MLP Online PL

MLP - Wszystkie odcinki Online

Teraz jest 28 mar 2024, o 10:48


Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 133 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Zapytaj radziecką Applejack (Советские спросить Applejac
PostNapisane: 11 cze 2013, o 17:35 
illusion Lord
illusion Lord
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 19:56
Posty: 945
Lokalizacja: Szczecin
Nick z youtube: Iluzjusz Miraż
Płeć: Mężczyzna
W swojej poprzedniej wypowiedzi nie określiłeś czasu którego ma się tyczyć odpowiedź.

_________________
Obrazek
"Głupota nie jest szczeblem mądrości. W istocie mądrość jest głupotą" - Matthijs Van Boxel


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 cze 2013, o 17:35 


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Zapytaj radziecką Applejack (Советские спросить Applejac
PostNapisane: 11 cze 2013, o 17:59 
Edytor
Edytor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 23:11
Posty: 370
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Nick z youtube: kuba567g
Płeć: Mężczyzna
Ale ten temat jest o Applejack żyjącej w takich a nie owych czasach, nie sądzisz?

_________________
Obrazek


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zapytaj radziecką Applejack (Советские спросить Applejac
PostNapisane: 11 cze 2013, o 18:11 
illusion Lord
illusion Lord
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 19:56
Posty: 945
Lokalizacja: Szczecin
Nick z youtube: Iluzjusz Miraż
Płeć: Mężczyzna
Tak są to czasy radzieckie jednak nie zwróciłeś chyba na jeden kluczowy cytat, więc go powtórzę:
Cytuj:
Nie oceniaj tolerancji innych państw nie będąc tam ani razu

Twój post (pozwól, że go zacytuję, by było wiadomo o jaki chodzi) sygnalizuje, że twierdzisz, że Rosjanie nienawidzą każdego o innych poglądach itp.
Cytuj:
To wy macie wobec kogokolwiek o odmiennych poglądach nastawienie pozytywne?

Twierdzisz, że Rosjanie nienawidzą każdego o innych poglądach, aczkolwiek nigdy nie byłeś w ZSRR, a oceniać państwa i narodu po ustroju i politykach nie wypada. To, że akurat urzędnicy z ZSRR mieli takie a nie inne zdanie nie znaczy, że tak myśleli naprawdę i nie znaczy, że cały naród tak myślał. Ale tego już się nie dowiemy.

_________________
Obrazek
"Głupota nie jest szczeblem mądrości. W istocie mądrość jest głupotą" - Matthijs Van Boxel


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zapytaj radziecką Applejack (Советские спросить Applejac
PostNapisane: 11 cze 2013, o 18:44 
Edytor
Edytor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 23:11
Posty: 370
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Nick z youtube: kuba567g
Płeć: Mężczyzna
Ale dowiemy się jak najbardziej, na przykład jest to ładnie opisane w żołnierskim dzienniku "krwawe ślady". Co bardziej Rosjanie w tamtym okresie jak to opisuje wiele nie tylko ta książka byli wrogo nastawieni do każdego człowieka który nie zgadzał się z ich ideologia, najczęściej donosili na tego biednego człowieka a on dostawał kulkę w łeb. Na przyszłość jak się czegoś nie wie do się nie piszę. Może następnym razem to przemyślisz?

_________________
Obrazek


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zapytaj radziecką Applejack (Советские спросить Applejac
PostNapisane: 11 cze 2013, o 19:07 
illusion Lord
illusion Lord
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 19:56
Posty: 945
Lokalizacja: Szczecin
Nick z youtube: Iluzjusz Miraż
Płeć: Mężczyzna
Cóż, możliwe, że kablując chcieli się upodobać. No i jest to powód, dlaczego wszyscy ukrywali swoje prawdziwe zdanie. Niektórzy stawiają wyżej obowiązki zawodowe niż cokolwiek innego. Po za tym nie wiesz, czy pluton egzekucyjny nie miał podobnych przemyśleń do osoby karanej. Nie możesz powiedzieć, że naród czy też osobna jednostka (nie mając dowodu) są nietolerancyjni.
Oczywiście ja nie mówię, że są, tylko stoję na pozycji neutralnej. Nie wiem jaka jest prawda, ale nie bd mówił, że byli/nie byli tolerancyjni, gdyż to jest głupotą. Żaden dokument, żaden artykuł, żaden inny dowód nie może mówić za cały naród, bo to przez to rodzą się powiedzenia typu "że Polacy to pijaki". A Powiedz mi, czy uważasz nas, Polaków, za pijusów i złodziejów? Jeśli tak, to i siebie samego, ale po za tym pozakazujesz swoją "głupotę" (bez urazy). Jeśli zatwierdzasz się w mitach o jakiejkolwiek narodowości, to zatwierdzasz się także i wszystkich innych mitach, bo wartość i "mądrość" jest niemalże taka sama.

A teraz powtórzę Twój cytat
Cytuj:
Na przyszłość jak się czegoś nie wie do się nie piszę

_________________
Obrazek
"Głupota nie jest szczeblem mądrości. W istocie mądrość jest głupotą" - Matthijs Van Boxel


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zapytaj radziecką Applejack (Советские спросить Applejac
PostNapisane: 11 cze 2013, o 19:29 
Time Lord
Time Lord
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 mar 2013, o 18:17
Posty: 490
Lokalizacja: Gallifrey
Płeć: Mężczyzna
AppleJack jak dużo jabłek zebrałaś w tej zabawie?


_________________
Tajna baza Dr. Whooves -->WCHODZISZ?
Obrazek Obrazek
W pracy - Exterminate... Exterminate!!!-------Po pracy - Bal przebierańców...


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zapytaj radziecką Applejack (Советские спросить Applejac
PostNapisane: 11 cze 2013, o 20:17 
Edytor
Edytor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 23:11
Posty: 370
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Nick z youtube: kuba567g
Płeć: Mężczyzna
Mirage napisał(a):
Cóż, możliwe, że kablując chcieli się upodobać. No i jest to powód, dlaczego wszyscy ukrywali swoje prawdziwe zdanie. Niektórzy stawiają wyżej obowiązki zawodowe niż cokolwiek innego. Po za tym nie wiesz, czy pluton egzekucyjny nie miał podobnych przemyśleń do osoby karanej. Nie możesz powiedzieć, że naród czy też osobna jednostka (nie mając dowodu) są nietolerancyjni.
Oczywiście ja nie mówię, że są, tylko stoję na pozycji neutralnej. Nie wiem jaka jest prawda, ale nie bd mówił, że byli/nie byli tolerancyjni, gdyż to jest głupotą. Żaden dokument, żaden artykuł, żaden inny dowód nie może mówić za cały naród, bo to przez to rodzą się powiedzenia typu "że Polacy to pijaki". A Powiedz mi, czy uważasz nas, Polaków, za pijusów i złodziejów? Jeśli tak, to i siebie samego, ale po za tym pozakazujesz swoją "głupotę" (bez urazy). Jeśli zatwierdzasz się w mitach o jakiejkolwiek narodowości, to zatwierdzasz się także i wszystkich innych mitach, bo wartość i "mądrość" jest niemalże taka sama.

A teraz powtórzę Twój cytat
Cytuj:
Na przyszłość jak się czegoś nie wie do się nie piszę



Kolejny raz masz bardzo słabe argumenty bo gdyby był jeden albo dwa taki dokumenty to dałbym ci racje, ale ich jest miliony, a na tak wielką skale nie ma mowy o żadnej pomyłce. Nie wspominając o masowych mordach przez cywilów na obywatelach polski. To tak jak by mówić że krajem chrześcijańskim jest kraj gdzie jest 999 tysięcy arabów i 1 tysiąc chrześcijan. I mylisz teraz stereotypy z faktami.

_________________
Obrazek


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zapytaj radziecką Applejack (Советские спросить Applejac
PostNapisane: 11 cze 2013, o 20:52 
illusion Lord
illusion Lord
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 19:56
Posty: 945
Lokalizacja: Szczecin
Nick z youtube: Iluzjusz Miraż
Płeć: Mężczyzna
@Kuba
A więc twierdzisz, że masz dowód, że większość Rosjan z tamtego okresu (czyli 50,(0)1% populacji) była nietolerancyjna? Poproszę o jakieś odnośniki do wszystkich takich dowodów.
Po za tym najistotniejszą wadą jakichkolwiek dowodów jest fakt, że podlegają profanacji. A zważywszy na to, że to był okres, gdzie robiono wszystko by szale przełożyć na korzyść Stalina, to na pewno to nie obyło się bez niszczenia / podrabiania dokumentów.
Twoja teza jest niewiadomą - nie wiesz ile konkretnie zostało wydanych dekretów i dokumentów, nie wspominając już o tym, że skrawek papierka nie świadczy o subiektywnych przemyśleniach obywatela. Jedyny prawdziwy dowód mówiący o nienawiści narodu do polaków, to pojedyncza prawdziwa subiektywna ocena każdego obywatela ZSRR, która na dodatek nie została w jakikolwiek sposób zniekształcona.
Cytuj:
Nie wspominając o masowych mordach przez cywilów na obywatelach polski.

Jeśli ja ze znajomymi zabijemy np. 1000 niemców, to czy to znaczy, że Polska nienawidzi niemców, czy ja i moi koledzy? Nie uważasz, że wrzucanie wszystkich do 1 worka jest niesprawiedliwe? Poza tym chcę dowodów, że takowe mordy były, zaciekawiło mnie to troszkę.
Cytuj:
To tak jak by mówić że krajem chrześcijańskim jest kraj gdzie jest 999 tysięcy arabów i 1 tysiąc chrześcijan.

Krajem chrześcijańskim jest kraj której domyślna religia jest religia chrześcijańska. Jeśli są taki dysproporcje, to można zrobić referendum o zmianę religii państwa. Kiedy Polska przyjęła chrzest, to była krajem katolickim, aczkolwiek na początku nie każdy się nawrócił.
Cytuj:
I mylisz teraz stereotypy z faktami.

Nie mylę stereotypu z faktem. Faktem jest to, że ani Ty, ani ja, ani ktokolwiek inny nie wiemy co w tedy NAPRAWDĘ siedziało w głowach Rosjanom. A póki jedziemy na gdybaniu i nipewnościach, to teza na temat tolerancyjności będzie stereotypem. Podobno Polacy nienawidzą Niemców. Ale nie jesteś pewny, czy nasze nastawienie nie zostało zmienione pod wpływem konformizmu, czy też nie jest to nasz prawdziwe zdanie.

_________________
Obrazek
"Głupota nie jest szczeblem mądrości. W istocie mądrość jest głupotą" - Matthijs Van Boxel


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zapytaj radziecką Applejack (Советские спросить Applejac
PostNapisane: 11 cze 2013, o 21:15 
Edytor
Edytor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 23:11
Posty: 370
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Nick z youtube: kuba567g
Płeć: Mężczyzna
Cytuj:
Jeśli ja ze znajomymi zabijemy np. 1000 niemców, to czy to znaczy, że Polska nienawidzi niemców, czy ja i moi koledzy? Nie uważasz, że wrzucanie wszystkich do 1 worka jest niesprawiedliwe? Poza tym chcę dowodów, że takowe mordy były, zaciekawiło mnie to troszkę.

Jeśli powtórzy się to w np. 20 innych miastach gdzie też grupy ludzi zabiją 1000 niemców to raczej tak. Książka się nazywa przemilczane zbrodnie, nie pamiętam autora.

Cytuj:
Krajem chrześcijańskim jest kraj której domyślna religia jest religia chrześcijańska. Jeśli są taki dysproporcje, to można zrobić referendum o zmianę religii państwa. Kiedy Polska przyjęła chrzest, to była krajem katolickim, aczkolwiek na początku nie każdy się nawrócił.


Nie zapomnij o tym że mówisz o fanatycznej religii która by do takiego stanu rzeczy nie dopuściła, chodziło mi o przekaz metaforyczny, myślałem że potrafisz się domyśleć podstawowych rzeczy

Cytuj:
Nie mylę stereotypu z faktem. Faktem jest to, że ani Ty, ani ja, ani ktokolwiek inny nie wiemy co w tedy NAPRAWDĘ siedziało w głowach Rosjanom. A póki jedziemy na gdybaniu i nipewnościach, to teza na temat tolerancyjności będzie stereotypem. Podobno Polacy nienawidzą Niemców. Ale nie jesteś pewny, czy nasze nastawienie nie zostało zmienione pod wpływem konformizmu, czy też nie jest to nasz prawdziwe zdanie.


Ale to jest bardzo, bardzo proste że w tamtym okresie Rosja jako kraj była zacofana z ogólnym wykształceniem w społeczeństwie więc ludzie wierzyli w to co mówili im ci bardziej wykształceni, a ci bardziej wykształceni tacy jak: oficerowie, profesorowie, nauczyciele mieli wpojone poglądy stalinowskie. Ja tam nie widzę w tym żadnych filozofii, jak aż tak ci na tym zależy to możesz sobie też poszukać w google antypolski apel jednego ze zbrodniarzy który nagradzał ludzi za wydanie w ich ręce polaków których gdzieś znali.



http://www.youtube.com/watch?v=2frJ3e0hxPE Masz jeszcze piosenkę która może trochę odświeży twój umysł bo chyba drops przestał działać. :P

_________________
Obrazek


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zapytaj radziecką Applejack (Советские спросить Applejac
PostNapisane: 12 cze 2013, o 14:22 
illusion Lord
illusion Lord
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 19:56
Posty: 945
Lokalizacja: Szczecin
Nick z youtube: Iluzjusz Miraż
Płeć: Mężczyzna
Nie mi jest dane oceniać wykształcenie i łatwowierność narodu Rosyjskiego.
Cytuj:
Jeśli powtórzy się to w np. 20 innych miastach gdzie też grupy ludzi zabiją 1000 niemców to raczej tak. Książka się nazywa przemilczane zbrodnie, nie pamiętam autora.

A jeśli w 20 innych miastach byliby właśnie Ci moi znajomi? Fakt, większość ludzi właśnie by w tedy pomyślałaby, że Polska jako naród nienawidzą niemców. Gdybym w tedy byłbym niemcem to pewnie też bym tak myślał. No ale jaka jest różnica między moją opinią jako obcokrajowiec, a jako polak broniący Rosji? Proste, moje myślenie na temat polaków morderców, to byłoby moje myślenie subiektywne i emocjonalne, natomiast obrona Rosji w tym wypadku jest moją obiektywną, logiczną oceną. Tu kieruję się rozsądkiem i logicznym myśleniem, a nie emocjami.
Podobne zjawisko można zaobserwować w Twoich postach w tej debacie - Twoje posty są pełne emocji. Wiem to, bo tak się wchłonąłeś w rozmowę, że aż zapomniałeś zadawać pytania :P
Generalnie masz prawo myśleć o Rosjanach jak chcesz, jednak zanim się takie zdanie opublikuje to warto np. dodać "To jest moje własne odczucie"

Po za tym sprawdź jak teraz wygląda ten temat przez naszą dyskusję. Wydaję mi się, że zrobiliśmy to mały chaos :D

Cytuj:
http://www.youtube.com/watch?v=2frJ3e0hxPE Masz jeszcze piosenkę która może trochę odświeży twój umysł bo chyba drops przestał działać.

Drops przestał działać, bo od kilku dni jestem zestresowany tym, że za tydzień wystawianie ocen, a ja wciąż mam 3-4 zagrożenia. A melodia fajna :D

_________________
Obrazek
"Głupota nie jest szczeblem mądrości. W istocie mądrość jest głupotą" - Matthijs Van Boxel


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 cze 2013, o 14:22 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 133 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL