MLP Online PL

MLP - Wszystkie odcinki Online

Teraz jest 28 mar 2024, o 13:44


Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Kucyki ziemne.
PostNapisane: 23 maja 2013, o 14:17 
Pisarz
Pisarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2013, o 16:22
Posty: 76
Nick z youtube: Mic2313
Płeć: Mężczyzna
Marcos napisał(a):
Dayan napisał(a):
Jednorożce by się przecież ubrudziły. A Pegazy mają sprowadzać deszcz. :P


Być może masz racje.
Ale trzeba jednak przyznać, że kucyki ziemne to takie za przeproszeniem "robole". Harują na ziemi kiedy pegazy sobie latają a jednorożce obijają.
Można teoretyzować, że przecież kucyki ziemne jako jedyne potrafię uprawiać ziemię. Zauważcie jednak, że jednorożce też dają sobie z tym radę. Twilight próbowała kiedyś orać ziemię. Wyszło to jej trochę nieudolnie, ale tylko dlatego, że nie mogła używać magii od początku, a poza tym była wtedy mniej doświadczona.
Widzieliśmy też, że jednorożce są najbardziej wpływową rasą. Większość Canterlockich waszmości to były jednorożce. Fleur de Lis, Hoity Toity czy też Fancypants.
Według mnie, najbardziej "zbędną" rasą są pegazy. Wszyscy widzieliśmy, że jednorożce także mogą kontrolować pogodę. Czyli mogą odwalać robotę pegazów.
Jednorożce są pro, pegazy są zbyteczne a kucyki ziemne istnieją tylko dlatego, że ktoś musi na tych polach pracować. Takie jest oto moje skromne zdanie :P


Nie masz racji. Lauren Faust pisała o kucykach ziemskich, że one mają połączenie z ziemią co objawia się zdolnością do uprawiania roślin, wyrabiania przerobów i opieki nad zwierzętami. Fluttershy potrafi się tak nimi zajmować, ponieważ oryginalnie miała być kucykiem ziemskim. To ich zdolność, tak jak pegazy mogą latać a jednorożce czarować. Zauważcie że ziemskie kucyki nie starają się, one po prostu tak potrafią. Uważam że ich darem jest też siła i wytrzymałość. To że RD pokonała AJ to tylko dlatego że obie zajmują się sportem. Pinkie Pie, na przykład jest bardzo szybka i w chwilach zdenerwowania dogania nawet lecącą Rainbow Dash. A propos pegazów, wydaje mi się że nie tylko one mogą chodzić po chmurach, ale tylko one mogą utrzymać się na najcieńszych, dzięki lżejszej budowie. W odcinku WonderBolts Academy, kucyki odbiły się od chmury - wystarczyło że była trochę grubsza, a pewnie i z cieńszą dały by radę. W odcinku Too Many Pinkie Pie widzimy że ubija ona chmurę równie dobrze jak RD. Dlatego moim zdaniem to że tylko pegazy mogą chodzić po chmurach to głupota, one po prostu mogą utrzymać się na lżejszych chmurach, a zaklęcie Twilight to nic innego jak po prostu zmniejszenie wagi. Podsumowując - każda rasa ma zdolność której nie ma inna. Jednak nie ogranicza to ich w żaden sposób. Można zauważyć że jednorożce mają łatwiej dzięki magii, ale pozostali równie sprawnie posługują się kopytami. W Canterlocie całkiem sporo było kucyków ziemskich, chociażby na przyjęciu. Najmniej wydaje mi się było pegazów. Rasa nie narzuca co dany kucyk może robić. To zależy tylko od jego talentu. Fluttershy ma talent ziemskiego kucyka [przypominam jednak że pierwotnie właśnie nim była] a zarazem jest to jej hobby, a Pinkie Pie ma szósty zmysł i potrafi naginać prawa fizyki :D To nie jest rasistowska bajka, każda rasa jest inna, a talenty ziemskich kucyków po prostu najtrudniej zauważyć, ponieważ nie są widoczne gołym okiem, tak jak skrzydła pegazów lub rogi jednorożców. Moją ulubioną rasą są właśnie kucyki ziemskie, są uniwersalne, silne i wytrzymałe. Moim OC jest właśnie kucyk ziemski. Kończę, trochę się rozpisałem :D

_________________
ObrazekObrazek


Ostatnio edytowano 23 maja 2013, o 19:38 przez ProXer14, łącznie edytowano 1 raz

Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 maja 2013, o 14:17 


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Kucyki ziemne.
PostNapisane: 23 maja 2013, o 15:09 
ProXer14 napisał(a):
To że RD pokonała AJ to tylko dlatego że obie zajmują się sportem.


Tutaj się nie zgodzę, Rainbow Dash zajmuje się pogodą, a sport to jej hobby, natomiast Applejack zajmuje się hodowlą jabłek, z samej racji kondycji jaką sobie wypracowała na farmie pozwoliło jej na konkurowanie w pegazem.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Kucyki ziemne.
PostNapisane: 23 maja 2013, o 15:55 
Pisarz
Pisarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2013, o 16:22
Posty: 76
Nick z youtube: Mic2313
Płeć: Mężczyzna
Dayan napisał(a):
ProXer14 napisał(a):
To że RD pokonała AJ to tylko dlatego że obie zajmują się sportem.


Tutaj się nie zgodzę, Rainbow Dash zajmuje się pogodą, a sport to jej hobby, natomiast Applejack zajmuje się hodowlą jabłek, z samej racji kondycji jaką sobie wypracowała na farmie pozwoliło jej na konkurowanie w pegazem.



Racja. Moje niedopatrzenie :). Chciałem nawiązać do tego że AppleJack też bierze udział w zawodach, chociażby rodeo

_________________
ObrazekObrazek


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kucyki ziemne.
PostNapisane: 23 maja 2013, o 16:02 
ProXer14 napisał(a):
Dayan napisał(a):
ProXer14 napisał(a):
To że RD pokonała AJ to tylko dlatego że obie zajmują się sportem.


Tutaj się nie zgodzę, Rainbow Dash zajmuje się pogodą, a sport to jej hobby, natomiast Applejack zajmuje się hodowlą jabłek, z samej racji kondycji jaką sobie wypracowała na farmie pozwoliło jej na konkurowanie w pegazem.



Racja. Moje niedopatrzenie :). Chciałem nawiązać do tego że AppleJack też bierze udział w zawodach, chociażby rodeo


A no tak, rodeo to takie oczywiste.

ja też wolę kucyka ziemskiego.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Kucyki ziemne.
PostNapisane: 23 maja 2013, o 19:41 
Pisarz
Pisarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2013, o 16:22
Posty: 76
Nick z youtube: Mic2313
Płeć: Mężczyzna
Dayan napisał(a):
A no tak, rodeo to takie oczywiste.

Sarkazm ? :)

_________________
ObrazekObrazek


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kucyki ziemne.
PostNapisane: 24 maja 2013, o 09:54 
ProXer14 napisał(a):
Dayan napisał(a):
A no tak, rodeo to takie oczywiste.

Sarkazm ? :)


Ależ skąd. :lol:

Kucyki ziemne wydają mi się wykorzystywane przez pozostałe rasy... no bo muszą robić jedzenie dla siebie i pozostałych ras, w czasie gdy pozostałe tylko albo czarują albo kontrolują pogodę.

Tak w ogóle co to za pomysł by kuce miały kontrolę nad naturą?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Kucyki ziemne.
PostNapisane: 24 maja 2013, o 10:38 
Pisarz
Pisarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2013, o 16:22
Posty: 76
Nick z youtube: Mic2313
Płeć: Mężczyzna
Dayan napisał(a):
ProXer14 napisał(a):
Dayan napisał(a):
A no tak, rodeo to takie oczywiste.

Sarkazm ? :)


Ależ skąd. :lol:

Kucyki ziemne wydają mi się wykorzystywane przez pozostałe rasy... no bo muszą robić jedzenie dla siebie i pozostałych ras, w czasie gdy pozostałe tylko albo czarują albo kontrolują pogodę.

Tak w ogóle co to za pomysł by kuce miały kontrolę nad naturą?


Wypowiedź Lauren Faust. To nie jest tak że mają kontrolę, ale mają powiązanie i to nie tyle z naturą co z ziemią, jest to ich naturalny talent. Pegazy też nie mają kontroli nad chmurami, ale jest to ich wrodzona umiejętność. I co takiego strasznego jest w robieniu jedzenia :D ? Poza tym, to nie rasa decyduje o tym co robi dany kucyk, np. Photo Finisz nie robi jedzenia tylko zajmuje się fotografią i modą .

_________________
ObrazekObrazek


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kucyki ziemne.
PostNapisane: 7 cze 2013, o 04:49 
Niezłomny pisarz
Niezłomny pisarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 mar 2013, o 22:02
Posty: 139
Lokalizacja: Bydgoszcz
Nick z youtube: Marcos S
Płeć: Mężczyzna
Dayan napisał(a):
To trochę podchodzi pod rasizm.

Nie rasizm. Bardziej... okrutny obiektywizm.

ProXer14 napisał(a):
Nie masz racji. Lauren Faust pisała o kucykach ziemskich, że one mają połączenie z ziemią co objawia się zdolnością do uprawiania roślin, wyrabiania przerobów i opieki nad zwierzętami. Fluttershy potrafi się tak nimi zajmować, ponieważ oryginalnie miała być kucykiem ziemskim. To ich zdolność, tak jak pegazy mogą latać a jednorożce czarować. Zauważcie że ziemskie kucyki nie starają się, one po prostu tak potrafią.

A czy ja mówię, że nie? Ja po prostu twierdze, że kucyki zemskie da się (z trudem ale jednak) zastąpić.

ProXer14 napisał(a):
Pinkie Pie, na przykład jest bardzo szybka i w chwilach zdenerwowania dogania nawet lecącą Rainbow Dash.

O Pinkie nic nie mów :P Ona jest ewenementem na skale światową.

ProXer14 napisał(a):
zaklęcie Twilight to nic innego jak po prostu zmniejszenie wagi.

A te skrzydła co to je Rarity dostała to ozdoba :D

ProXer14 napisał(a):
Podsumowując - każda rasa ma zdolność której nie ma inna. Jednak nie ogranicza to ich w żaden sposób.

Z tym, że specjalne umiejętności innych ras (uprawa ziemi u kucyków i latanie u pegazów) mogą być spokojnie używane przez jednorożce. Z gorszym skutkiem ale jednak.

ProXer14 napisał(a):
Można zauważyć że jednorożce mają łatwiej dzięki magii, ale pozostali równie sprawnie posługują się kopytami.

Samymi kopytami nie wykonasz kilkudziesięciu czynności naraz :P

ProXer14 napisał(a):
W Canterlocie całkiem sporo było kucyków ziemskich, chociażby na przyjęciu.

Nie chodzi mi o mieszkańców, tylko o "szlachtę" (jeśli mogę to tak wyrazić).

ProXer14 napisał(a):
To nie jest rasistowska bajka, każda rasa jest inna, a talenty ziemskich kucyków po prostu najtrudniej zauważyć, ponieważ nie są widoczne gołym okiem, tak jak skrzydła pegazów lub rogi jednorożców.

Nie twierdze, że MLP jest rasistowskie. Wręcz przeciwnie. Jednak starszy i (teoretycznie) mądrzejszy widz widzi pewne... hmm... No, że nie zawsze wszystko działa idealnie. Każdego można zastąpić, taka smutna prawda.

Dayan napisał(a):
Tak w ogóle co to za pomysł by kuce miały kontrolę nad naturą?

Nie mają. Mogą ja tylko lekko naginać.

_________________
I'm... Monster

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Obrazek - BEST THING EVER!!! Z podziękowaniami dla Doktorka i Golden Wingsa


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kucyki ziemne.
PostNapisane: 7 cze 2013, o 15:42 
Pisarz
Pisarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 kwi 2013, o 21:06
Posty: 115
Lokalizacja: Wielkopolska
Płeć: Mężczyzna
Cóż , ja też ziemskie kuce uwielbiam......A widocznie w Wonderbolt Academy Twilight też użyła tego zaklęcia chodzenia po chmurach , lecz nie możni byli pokazać to.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kucyki ziemne.
PostNapisane: 7 cze 2013, o 15:52 
Pisarz
Pisarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2013, o 16:22
Posty: 76
Nick z youtube: Mic2313
Płeć: Mężczyzna
Silverium napisał(a):
Cóż , ja też ziemskie kuce uwielbiam......A widocznie w Wonderbolt Academy Twilight też użyła tego zaklęcia chodzenia po chmurach , lecz nie możni byli pokazać to.


Wątpię. Ja naprawdę jestem zdania że pegazy są lżejsze. No bo jak, mimo wszystko kucyk może chodzić po chmurach?

_________________
ObrazekObrazek


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 cze 2013, o 15:52 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL