MLP Online PL

MLP - Wszystkie odcinki Online

Teraz jest 28 mar 2024, o 16:19


Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Sad Ponies
PostNapisane: 10 maja 2013, o 02:05 
illusion Lord
illusion Lord
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 19:56
Posty: 945
Lokalizacja: Szczecin
Nick z youtube: Iluzjusz Miraż
Płeć: Mężczyzna
Rano może się skontaktuję z współautorem.

Przyjrzałem się dokładnie Twojemu obrazkowi i innemu który znalazłem w internecie. Różnice jakie znalazłem - W wersji z internetu Celestia miała we włosach białą, mała gwiazdkę, a w Twoim obrazku są cienie we włosach. Takie rzeczy łatwo dodać / usunąć.
Kiedy się zbliżyło pod lupą obrazki, to też były różnice, ale to kwestia 1-3 pikseli, które to z łatwością mogły uciec jak się porównuje obrazy o różnych wymiarach. Z tego powodu nie mogłem zwyczajnie tego porównać, ale za to zrobiłem coś innego - policzyłem skalę 3 losowych miejsc na rysunkach i porównałem z skalą ogólną obrazków.
Moje wyniki są dokładne do 1 piksela w każdym wymiarze (wysokość, szerokość) i w każdym obrazku. Natomiast dokładność liczb są dokładne do 2 cyfr po przecinku. A jakie są wyniki?
Oś Y (w obliczeniach "A") w obrazku z internetu jest mniejsza o 35% a oś X (w obliczeniach "B") jest mniejsza o 37% we wszystkich 3 sektorach. Sam obrazek z internetu jest mniejszy na osi Y o 17% a na osi X o 38%.
Według mojego wzoru Twój obraz jest plagiatem na 98,84%
Na końcu posta umieszczę moje "notatki". To jak je zrozumiecie, mnie nie interesuje, robiłem je tak, by mi było wygodnie.
Na kolorowym obrazku są 3 sektory, linia czerwona (oś Y) oraz linia zielona (oś X) są umieszczone na ramkach sektorów. Wyniki w % odnoszą się obrazka Armasa, nie kolorowego.

Moje Obliczenia:
Obrazek
Obrazek porównawczy:
http://img96.imageshack.us/img96/2486/n ... ymiary.png

_________________
Obrazek
"Głupota nie jest szczeblem mądrości. W istocie mądrość jest głupotą" - Matthijs Van Boxel


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 maja 2013, o 02:05 


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Sad Ponies
PostNapisane: 10 maja 2013, o 12:56 
Publicysta
Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 kwi 2013, o 19:55
Posty: 709
Lokalizacja: Warszawa
Nick z youtube: Kacperro444
Płeć: Mężczyzna
Mirage a tak po ludzku żebym ja (i może inni) mógł zrozumieć? Jakiś prosty wniosek podaj czy coś. Plagiat czy nie czy jak ;_;

_________________
Obrazek --->Wpadnij na mojego Deviantarta <--- Obrazek


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sad Ponies
PostNapisane: 10 maja 2013, o 12:58 
Publicysta
Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 mar 2013, o 12:47
Posty: 460
Lokalizacja: Radom
Nick z youtube: Mariusz M
Płeć: Mężczyzna
SPIKERQ napisał(a):
Mirage a tak po ludzku żebym ja (i może inni) mógł zrozumieć? Jakiś prosty wniosek podaj czy coś. Plagiat czy nie czy jak ;_;

Mi tez te wyliczenia nic nie mówią, ale napisał wyraźnie że plagiat na prawie 99%. Czyli tak jak wszyscy sądziliśmy od początku...

_________________
ObrazekObrazek

"To smutne że głupcy są tak pewni siebie, a ludzie mądrzy tak pełni wątpliwości" - Bertrand Russell
Mój kanał na YT


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sad Ponies
PostNapisane: 10 maja 2013, o 13:09 
Początkujący skryba
Początkujący skryba
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 mar 2013, o 16:17
Posty: 26
Nick z youtube: MultiDagos
Płeć: Mężczyzna
To przecież na pierwszy rzut oka wygląda na robotę Gimpa lub Photoshopa. W parę minut mogę takie coś zrobić.

_________________
Obrazek
"Głupie myśli ma każdy, ale mądry je przemilcza."
(Wilhelm Busch)


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sad Ponies
PostNapisane: 10 maja 2013, o 13:10 
Skryba
Skryba
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 kwi 2013, o 20:02
Posty: 35
Nick z youtube: Be Mine!
Płeć: Mężczyzna
Sam nie wiem o co za bardzo chodzi ale już tłumacze.
Obraz jako cały jest zgodny w 84% z porównawczym.
Jednak po nie zrozumiałych dla mniej obliczeniach wychodzi że obraz jest zgodny 98,84%
Tak na oko myślę. Co do "szkicu" nie powiem jak to było ale to nie jest oryginalny szkic. Zpytajcie się o to arcy ja nie wiem jak on to odtworzył...


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sad Ponies
PostNapisane: 10 maja 2013, o 13:43 
Publicysta
Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 kwi 2013, o 19:55
Posty: 709
Lokalizacja: Warszawa
Nick z youtube: Kacperro444
Płeć: Mężczyzna
No więc z tego co ja rozumiem to ty twierdzisz iż arc (czy jak jej tam ;x) to zrobiła. Więc teraz przyznałeś się że to nie twoja praca tylko jej. Więc czemu publikujesz jej prace jako z początku swoją? Chociaż jak już stwierdziliśmy wszyscy jest to plagiat.

_________________
Obrazek --->Wpadnij na mojego Deviantarta <--- Obrazek


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sad Ponies
PostNapisane: 10 maja 2013, o 13:51 
Pisarz
Pisarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 kwi 2013, o 21:06
Posty: 115
Lokalizacja: Wielkopolska
Płeć: Mężczyzna
Nie wierzę że sam to zrobiłeś,jak sam to zrobiłeś to nagraj film(kamerą),pokaż jak to robisz to ci uwierzę że to nie plagiat.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sad Ponies
PostNapisane: 10 maja 2013, o 14:02 
illusion Lord
illusion Lord
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 19:56
Posty: 945
Lokalizacja: Szczecin
Nick z youtube: Iluzjusz Miraż
Płeć: Mężczyzna
Już śpieszę z wytłumaczeniem.
Na obrazku są takie ramki, które nazwałem sektorami i są one ponumerowane 1-3. Czerwona kreska (którą widać świetnie na obrazku) to oś Y (w obliczeniach nazwałem ją "A1" i "B1" (tak wiem, pomyliłem się w poprzednim poście :P)) natomiast zielona kreska (którą też dobrze widać na rysunku) to oś X (w obliczeniach nazwałem to "A2" i "B2").
Cyferki w drugim akapicie (akapity są oddzielone "="), tam gdzie pisze np. "19x70 - 14x51" to są pixele. Pierwsza kolumna ("19x70") to wymiary sektorów z obrazka Armasa, a druga kolumna ("14x51") to wymiary sektorów z obrazka kolorowego i jest to odpowiednik z obrazka Armasa.
Resztę macie w I akapicie (podpisany "wzór") "C", "D" "E" to są skale.

Cytuj:
Obraz jako cały jest zgodny w 84% z porównawczym.
Jednak po nie zrozumiałych dla mniej obliczeniach wychodzi że obraz jest zgodny 98,84%

Moje obliczenia nie biorą pod uwagi kształtu obrazu (bo te mogą ulec zniekształceniu przy obróbce wymiarów obrazu), kolorystyki i detali. Tylko wymiarami, to jest tylko uzupełnienie, bo wszyscy chyba widzą, że obraz na pierwszy rzut oka wygląda na kopię.
Kolejna sprawa - Wziąłem pod uwagę 2 cyfry po przecinku (nie zaokrąglałem) w skalach "C", "D" i "E", oraz margines błędu w każdym sektorze wynosi 1 piksela na każdy obrazek na każdej osi (Y i X), więc w obliczeniu 1 sektora mogę się pomylić maksymalnie o 4 piksele (Twój obraz: 1px na Y, 1px na X; Mój obraz: 1px na Y, 1px na X. 1px to różnica rzędu 0.5-1% w skali "C")

_________________
Obrazek
"Głupota nie jest szczeblem mądrości. W istocie mądrość jest głupotą" - Matthijs Van Boxel


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 maja 2013, o 14:02 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL