MLP Online PL

MLP - Wszystkie odcinki Online

Teraz jest 28 mar 2024, o 18:19


Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 225 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Następna strona

Jak ci się podobał film "Equestria Girls"
-Super 61%  61%  [ 28 ]
-Nawet nawet 28%  28%  [ 13 ]
-Nie mam zdania 7%  7%  [ 3 ]
-Nie podobało mi się 4%  4%  [ 2 ]
-Koszmarny 0%  0%  [ 0 ]
Liczba głosów : 46
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Equestria Girls
PostNapisane: 3 lip 2013, o 11:07 
illusion Lord
illusion Lord
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 19:56
Posty: 945
Lokalizacja: Szczecin
Nick z youtube: Iluzjusz Miraż
Płeć: Mężczyzna
Cytuj:
Ale skoro by zrobiła już taki przedmiot w swoim świecie to on już by tam istniał, został by zrobiony z przemiotów tamtego już świata czyli kasowanie pamięci jest chyba zbędne.

No właśnie, zaczął by istnieć. Chodzi mi tu o zaburzenia między wymiarowe. Prawidłowa i naturalna kolej rzeczy została zaburzona poprzez zdobycie czegoś, czego nie powinno się mieć. Można to porównać do cofnięcia się w czasie - już sama Twoja obecność może zamieszać w świecie w którym jesteś, nie wspominając już o tym, że na pewno jakieś akcje się wykona. By zapobiec takim rzeczom powstają różne paradoksy i inne zabezpieczenia, które uniemożliwiają na wykonanie jakiejś akcji.

Cytuj:
A róg to część organiczna mechaniki jednorożców, na pierwszy rzut oka może się wydawać że służy tylko i wyłącznie do uprawiania magii ale gdy się go usunie to osobnik by chyba nie tylko na tym ucierpiał, choć w sumie to kość. Z resztą ogonu Twilight też została pozbawiona. (chyba)

Róg został usunięty bo nie ma odpowiednika człowieka z rogiem. Organiczne / nieorganiczne, to dla wymiaru bez różnicy - tu atomy, tam atomy. Gdyby byłby człowiek z rogiem, to i Twilight by miała róg, choć pewnie bez magii. To samo z ogonem, choć nie można być pewnym, że nie schowała go.

_________________
Obrazek
"Głupota nie jest szczeblem mądrości. W istocie mądrość jest głupotą" - Matthijs Van Boxel


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 lip 2013, o 11:07 


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Equestria Girls
PostNapisane: 3 lip 2013, o 11:45 
Publicysta
Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 22:18
Posty: 609
Mirage napisał(a):
By zapobiec takim rzeczom powstają różne paradoksy i inne zabezpieczenia, które uniemożliwiają na wykonanie jakiejś akcji.

W filmie "Futurama:Bender's Big Score" za każdym razem gdy cofano się w czasie by uniknąć paradoksów powstały dupilikat czekała nieuchronna śmierć w dobrowolny sposób i nic nie mogło temu zapobiec.
A gdy sam Bender przesadził ze swoimi kopiami pod koniec filmu wszechświat dosłowinie się rozerwał, powstała szczelina a za nią inny wszechświat i sratatata, ale to już w "Beast with a bilion backs" ale o tym nie będe się rozpisywał bo powstanie zaraz dyskusja pod znakiem Off-Top.
(a te grzbiety potem okazały się genitaliami x] )

Mirage napisał(a):
Prawidłowa i naturalna kolej rzeczy została zaburzona poprzez zdobycie czegoś, czego nie powinno się mieć.

Lecz jeśli w tamtym świecie posiadła tą wiedzę i własnoręcznie to zbudowała z przedmiotów swojego świata to nic się niepowinno stać. Z resztą jak ty to widzisz ? Zamocuje ostatni element a gdy to zrobi to "sru" i wyparowało samo z siebie ?
A co jeśli przeniesie coś przez portal ?
Może też być tak że po przejściu nie będzie tego miała ale gdy z powrotem wróci to znów będzie to posiadała.

Z resztą jak Twilight wchodziła to miała plecak a gdy wróciła to nie...


Zaczynam wymiękać...

Obrazek


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Equestria Girls
PostNapisane: 3 lip 2013, o 16:30 
illusion Lord
illusion Lord
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 19:56
Posty: 945
Lokalizacja: Szczecin
Nick z youtube: Iluzjusz Miraż
Płeć: Mężczyzna
Cytuj:
Z resztą jak Twilight wchodziła to miała plecak a gdy wróciła to nie...

Pewnie w tym plecaku miała dane techniczne i projekty urządzeń z drogiego świata :D

Cytuj:
Lecz jeśli w tamtym świecie posiadła tą wiedzę i własnoręcznie to zbudowała z przedmiotów swojego świata to nic się niepowinno stać. Z resztą jak ty to widzisz ? Zamocuje ostatni element a gdy to zrobi to "sru" i wyparowało samo z siebie ?

Według naukowców (amerykańskich rzecz jasna) nośnikiem informacji może być dowolna rzecz (nawet próżnia) i zawsze są 2 wyjścia tej informacji (tzn. oryginał i duplikat, które na siebie oddziałują). Jeśli Twi posiadła wiedzę jakąkolwiek, to powstał duplikat tej wiedzy gdzieś indziej w kosmosie. Przechodząc przez portal, mamy 2 światy w który jest po 1 informacji bez duplikatu. Wiadomo, że te informacje wciąż muszą na siebie oddziaływać, więc teoretycznie informacje nie mogę przechodzić przez portal. Ale przyjmijmy, że jednak informacja może przejść - w tedy na pewno bd inne zabezpieczenie - np. zniekształcenie informacji, uszkodzenie lub Celestia wie co jeszcze.

Cytuj:
A co jeśli przeniesie coś przez portal ?
Może też być tak że po przejściu nie będzie tego miała ale gdy z powrotem wróci to znów będzie to posiadała.

Twoja opcja jest prawdopodobna. Generalnie po przeniesieniu wiemy, że na pewno zamieni się to na odpowiednik kucykowy / ludzki. No ale dajny na przykład samochód - ktoś może powiedzieć, że to się zamieni w karoce czy tam rydwan. No ale rozbijmy to na czynniki pierwsze - co z silnikiem, paliwem itp. Silnik chyba się nie zamieni w konia, a paliwo nie zamieni się w pasze

_________________
Obrazek
"Głupota nie jest szczeblem mądrości. W istocie mądrość jest głupotą" - Matthijs Van Boxel


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Equestria Girls
PostNapisane: 3 lip 2013, o 18:40 
Publicysta
Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 22:18
Posty: 609
Mirage napisał(a):
Według naukowców (amerykańskich rzecz jasna)

Patrz na tych swoich naukowców...
http://fabrykamemow.pl/szablon/183/memy
Mirage napisał(a):
Jeśli Twi posiadła wiedzę jakąkolwiek, to powstał duplikat tej wiedzy gdzieś indziej w kosmosie. Przechodząc przez portal, mamy 2 światy w który jest po 1 informacji bez duplikatu. Wiadomo, że te informacje wciąż muszą na siebie oddziaływać, więc teoretycznie informacje nie mogę przechodzić przez portal. Ale przyjmijmy, że jednak informacja może przejść - w tedy na pewno bd inne zabezpieczenie - np. zniekształcenie informacji, uszkodzenie lub Celestia wie co jeszcze.

Skoro informacje nie mogą przechodzić czy cokolwiek przez portal to dlaczego Sunset i Twilight miały dokładne wspomnienia.

Osoba posiadająca wiedzę przechodząc przez portal sprawia że ta wiedza już eksystuje w obecnym wszechświecie a ona nie mogła wziąść się znikąd gdyż przybyła wraz ze nosicielem tej wiedzy.

Moim zdaniem nie może coś bezpowrotnie i całkowicie zniknąć (chyba że skarpetki w pralce) ani też pojawić się z niczego jak rzeczy czy pamięć, zależy też jak spostrzega się inny wszechświat.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Equestria Girls
PostNapisane: 3 lip 2013, o 22:35 
illusion Lord
illusion Lord
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 19:56
Posty: 945
Lokalizacja: Szczecin
Nick z youtube: Iluzjusz Miraż
Płeć: Mężczyzna
Cytuj:
Patrz na tych swoich naukowców...

Dlatego zaznaczyłem, że to amerykańscy naukowcy (a tak naprawdę obaj wiemy, że w USA są też polscy naukowcy jak i z innych państw :D )

Cytuj:
Skoro informacje nie mogą przechodzić czy cokolwiek przez portal to dlaczego Sunset i Twilight miały dokładne wspomnienia.

Sam Hasbro Ci nie odpowie na to pytanie :P

Cytuj:
Osoba posiadająca wiedzę przechodząc przez portal sprawia że ta wiedza już eksystuje w obecnym wszechświecie a ona nie mogła wziąść się znikąd gdyż przybyła wraz ze nosicielem tej wiedzy.

Moim zdaniem nie może coś bezpowrotnie i całkowicie zniknąć (chyba że skarpetki w pralce) ani też pojawić się z niczego jak rzeczy czy pamięć, zależy też jak spostrzega się inny wszechświat.

Przeczysz sam sobie - samo przejście przez portal łamie zasady fizyki. W nowym świecie od tak po prostu pojawia się nowy obiekt. W tym momencie mamy złamane prawo zachowania się masy i energii. By zachować równowagę, w nowym świecie musiałoby od tak wyparować równowartość nowo przybyłego obiektu, zaś sam portal musiałby zużywać tyle energii ile jest w stanie dostarczyć nowy obiekt + jeszcze energia która wydobywa się z portalu w postaci ciepła, światła itp.

_________________
Obrazek
"Głupota nie jest szczeblem mądrości. W istocie mądrość jest głupotą" - Matthijs Van Boxel


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Equestria Girls
PostNapisane: 3 lip 2013, o 23:33 
Publicysta
Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 22:18
Posty: 609
Na moje oko nie przcze ...sobie.
Materia została zabrana z jednego świata i przekazana drugiemu, jedynym miejscem gdzie się oba światy stykają jest ten portal przez który wszystko się odbywa więc to się nie pojawiło znikąd jak i również do nikąd nie zniknie, i dzięki temu dalej jest zachowana równowaga.
Jak przechodzisz z jednego pokoju do drugiego przez drzwi to raczej nic ci od tak nie znika (chyba że pamięć dlaczego się przylazło do tego pokoju)

A sam portal w tym EG to magia więc jego lepiej się nie czepiać, lecz w sumie zaawansowana technologia niczym się nie różni od magii. Może on czerpać energię z jakiegoś źródła, jak jednorożce czerpią moc z rogu czy czegoś innego.
Choć róg to może być tylko przyżąd a magia może być trzymana gdzieś indziej, może jest tak jak Mocą w Gwiezdnych Wojnach ?

(durny mózg, jednego problemu nie rozwiąże a szuka za następnymi -,- )


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Equestria Girls
PostNapisane: 4 lip 2013, o 11:16 
Publicysta
Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 mar 2013, o 12:47
Posty: 460
Lokalizacja: Radom
Nick z youtube: Mariusz M
Płeć: Mężczyzna
Widzę że świetnie się bawicie na waszej arcyciekawej pogawędce, więc jak zwykle będę chamski i ją przerwę :wink:
Miałem dzisiaj urlop więc stwierdziłem że obejrzę w końcu Equestria Girls, zwłaszcza że Mystheria wrzuciła napisy do już całkiem niezłej jakości obrazu.
I muszę stwierdzić że jest to nawet niezłe. Na pewno nie jest to dzieło wybitne, ani tym bardziej skierowane do mojego rocznika, ale mimo wszystko trzyma poziom.
Do animacji nie mam żadnych zastrzeżeń, muzyka też bardzo dobra. O fabule nie będę się rozpisywał, bo może też jeszcze ktoś czeka z obejrzeniem :wink: , ale uśmiechnąć się z paru scenek można.
Jedynie żałuję że autorką scenariusza była Meghan McCarthy a nie Dave Polsky, bo jego odcinki najbardziej lubię, i myślę że efekt byłby jeszcze lepszy :D

_________________
ObrazekObrazek

"To smutne że głupcy są tak pewni siebie, a ludzie mądrzy tak pełni wątpliwości" - Bertrand Russell
Mój kanał na YT


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Equestria Girls
PostNapisane: 4 lip 2013, o 21:43 
illusion Lord
illusion Lord
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 19:56
Posty: 945
Lokalizacja: Szczecin
Nick z youtube: Iluzjusz Miraż
Płeć: Mężczyzna
Cytuj:
Materia została zabrana z jednego świata i przekazana drugiemu, jedynym miejscem gdzie się oba światy stykają jest ten portal przez który wszystko się odbywa więc to się nie pojawiło znikąd jak i również do nikąd nie zniknie, i dzięki temu dalej jest zachowana równowaga.
Jak przechodzisz z jednego pokoju do drugiego przez drzwi to raczej nic ci od tak nie znika (chyba że pamięć dlaczego się przylazło do tego pokoju)

Problem jest w tym, że drugi wymiar może "obsługiwać" inne prawa fizyki. To, że na ziemi podstawa to woda, nie znaczy, że na innej planecie podstawą nie może być np. ciekły azot :) Taki fakt neguje możliwość tego, że wszystkie wymiary jakie istnieją są ze sobą powiązane.
Jeśli zasada pokoju mówi, że nie może z niego zniknąć żadna rzecz (prawo zachowania się masy) to przerzucając jakiś przedmiot z tego pokoju do pokoju z zasadą "Może przybyć dowolny przedmiot" jednak złamiesz zasadę pierwszego pokoju.

Cytuj:
Może on czerpać energię z jakiegoś źródła, jak jednorożce czerpią moc z rogu czy czegoś innego.
Choć róg to może być tylko przyżąd a magia może być trzymana gdzieś indziej, może jest tak jak Mocą w Gwiezdnych Wojnach ?

Nope, róg nie jest źródłem energii, nie może nim być. Źródłem energii może być jedzenie, napój itp. Jednorożce używają energii z swojego zapasu wewnętrznego. Jak się zmęczysz, to nie będziesz wstanie używać niektórych zaklęć, bo ci zabraknie energii :P. Można powiedzieć, że magia jest na podłożu umysłowym, więc skoro wysiłek fizyczny pomaga umysłowi to i lepiej się używa magii. Problem pojawia się w momencie, kiedy będziesz tak zmęczony, że serce nie wyrobi z dotlenieniem każdego organu :P

_________________
Obrazek
"Głupota nie jest szczeblem mądrości. W istocie mądrość jest głupotą" - Matthijs Van Boxel


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Equestria Girls
PostNapisane: 5 lip 2013, o 07:04 
Publicysta
Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 22:18
Posty: 609
Mirage napisał(a):
Problem jest w tym, że drugi wymiar może "obsługiwać" inne prawa fizyki. To, że na ziemi podstawa to woda, nie znaczy, że na innej planecie podstawą nie może być np. ciekły azot Taki fakt neguje możliwość tego, że wszystkie wymiary jakie istnieją są ze sobą powiązane.

Powracając do Futuramy... w tym 'Beast with a billion backs" do drugiego świata nie mogło przejść żadne urządenie mechaniczne czy chociaż sam metal, skutkowało to tym że gdy oczywiście Bender próbował "przejść" to drugiego świata wytworzył się jakiś impuls który...
Obrazek
Więc może jeśli coś nie ma prawa istnieć w drugim wszechświecie to po prostu nie może przejść, też tak może być. (stworzenia organiczne mogły oczywiście przejść)
A co z samą wiedzą jak to skonstruować ?


Mirage napisał(a):
To, że na ziemi podstawa to woda, nie znaczy, że na innej planecie podstawą nie może być np. ciekły azot.

Taa... widziałem kiedyś film "Ewolucja" gdzie na naszą zielono-niebieską kulkę spadł kamyczek...

*dzieje się akcja* (nanananana)

Okazuje się że stworzenia które pochodzą z tego kamyczka "powychodziły" bazują na innej budowie chemicznej. ...czy jakoś tak. Lecz przystosowały się, z czasem mogły oddychać powietrzem...

Z resztą my tu mówimy o innym wszechświecie a ty nam tu o innych kuleczkach.
Mirage napisał(a):
Taki fakt neguje możliwość tego, że wszystkie wymiary jakie istnieją są ze sobą powiązane.

Są połączone właśnie przez ten portal, innego związku takowego pomiędzy nimi nie ma (moim zdaniem).

Ale jeśli po drugiej stronie będa te inne prawa ...wszystkiego, to może też być tak że będziemy mieli swój odpowiednik, portal nas jakoś może "przystosować" na czas pobytu, nie przepuści nas (choć ciężko by to nazwać portalem skoro nic z naszego świata nie może...), albo po prostu sru i nas nie ma.

Znowu zaczynam się gubić. (skutkuje to tym że nie jestem do końca pewien co pisze...)



Co do rogu to dałem też "gdzieś indziej" więc nie miałem racji ale też się nie myliłem, lecz dzięki za wyjaśnienie.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Equestria Girls
PostNapisane: 6 lip 2013, o 14:15 
Początkujący skryba
Początkujący skryba
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 mar 2013, o 16:46
Posty: 22
Płeć: Kobieta
SPOILER, chociaż pewnie wszyscy już widzieli, jednakże w razie czego żeby nie było, że nie ostrzegałam.

Nie!!!!! Nie mogę znieść tego co stało się na końcu. Do bólu oklepane, wzruszające i och, ach "muszę wracać do siebie, ale będę tęsknić".
We WSZYSTKICH filmach/bajkach, gdzie bohater przenosi się do innego świata występuje. A przecież ludzkie odpowiedniki Pinkie Pie, Rarity, Applejack, Rainbow Dash i Fluttershy może nawet bardziej potrzebują Twilight...

Portal odwiera się co 30 faz księżyca? Czyli mniej niż 4 lata.... Może więc za 4 lata Twi znowu odwiedzi świat ludzki, a że to inny świat okaże się, że minął tylko miesiąc... Może więc wymyśli sposób, by się rozdwoić- przecież wszystkie kuce występowały w zdublowanej ludzkiej wersji, czemu więc Twi nie mogłaby...?

Smutno mi było po obejrzeniu- razem mogło dziewczynom być tak fajnie....


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 lip 2013, o 14:15 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 225 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL