MLP Online PL

MLP - Wszystkie odcinki Online

Teraz jest 28 mar 2024, o 08:15


Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Tu bardziej na poważnie.
PostNapisane: 25 lut 2013, o 20:59 
Publicysta
Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 22:18
Posty: 609
W dziale dyskusja jest wiele interesujących ankiet i innych dyrdymałów lecz od jakiegoś czasu dręczy mnie bardziej poważne pytanie:
Czego WY nauczyliście się od serialu MyLittlePony Friendship is Magic ?
Poważnie, kreskówka ta jest czasami bardzo życiowa a problemy zaznaczam;CODZIENNE tego świata za bardzo nie różnią się od naszego choć w większości przedstawione w nie codzienny sposób.
Lecz nim ktoś się tu rozpiszę mam 2 prośby:
Nie cytować mi tu listów do Celestii i dawać odpowiedzi "pszchyjaźń jesd najfużniejsza !" albo "nauczyłem/am się że lepiej nie łamać Pinkie-słowa"

Niektórym może być trudno coś wypisać ale odpowiedzi mogą być krótkie i najlepiej żeby wszystkie były rzeczowne i na temat.

A co do mnie ? muszę pomyśleć :D


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 lut 2013, o 20:59 


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Tu bardziej na poważnie.
PostNapisane: 25 lut 2013, o 21:12 
Pisarz
Pisarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lut 2013, o 10:44
Posty: 82
Bardzo dobre pytanie! W końcu to takie główne przesłanie serialu :)
Ja przyznam szczerze, że oglądanie tego serialu wpłynęło na mnie w następujący sposób:
Zawsze byłem osobą, która chce wszystko umieć tak od zaraz i szybko się zniechęcałem jak nie wychodziło.
Aczkolwiek teraz rozwijanie mojej pasji jaką jest rysowanie nie zniechęca mnie nawet jak wychodzą totalne karykatury. W serialu można odnaleźć właśnie nie tylko wartości związane z przyjaźnią ale też właśnie takie jak ta którą znam ze swojego życia. Nie do końca wiem czy piszę na temat ale właśnie tego mnie nauczył ten serial, żeby się nie poddawać zbyt szybko, tylko przysiąść i próbować. :)

_________________
Obrazek Why not?


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tu bardziej na poważnie.
PostNapisane: 25 lut 2013, o 21:54 
illusion Lord
illusion Lord
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 19:56
Posty: 945
Lokalizacja: Szczecin
Nick z youtube: Iluzjusz Miraż
Płeć: Mężczyzna
[ciach], chyba nic się nie nauczyłem, bo wszystko już wiedziałem. No może po za głównymi cechami przyjaciela (szczodrość, prawdo mówienie itp.), chodź brakuje tam kilka na prawdę ważnych przesłanek (oczywiście teraz nie mogę sb przypomnieć jakich). Ważną rzeczą jaką wywnioskowałem, to jest to, że czasem nie trzeba czegoś widzieć i mieć dowodów, by to istniało (patrz odc. "Intuicja Pinkie").
Nie mniej jednak zaufaniem nie lubię darzyć. Nawet rodzicom do końca nie wierzę, bo życie mnie nauczyło, by zawsze do wszystkie trzeba utrzymywać dystans.
Co prawda bajka też mówi, że przyjaźń przezwycięży wszystko, ale w prawdzie teraz większości ludzi interesuje tylko kasa. Rzadko kiedy znajdzie się ktoś kto nas nie kopnie w 4 litery przy pierwszej lepszej okazji.
Kolejną rzeczą o której mówi bajka to to, że należy przebaczać. Owszem szybko przebaczam znajomym, jednak zdarza się tak, że oni to wykorzystują...
Tak naprawdę mało która z tych mądrości z bajki się nam przyda, bo w dzisiejszych czasach dzieci które potrafią uderzyć swoją babcie (byłem tego świadkiem wielokrotnie), to prawie norma, nie mówiąc już o braku wychowania i kultury osobistej.
Może po prostu dramatyzuję, ale jestem pesymistą, który nie widzi nadziei w następnych pokoleniach, chodź te jeszcze się nie narodziły...
Dla mnie każdy kto jest za moimi plecami jest dla mnie potencjalnym zagrożeniem. Mówie dosłownie, każdy (siostra, rodzic, kolega, nieznajomy) jest dla mnie zagrożeniem, puki jest bezpośrednio przy mnie i jest poza moim polem widzenia (Life lesson).

_________________
Obrazek
"Głupota nie jest szczeblem mądrości. W istocie mądrość jest głupotą" - Matthijs Van Boxel


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tu bardziej na poważnie.
PostNapisane: 25 lut 2013, o 22:14 
Publicysta
Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lut 2013, o 21:50
Posty: 586
Lokalizacja: okolice Łodzi i Wa-wy
Nick z youtube: MrTivoy
Płeć: Mężczyzna
mnie nauczył ten serial tego jak dużo może być osób takich jak ja ;] serial poświęcony małym dziewczynkom który ogląda więcej nastolatków niż dzieci xD w szkole jak wtajemniczyłem niektóre osoby to też jest z kim gadać :D

_________________
Hubert Dawid Konrad Ewa Grzegorz Mariusz G. aka Iluzjusz Miraż, wydziedziczam Cię.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tu bardziej na poważnie.
PostNapisane: 25 lut 2013, o 22:25 
illusion Lord
illusion Lord
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 19:56
Posty: 945
Lokalizacja: Szczecin
Nick z youtube: Iluzjusz Miraż
Płeć: Mężczyzna
No tak, tajne zrzeszenie jak umie odpowiednio rekrutować, to zawsze pozostanie tajne. Wszyscy wiedzą, że istniejemy, nikt nie wie kim dokładnie jesteśmy. To tak jak z szpiegami. Państwo wie, że jest szpiegowane, ale nie wie kto jest szpiegiem :)

_________________
Obrazek
"Głupota nie jest szczeblem mądrości. W istocie mądrość jest głupotą" - Matthijs Van Boxel


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tu bardziej na poważnie.
PostNapisane: 26 lut 2013, o 13:11 
Publicysta
Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lut 2013, o 12:48
Posty: 529
Mirage napisał(a):
[ciach], chyba nic się nie nauczyłem, bo wszystko już wiedziałem. No może po za głównymi cechami przyjaciela (szczodrość, prawdo mówienie itp.), chodź brakuje tam kilka na prawdę ważnych przesłanek (oczywiście teraz nie mogę sb przypomnieć jakich). Ważną rzeczą jaką wywnioskowałem, to jest to, że czasem nie trzeba czegoś widzieć i mieć dowodów, by to istniało (patrz odc. "Intuicja Pinkie").
Nie mniej jednak zaufaniem nie lubię darzyć. Nawet rodzicom do końca nie wierzę, bo życie mnie nauczyło, by zawsze do wszystkie trzeba utrzymywać dystans.
Co prawda bajka też mówi, że przyjaźń przezwycięży wszystko, ale w prawdzie teraz większości ludzi interesuje tylko kasa. Rzadko kiedy znajdzie się ktoś kto nas nie kopnie w 4 litery przy pierwszej lepszej okazji.
Kolejną rzeczą o której mówi bajka to to, że należy przebaczać. Owszem szybko przebaczam znajomym, jednak zdarza się tak, że oni to wykorzystują...
Tak naprawdę mało która z tych mądrości z bajki się nam przyda, bo w dzisiejszych czasach dzieci które potrafią uderzyć swoją babcie (byłem tego świadkiem wielokrotnie), to prawie norma, nie mówiąc już o braku wychowania i kultury osobistej.
Może po prostu dramatyzuję, ale jestem pesymistą, który nie widzi nadziei w następnych pokoleniach, chodź te jeszcze się nie narodziły...
Dla mnie każdy kto jest za moimi plecami jest dla mnie potencjalnym zagrożeniem. Mówie dosłownie, każdy (siostra, rodzic, kolega, nieznajomy) jest dla mnie zagrożeniem, puki jest bezpośrednio przy mnie i jest poza moim polem widzenia (Life lesson).


Zgadzam sie z toba w 100%.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tu bardziej na poważnie.
PostNapisane: 26 lut 2013, o 13:16 
Początkujący skryba
Początkujący skryba
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lut 2013, o 10:40
Posty: 12
Lokalizacja: Warszawa
Nick z youtube: KwiatMaliny
Płeć: Kobieta
Mnie nauczył, że zawsze warto mieć przyjaciół, ufać im i nie bać prosić się o pomoc kiedy się jej potrzebuje. Nauczyłam się również żeby się nie poddawać, bez względu na to jakim się jest, dotrzymywać słowa i nie przekładać przyjemności nad obowiązki :)

_________________
"Jeżeli w książkach czyta się tylko to, co zostało napisane, to całe czytanie na nic." - William Shakespear


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tu bardziej na poważnie.
PostNapisane: 26 lut 2013, o 13:56 
Publicysta
Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 22:18
Posty: 609
Mirage napisał(a):
[ciach]
Nie mniej jednak zaufaniem nie lubię darzyć. Nawet rodzicom do końca nie wierzę, bo życie mnie nauczyło, by zawsze do wszystkie trzeba utrzymywać dystans.

Życie cię nauczyło...
Choć sam mam około 16 (chyba... urodzin nie obchodzę i patrzę na przeciętny wiek "ludzi" z klasy) to określenie "Życie mnie nauczyło" jednak nie jest dobrym pomysłem, to co ty będziesz wnukom opowiadać :/ ?
Lecz potwierdzam że do 16 można wiele wywnioskować na podstawie obserwacji otoczenia jak i również filmów czy książek ogółem twórczości, lecz ilość zyskanej wiedzy niestety zależy od intelektu i uczuć wewnętrznych (ja tu nic nie zarzucam)

Lecz MLP zmieniło w pewnym sensie mój światopogląd, świat, NASZ świat jest taki jaki jest i nie jest idealny lecz to MY tworzymy świat w którym żyjemy. Oczywiście zawsze będą tacy którzy z nudów,strachu czy głupoty będą się wyżywać nie tylko fizycznie ale i emocjonalnie lecz my nie decydujemy o naszym losie tylko jak wykorzystać dany nam czas, i gdy następnym razem któryś z was będzie obojętnie przechodził w obojętnie obok wyżywania się nad słabszym to pomyślcie że to mogło spotkać też was.
Wcześniej myślałem że ludzkość to tylko plaga której nie da się powstrzymać, lecz zrozumiałem że jednak istnieje coś takiego jak "dobro" które jednak zanika w tym całym obliczu nienawiści.

Więcej tu: http://www.youtube.com/watch?v=zzv0QVtN-oU


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tu bardziej na poważnie.
PostNapisane: 26 lut 2013, o 14:35 
Publicysta
Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lut 2013, o 12:48
Posty: 529
Filmow ? Telewizja klamie.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tu bardziej na poważnie.
PostNapisane: 26 lut 2013, o 14:39 
Publicysta
Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 22:18
Posty: 609
Rozumiem twój tok rozumowania ale napisałem filmów a nie wiadomości na TVP.
A co do filmów to prawda że niektóre mimo iż nie są zaliczane do komedii czy parodii to ich głupota przewyższa wszystko co boże na tym świecie, ale niektóre naprawdę dają wiele do myślenia.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lut 2013, o 14:39 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL