jak tak to czy to zaakceptowali czy nie ?


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pytania do mnie
PostNapisane: 20 lut 2013, o 20:51 
Niezłomny pisarz
Niezłomny pisarz

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 18:27
Posty: 181
Płeć: Mężczyzna
Przybywam oto ja...
Moje pytanko, jedno i konkretne.
Skoro widzę, że w planach masz Fallout : Equestria( mój ulubiony jak na razie fanfic ). To czy chcesz sama rzucić się na 45 rozdziałów + epilog, prolog itp.? Czy też w misterny (jak Twój nick :P) sposób pomóc tym oto istotom http://www.foetrpl.pun.pl/fallout-eques ... aly-28.htm w tłumaczeniu?

Serdecznie Pozdrawiam
Amen


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pytania do mnie
PostNapisane: 20 lut 2013, o 20:56 
Tłumaczka
Tłumaczka
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lut 2013, o 02:48
Posty: 391
Lokalizacja: Wielka Brytania
Nick z youtube: Mystheria22
Płeć: Kobieta
FlyOnFly napisał(a):
Skoro mozna to Gdzie ? :)

UKMail (poczta angielska)

Dayan napisał(a):
Mogę tam umieszczać Fanfik w którym jeden kuc przeklina jak szewc, dochodzi do gwałtu, szalony doktor zabija pegaza, smoki rozszarpują kucyki, a księżniczce zostaje ścięta głowa?


Tak, jak masz jakieś prace (fanfiki itp.), które zawierają erotykę, wulgaryzmy i przemoc, to możesz to śmiało wrzucać do działu prac +18.

xJAJNIKx napisał(a):
Ja mam pytanie ;d jak dodać swoje prace do zakładki z pracami ;D Nie mogę sobie poradzić ;>


Zrób sobie nowy temat i tam umieszczaj prace. Fanfiki jako tekst, obrazki wstaw przykładowo na http://imageshack.us/ i podrzuć tu adres URL do nich oznaczając je kodem
Kod:
[img]ADRES-URL-OBRAZKA[/img]
, a do filmików i piosenek najlepiej podrzucaj linki.

Poppi napisał(a):
Okej, mam kilka pytań :p

-W jakim programie robisz napisy?
-Czy jak przetłumaczę jakąś piosenkę bez wiedzy autora będę miała problemy? (Chodzi mi o piosenki fandomowe brony'ch, jak coś)
-Czy Robienie napisów jest trudne, czy trudniejsze jest same tłumaczenie?
To tyle, z góry dzięki za odpowiedzi :)

1. W notatniku :P Po prostu piszę je od podstaw. Mam zapisane gotowe szablony, do których po prostu dopisuję tekst i później synchronizuję czas.
Pierwszy to najprostszy możliwy format napisów txt, który wygląda tak:
Kod:
00:00:01 Napisy: Mystheria22
00:00:09 Poranek nad Ponyville się mieni, poranek nad Ponyville błyszczy
00:00:16 I to co wiem na pewno, to to, że wszystko gra i buczy

Jego wady to brak możliwości wstawienia tekstu wcześniej niż po pierwszej sekundzie, mała dokładność (tylko do jednej sekundy, co wbrew pozorom jest małe) i brak określenia jak długo napisy mają się wyświetlać. Używam tego jednak do wszystkich odcinków MLP, bo bardzo prosto i szybko się to robi.
Drugi format to str i jest bardziej skomplikowany (robi się go z pliku notatnika podmieniając txt na srt):
Kod:
1
00:00:00.000 --> 00:00:10.000
Napisy: Mystheria22
Zapraszam was na moje nowe forum mystheriamlp.phorum.pl (link w opisie)

2
00:00:40.000 --> 00:00:43.800
Taa, co ty wiesz o Koszmarów Nocy synu?

3
00:00:43.800 --> 00:00:48.640
Witam was klacze i ogiery, nie ma powodu do wrzasków
Wasza ulubiona Księżniczka wróciła, już wkracza na scenę w blasku

Używam ich głównie do piosenek, bo tam ważne jest, aby każde napisy wyskakiwały o dokładnie określonym czasie. Takie napisy robi się dłużej i są mniej przejrzyste, ale dają lepszy efekt.

2. Za samo tłumaczenie nie, ale za udostępnianie ich (zwłaszcza wraz z filmikami, do których nie masz praw) już tak. Ogólnie robienie napisów to dość szemrany interes, bo zazwyczaj służą pirackim kopiom. Kilka lat temu admini największego polskiego serwisu z napisami poszli siedzieć za coś takiego (napisy.org).

3. W przypadku robienia napisów tłumaczenie poniekąd jest tym samym, co tworzenie napisów, bo tłumaczę tekst bezpośrednio w pliku z napisami. Sama synchronizacja napisów jest dość prosta i szybka, a z tłumaczeniem to różnie bywa.

Rafikk222 napisał(a):
Hej nie wiem czy sama wpadłaś na pomysł stworzenia forum czy ktoś ci podpowiedział np. ja pisałem ci o tym. Nie wiem czy to za sprawą mojej rady, czy sama na to wpadłaś, albo i też dużo osób ci o tym pisało, ale tak czy inaczej bardzo fajnie że zrobiłaś to forum nie będziesz dostawała tyle wiadomości na kanał.


Nie jestem pewna, czy miało to być pytanie, ale odpowiem. Już od jakiegoś czasu wiele osób sugerowało mi stworzenie fanpage'a (nie lubię tego słowa) i uznałam, że pomogłoby mi to uporządkować wiele wiadomości od was i usprawnić komunikację z wami.

Obawiam się także, że choć dotąd byłam w stanie czytać wszystkie komentarze z youtube niedługo będę musiała przestać. Pojawia się ich po prostu zbyt wiele, w dzień premierowego odcinka po jego wypuszczeniu spędziłam 4 godziny na czytaniu zaległości z jednego dnia. W normalne dni nie jest aż tak źle, ale popularność kanału wciąż rośnie i czytanie komentarzy zaczyna mnie przerastać :(

DrPurchawa napisał(a):
Przybywam oto ja...
Moje pytanko, jedno i konkretne.
Skoro widzę, że w planach masz Fallout : Equestria( mój ulubiony jak na razie fanfic ). To czy chcesz sama rzucić się na 45 rozdziałów + epilog, prolog itp.? Czy też w misterny (jak Twój nick ) sposób pomóc tym oto istotom http://www.foetrpl.pun.pl/fallout-eques ... aly-28.htm w tłumaczeniu?

W planach mam dopiero zastanowienie się nad tym fanfikiem. Jeśli już, to pierw musiałabym zapoznać się z nim dokładniej i zaczęłabym tłumaczyć pierw te części, których jeszcze nie ma, a później ewentualnie dorobić całość. Co do współpracy z innymi tłumaczami to niezbyt jestem na takie coś skora, bo nawet najlepsi tłumacze pracując wspólnie mogą narobić czytelnikowi sporo kłopotów ze zrozumieniem. Gdzie kucharek sześć...


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pytania do mnie
PostNapisane: 20 lut 2013, o 21:04 
A w fanfiku mogą być postacie nie z serialu a wymyślone? I dalej to będzie fanfik? czy to musi być ktoś z serialu?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Pytania do mnie
PostNapisane: 20 lut 2013, o 21:16 
Początkujący skryba
Początkujący skryba
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 19:54
Posty: 18
Lokalizacja: Czeladź
Nick z youtube: MrKvador
Płeć: Mężczyzna
Aż dziwi mnie, że to pytanie nie padło :roll: Jaki typ muzyki i skąd zainteresowanie kucykami :mrgreen:

@Edit
Zainteresowanie kucykami już nieaktualne ;) O wszystkim mówi temat administratorki.

_________________
Obrazek


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pytania do mnie
PostNapisane: 20 lut 2013, o 22:15 
Początkujący
Początkujący
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 18:12
Posty: 5
Nick z youtube: Kitor113
Płeć: Mężczyzna
Czy masz zamiar napisać funfik czy już może napisałaś?

_________________
Brohoof everypony!


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pytania do mnie
PostNapisane: 20 lut 2013, o 22:17 
Początkujący
Początkujący
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 18:12
Posty: 5
Nick z youtube: Kitor113
Płeć: Mężczyzna
Czy moglibyśmy usłyszeć Twój głos? :)

_________________
Brohoof everypony!


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pytania do mnie
PostNapisane: 20 lut 2013, o 22:18 
Zrobisz vloga?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lut 2013, o 22:18 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 271 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 28  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL