MLP Online PL

MLP - Wszystkie odcinki Online

Teraz jest 28 mar 2024, o 19:14


Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Świadomy sen porady czy warto
PostNapisane: 7 mar 2013, o 20:17 
Skryba
Skryba
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lut 2013, o 21:59
Posty: 50
Lokalizacja: Akry Słodkich Jabłek
Nick z youtube: NelcioPony
Płeć: Mężczyzna
W tym temacie piszcie różne porady o świadomych snach i czy w ogóle warto

_________________
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 mar 2013, o 20:17 


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Świadomy sen porady czy warto
PostNapisane: 7 mar 2013, o 20:24 
Niezłomny pisarz
Niezłomny pisarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 mar 2013, o 14:31
Posty: 176
Lokalizacja: Myszków.
Płeć: Mężczyzna
Ja raz miałem świadomy sen.
wstałem o 7:00 i byłem nadal zmęczony.
Myślałem bardzo o wojnie.
I zasnąłem.
spałem tylko 20 minut,ale to trwało tak jak by godzina.
Wszystko co zrobiłem było prawie prawdziwe i nawet były jakieś dźwięki.
Niewiele pamiętam z tego ale to tylko 2-3 razy w życiu udało mi sie takie coś.
Nie raz często próbowałem i nic.
Najczęściej było to rano przed wyjściem do szkoły.

_________________
Obrazek
"Nie wiedziałem,że na świecie jest tylu idiotów.
Dopóki nie poznałem internetu."
-Stanisław Lem.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Świadomy sen porady czy warto
PostNapisane: 7 mar 2013, o 20:36 
Publicysta
Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 18:38
Posty: 559
Lokalizacja: Płock
Nick z youtube: Wuwu zela
Płeć: Mężczyzna
Wiele razy miałem świadomy sen przez przypadek.
Według mnie warto. Po pierwsze człowiek ma poczucie, że dłużej śpi dzięki czemu się bardziej wysypia.
Po drugie jest to świetna zabawa, bo możesz robić co zechcesz, pod warunkiem że umiesz kontrolować świadomy sen.

_________________
Obrazek Nic nie jest prawdziwe, Wszystko jest dozwolone. Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Świadomy sen porady czy warto
PostNapisane: 7 mar 2013, o 20:42 
illusion Lord
illusion Lord
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 19:56
Posty: 945
Lokalizacja: Szczecin
Nick z youtube: Iluzjusz Miraż
Płeć: Mężczyzna
Oczywiście, że warto. Podobno będąc w LD, można zejść głębiej do podświadomości. Służy to do leczenia niektórych chorób psychicznych i różnych fobii. Będąc tam można pozytywnie wpłynąć na swoją osobę, ale to już wyższa filozofia. No i jeszcze masz [fajną] zabawę :)

Rady?
Prowadź dziennik snu, by poprawić pamięć snów. Ćwicz autosugestię, ponieważ jest to przydatne przy technice WILD, która polega na afirmowaniu sb, że będziesz miał LD.
Jeśli następny dzień masz wolne (np. w weekend), to możesz po 3-7 godzinach snu wstać na około 30-60min. potem wrócić z powrotem do łóżka, to afirmując sb LD, jest prawdopodobne, że go osiągniesz. Ta technika się nazywa WBTB.
WILD, to jest bezpośrednie wejście do snu. Polega ono na tym, by zachować świadomość do momentu w kiedy wejdzie się w sen. Warto go wykonać po 4-6h snu, lub przed popołudniową drzemką. Wieczorem nie opłaca się go robić, bo bd musiał zachować świadomość około 1h.
Drzemki popołudniowe też zwiększają szanse na LD.
Za dnia rób testy rzeczywistości, ilekroć coś Cię zdziwi. Testy rzeczywistości polegają na próbie wykonanie czynności która jest możliwa tylko we śnie. Jeśli się uda, to jesteś we śnie. Najlepszy TR to zatkanie nosa i próba oddychania.
Prowadząc dziennik snu możesz odkryć swój senny znak, czyli coś co bardzo często się powtarza we śnie (u mnie jest to noc). Jeśli za dnia będziesz robił TR to z czasem przeniesiesz ten odruch do snu. Ważne jest by nie robić TR z automaty, tylko chwilę pomyśleć.
Ciekawostką jest to, że im więcej razy masz LD (lucid dream - świadomy sen) tym większa szansa na to, że będziesz miał kolejnego, spontanicznego. Ja miałem około 7 LD i zauważam, że we śnie mam większą świadomość niż w normalnych snach.
Mam kolegę, który ma czasem nawet 3-4 LD w nocy (nie jest w stanie nad tym zapanować) i mówi, że taka ilość LD zaczyna męczyć, chodź po 1 LD można się czuć bardzo rześkim. 2 LD w nocy też negatywnie nie wpływa na organizm.
LD uwalnia też tzw. hormon szczęścia (bodajże się nazywa to dopamina, ale pewny nie jestem). Powoduję on nagłą poprawę samopoczucia, ale nadmiar tego uczucia może Cie wywalić ze snu.
Ogólnie we snach każde uczucie czuję się dużo mocniej niż w realu, więc taki orgazm we śnie bd bardzo potężny (często też może wywalić ze snu)
Czasem wykonując WILD'a można doznać takich rzeczy jak hipnagogi, czyli halucynacje, które są naturalne, oraz paraliż przysenny. Każdy z nas ma paraliż przysenny tuż przed snem, jednak tego nie pamiętamy. Hipnagogi i Paraliż są ze sobą kompatybilne. Tzn. że jeśli czujemy, że nas ktoś łaskocze, to bd to widzieć.
Mimo wszystko podobno najczęściej przy paraliżu można poczuć, że ktoś nas dusi, lub robi inne krzywdy, więc z połączeniem z hipnagogami można się poczuć jak w Pile. Ból też w tym stanie czuć i to bardzo wyraźnie. Mnie osobiście takie coś nigdy nie spotkało, a szkoda, podobno to bardzo przerażające przeżycie, a ja bać się lubię. Ale się nie bój, to też jest bezpieczne :)

Myślę, że wyczerpałem twą ciekawość :D

_________________
Obrazek
"Głupota nie jest szczeblem mądrości. W istocie mądrość jest głupotą" - Matthijs Van Boxel


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Świadomy sen porady czy warto
PostNapisane: 7 mar 2013, o 23:28 
Skryba
Skryba
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lut 2013, o 15:54
Posty: 65
Lokalizacja: Ponyville
Nick z youtube: TheKoksuMenPL
Płeć: Mężczyzna
Ja gdy chciałem nauczyć się świadomie śnić wpisałem sobie w YT poradnik jak świadomie śnić ale tam są rzeczy bardziej ogulne dlatego sobie odpuściłem.

_________________
Per spinas ad astra
Obrazek
Thx rutulufu
P.S. Moim zdaniem najlepszy fanfic jakiego słuchałem ever http://www.youtube.com/watch?v=47cb7bXMTjc


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Świadomy sen porady czy warto
PostNapisane: 8 mar 2013, o 06:11 
Skryba
Skryba
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lut 2013, o 21:59
Posty: 50
Lokalizacja: Akry Słodkich Jabłek
Nick z youtube: NelcioPony
Płeć: Mężczyzna
Czyli musze sobie zrobić dziennik snów afirmować się przed spaniem ale mój znak senny to już znam jest to ŚMIECIARKA XD

_________________
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Świadomy sen porady czy warto
PostNapisane: 8 mar 2013, o 08:43 
Edytor
Edytor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 23:11
Posty: 370
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Nick z youtube: kuba567g
Płeć: Mężczyzna
Mirage powiedz mi dlaczego nie robiłem żadnych z tych rzeczy a mam świadome sny dość często albo inaczej, nie mam ich tylko wtedy jak jestem mega zmęczony i zasypiam w jakieś pięć sekund. Czym to może być spowodowane? Przed snem włączam muzykę, dokładniej Two Steps From Hell i wyobrażam sobie sen, znaczy rozległy świat snu. Potem jest taka jakby pusta, przez jakieś dwadzieścia, trzydzieści minut, następnie budzę się w świecie który wykreowałem i zazwyczaj zostaje tam dopóki ktoś w domu albo kapral mnie nie obudzą. Jeszcze nie miałem żadnego spontanicznego snu, zawsze mój sen jest następstwem wydarzeń wcześniejszego więc trudno mi określić ten senny znak bo dużo rzeczy się powtarza. Dlaczego tak jest?

@Andree2000 ogólne*

_________________
Obrazek


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Świadomy sen porady czy warto
PostNapisane: 8 mar 2013, o 14:21 
illusion Lord
illusion Lord
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 19:56
Posty: 945
Lokalizacja: Szczecin
Nick z youtube: Iluzjusz Miraż
Płeć: Mężczyzna
Cytuj:
Mirage powiedz mi dlaczego nie robiłem żadnych z tych rzeczy a mam świadome sny dość często albo inaczej, nie mam ich tylko wtedy jak jestem mega zmęczony i zasypiam w jakieś pięć sekund. Czym to może być spowodowane? Przed snem włączam muzykę, dokładniej Two Steps From Hell i wyobrażam sobie sen, znaczy rozległy świat snu. Potem jest taka jakby pusta, przez jakieś dwadzieścia, trzydzieści minut, następnie budzę się w świecie który wykreowałem i zazwyczaj zostaje tam dopóki ktoś w domu albo kapral mnie nie obudzą. Jeszcze nie miałem żadnego spontanicznego snu, zawsze mój sen jest następstwem wydarzeń wcześniejszego więc trudno mi określić ten senny znak bo dużo rzeczy się powtarza. Dlaczego tak jest?

Każdy jest indywidualny. Prawdopodobnie wykonujesz WILD'a wieczorem, bo napisałeś, że masz pustkę na 20-30 minut, po tym czasie mogą wystąpić już zalążki snu. Pierwsze sny są zawsze płytkie, więc łatwo się w nich uświadomić. No i jest też taka umiejętność która pozwala na LD, bez żadnego doświadczenia, ale napisałeś, że to nie spontany, więc się nie łudź :).
Prawdopodobnie to przez to, że zachowujesz świadomość tak długo.
Tak BTW bezsenność ułatwia podobno uzyskanie LD, bo ciężej stracić świadomość :)

_________________
Obrazek
"Głupota nie jest szczeblem mądrości. W istocie mądrość jest głupotą" - Matthijs Van Boxel


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Świadomy sen porady czy warto
PostNapisane: 8 mar 2013, o 16:49 
A mi nie udaje się osiągnąć poziom świadomego snu, jedynie niektóre z nich zapamiętuje. A gorzej jak napada na mnie paraliż senny, to jest normalnie straszne. Coś mnie wszędzie dotyka, kładzie się na mnie, ja jestem nieruchomy, myślę sobie "Co jest?", strasznie się tego boje. Czy to zboczony kosmita czy jakaś inna zjawa.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Świadomy sen porady czy warto
PostNapisane: 8 mar 2013, o 17:03 
Edytor
Edytor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 23:11
Posty: 370
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Nick z youtube: kuba567g
Płeć: Mężczyzna
Jakby ta zjawa była dość seksowna to czemu nie? xd

_________________
Obrazek


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 mar 2013, o 17:03 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL