MLP Online PL

MLP - Wszystkie odcinki Online

Teraz jest 16 kwi 2024, o 17:24


Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Tu bardziej na poważnie.
PostNapisane: 26 lut 2013, o 14:45 
Publicysta
Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lut 2013, o 12:48
Posty: 529
Moze daja wiele do myslenia ale kto ci powie prawde o polakach ? o ludziach ?


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lut 2013, o 14:45 


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Tu bardziej na poważnie.
PostNapisane: 26 lut 2013, o 14:55 
Publicysta
Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 22:18
Posty: 609
Z głupim nie wygrasz...

Teraz to ty się nie czepiasz moich wypowiedzi tylko telewizji więc może poszukaj na Off-topic.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tu bardziej na poważnie.
PostNapisane: 26 lut 2013, o 15:07 
Publicysta
Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lut 2013, o 12:48
Posty: 529
rutulufu napisał(a):
Z głupim nie wygrasz...


Co miales na mysli ? :)

Edit: Zreszta niechce sie klocic tylko wedlug mnie filmy(telewizja) i ksiazki prawdy nie mowia .
Edit2 : wlasnie edytowalem post gdy patrze ze Myth pisze , ale moze powinien gdzies byc temat gdzie mozemy powiedziec co myslimy (inaczej klocic sie)


Ostatnio edytowano 26 lut 2013, o 15:13 przez FlyOnFly, łącznie edytowano 2 razy

Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tu bardziej na poważnie.
PostNapisane: 26 lut 2013, o 15:10 
Tłumaczka
Tłumaczka
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lut 2013, o 02:48
Posty: 391
Lokalizacja: Wielka Brytania
Nick z youtube: Mystheria22
Płeć: Kobieta
Nie kłócić mi się tu robaczki :)


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tu bardziej na poważnie.
PostNapisane: 26 lut 2013, o 15:18 
illusion Lord
illusion Lord
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 19:56
Posty: 945
Lokalizacja: Szczecin
Nick z youtube: Iluzjusz Miraż
Płeć: Mężczyzna
Cytuj:
Co miales na mysli ?

zgadnij...

Prawda jest taka, że wszystko jest warunkowane genami i instynktem. Osoba silna da sb radę w życiu i bd się znęcać nad słabszymi by pokazać dominację. Jest to zachowanie stadne. Ogólna zasada survivalu mówi, że słabszy nie ma prawa żyć. Albo zginie przy próbie dominacji, albo zginie jako jedzenie. Tylko człowiek ubzdurał sb, że to nienaturalne i nie moralne.
Pomoc innym też jest zachowaniem stadnym. Jeśli pomożemy komuś z stada, to stado bd miało większe szanse na przetrwanie, bo osobnik uratowany, potem pomoże innym.
Cytuj:
Nie kłócić mi się tu robaczki

Odezwała się rybka :)

_________________
Obrazek
"Głupota nie jest szczeblem mądrości. W istocie mądrość jest głupotą" - Matthijs Van Boxel


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tu bardziej na poważnie.
PostNapisane: 26 lut 2013, o 15:29 
Publicysta
Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 22:18
Posty: 609
FlyOnFly napisał(a):
Edit: Zreszta niechce sie klocic tylko wedlug mnie filmy(telewizja) i ksiazki prawdy nie mowia .

We wszystkich przypadkach gdzie ukryte jest przesłanie trzeba je samemu odszukać i je pojąć gdyż każdy inaczej spostrzega świat.

A w systemie prawdą jest to co myśli większość.

Ps:Czy ja mówię ze wszystkie książki i filmy są na tyle ogarnięte by je ze sobą nieść ?


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tu bardziej na poważnie.
PostNapisane: 26 lut 2013, o 15:34 
Publicysta
Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 22:18
Posty: 609
Mirage napisał(a):
Prawda jest taka, że wszystko jest warunkowane genami i instynktem. Osoba silna da sb radę w życiu i bd się znęcać nad słabszymi by pokazać dominację. Jest to zachowanie stadne. Ogólna zasada survivalu mówi, że słabszy nie ma prawa żyć. Albo zginie przy próbie dominacji, albo zginie jako jedzenie. Tylko człowiek ubzdurał sb, że to nienaturalne i nie moralne.
Pomoc innym też jest zachowaniem stadnym. Jeśli pomożemy komuś z stada, to stado bd miało większe szanse na przetrwanie, bo osobnik uratowany, potem pomoże innym.


Te wyżywanie się nad innymi to forma zabijania czasu i pokazuje że napastnik jest na tyle głupi że myśli będzie dzięki temu fajniejszy albo miał (może dalej ma) problemy w domu i przekazuję swoją złość na innych...


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tu bardziej na poważnie.
PostNapisane: 26 lut 2013, o 15:47 
Publicysta
Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lut 2013, o 12:48
Posty: 529
I know what u mean


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tu bardziej na poważnie.
PostNapisane: 26 lut 2013, o 16:10 
Publicysta
Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 18:38
Posty: 559
Lokalizacja: Płock
Nick z youtube: Wuwu zela
Płeć: Mężczyzna
Prawdę mówiąc mało mnie nauczyła ta bajka, ponieważ większość rzeczy wiedziałem i starałem się je stosować w życiu. Jednak wywnioskowałem jedną rzecz. Nie mówię, że z tej bajki, ale na pewno się do tego, w jakimś stopniu przyczyniła. W tych czasach naprawdę ciężko o prawdziwego przyjaciela, który wskoczył by za tobą w ogień lub próbował ci pomóc za wszelką cenę. Raczej możemy zapomnieć o takich przyjaciołach jak ci pokazani w MLP. Prawda jest taka, że nasz tzw "przyjaciel" może nas kopnąć w 4 litery przy pierwszej lepszej okazji (jak to napisał ktoś u góry). Przyjacielem może zostać tak na prawdę tylko osoba, która jest prawdziwie szczęśliwa w swoim życiu i/lub spełniona w wystarczającym jej zakresie.
Człowiek, jak wiadomo dąży do bycia szczęśliwym, poczucia spełnienia i do lepszego bytu. W większości przypadków zdarza się tak mocna chęć dążenia do swych, świadomych lub podświadomych, żądz, że są w stanie przedłożyć swe zachcianki nad przyjaźń, czy znajomość. Na przykład chcąc polepszyć swoje miejsce w grupie oczerniamy drugą osobę w oczach innych członków grupy. Odnosi się to także do polepszenia swojej pozycji w społeczeństwie, czy pozycji zawodowej.
Osoby czujące, że czegoś im w życiu brakuje mogą okazać się fałszywymi znajomymi, którzy tylko się z tobą zadają w celu zyskania tego czego im brakuje, na przykład chcą poprawić swój status społeczny, poprawić swój byt, itp, itd. I tutaj pojawiają się trzy opcje.
Pierwsza: możesz takiemu człowiekowi dać to czego mu brakuje. W takim przypadku osoba ta zadaje się z tobą tylko po to, by mieć dostęp do tego, czego mu brakuje. Takiej osobie nie należy ufać, ponieważ nie obchodzi jej nic, co nie ma związku z jej potrzebami.
Druga: nie możesz dać takiej osobie tego czego potrzebuje. W takim przypadku, takiej osobie na tobie nie zależy, ponieważ nie może od ciebie uzyskać tego czego chce. Taka osoba może wykorzystać wyciągnięte od ciebie dane w dalszym poszukiwaniu tego czego pragnie. Wykorzystane przez nią informację mogły być powierzoną jej tajemnicą.
Trzecia: nie możesz już dać tej osobie tego czego potrzebuje. W takim przypadku osobie przestaje na tobie zależeć. Nadal się z tobą zadaje ale nie jest już twoim "przyjacielem". Jeśli znalazła drugą osobę z której może czerpać wyzysk może uczynić tak jak w drugim przypadku, a mianowicie wykorzystać informacje dane jej przez ciebie.
Człowiek prawdziwie szczęśliwy i spełniony nie dąży do swych celów, bądź nie dąży do nich z taką zaciekłością, ponieważ nie musi już o nic walczyć. Ma wszystko czego mu potrzeba, a dąży już do mniej znaczących celów w jego życiu. Takie właśnie postacie są ukazane w MLP. Kucyki nie walczą o swój status społeczny, ponieważ wszyscy są równi (no może po za księżniczkami, ale i tak są pokazane prawie na równym poziomie co reszta). Nie walczą o lepszy byt, ponieważ nikomu, niczego nie brakuje, a w krainie panuje dostatek.

Oczywiście znajdą się osoby ponad to wszystko (mane6 są fikcyjnym przykładem takich osób). Umiejące zrezygnować z zachcianek na rzecz swych znajomych, czy na rzecz wyższego dobra. Jednakowoż takie osobniki tych czasach, w czasach gdzie światem rządzi pieniądz i pozycja w społeczeństwie, to gatunek u schyłku wymarcia.

Jeśli to przeczytałeś/łaś to gratuluję wytrwałości :P Czasem lubię się rozpisać :D
Oczywiście mogłem tutaj napisać więcej ale
po 1. Nie będę tutaj pisać całej rozprawki na ten temat :D
Po 2. i tak pewnie mało kto to przeczyta
Po 3. uznałem, że tyle wystarczy by przekazać to co przekazać chciałem :)

_________________
Obrazek Nic nie jest prawdziwe, Wszystko jest dozwolone. Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tu bardziej na poważnie.
PostNapisane: 26 lut 2013, o 16:36 
illusion Lord
illusion Lord
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 19:56
Posty: 945
Lokalizacja: Szczecin
Nick z youtube: Iluzjusz Miraż
Płeć: Mężczyzna
Ja tam przeczytałem twojego posta i się zgadzam. Obaj mamy takie samo zdanie na temat dzisiejszych "przyjaciół"

_________________
Obrazek
"Głupota nie jest szczeblem mądrości. W istocie mądrość jest głupotą" - Matthijs Van Boxel


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lut 2013, o 16:36 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL