MLP Online PL

MLP - Wszystkie odcinki Online

Teraz jest 28 mar 2024, o 08:16


Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 239 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Zapytaj Spike'a (Ask Spike Rq)
PostNapisane: 9 cze 2014, o 17:54 
illusion Lord
illusion Lord
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 19:56
Posty: 945
Lokalizacja: Szczecin
Nick z youtube: Iluzjusz Miraż
Płeć: Mężczyzna
Skąd masz wiedzieć? Jesteś Twórcą tego zaklęcia :roll:
Myślisz, że fizyka w grach skąd się bierze? Ci wszyscy programiści musieli się nauczyć, że Y = x tg00 - (gx^2) / (2 v0 ^2 cos00 ^2) to trajektoria lotu. :ugeek:
Więc reasumując w wielkim skrócie - Tworzysz coś co nie będzie działało, bo brakuje jednej instrukcji. To takie smutne być pouczanym w zakresie magii przez osobę która potrafi wyłącznie zaklęcia perswazyjne :?

I jak to jest z tą aurą? Jest materialna czy też nie?

_________________
Obrazek
"Głupota nie jest szczeblem mądrości. W istocie mądrość jest głupotą" - Matthijs Van Boxel


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 cze 2014, o 17:54 


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Zapytaj Spike'a (Ask Spike Rq)
PostNapisane: 10 cze 2014, o 19:57 
Publicysta
Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 kwi 2013, o 19:55
Posty: 709
Lokalizacja: Warszawa
Nick z youtube: Kacperro444
Płeć: Mężczyzna
Mirage napisał(a):
Skąd masz wiedzieć? Jesteś Twórcą tego zaklęcia :roll:
Myślisz, że fizyka w grach skąd się bierze? Ci wszyscy programiści musieli się nauczyć, że Y = x tg00 - (gx^2) / (2 v0 ^2 cos00 ^2) to trajektoria lotu. :ugeek:
Więc reasumując w wielkim skrócie - Tworzysz coś co nie będzie działało, bo brakuje jednej instrukcji. To takie smutne być pouczanym w zakresie magii przez osobę która potrafi wyłącznie zaklęcia perswazyjne :?

I jak to jest z tą aurą? Jest materialna czy też nie?


Nie jestem twórcą zaklęcia. Ja je tylko w pewnym stopniu ulepszam...
Nie o ile się jej samemu nie zmaterializuje.

_________________
Obrazek --->Wpadnij na mojego Deviantarta <--- Obrazek


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zapytaj Spike'a (Ask Spike Rq)
PostNapisane: 10 cze 2014, o 22:27 
illusion Lord
illusion Lord
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 19:56
Posty: 945
Lokalizacja: Szczecin
Nick z youtube: Iluzjusz Miraż
Płeć: Mężczyzna
Tak w gwoli przypomnienia, ów temat pojawił się po zapytaniu o stworzone przez Ciebie wynalazki. Napisałeś, że nie masz wynalazku, ale pracujesz nad zaklęciami.
Kiedy zapytałem się, co to za zaklęcie odpowiedziałeś, że ma ono polegać na trwałych skrzydłach.

Chyba nie chcesz powiedzieć, że Twój wynalazek (obojętnie czy to rzecz materialna) jest "wersją ulepszoną" zwykłego szarego zaklęcia na skrzydła.

Po za tym, przy tworzeniu lub modyfikowaniu czegokolwiek powinno się znać dogłębną zasadę działania by tego po prostu nie sfuszerować. Bo skąd masz mieć pewność, że Twoja modyfikacja jest kompatybilna z systemem doboru rozpiętości skrzydeł?

Jak rozumiesz po przez zmaterializowanie aury?

_________________
Obrazek
"Głupota nie jest szczeblem mądrości. W istocie mądrość jest głupotą" - Matthijs Van Boxel


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zapytaj Spike'a (Ask Spike Rq)
PostNapisane: 11 cze 2014, o 07:54 
Publicysta
Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 kwi 2013, o 19:55
Posty: 709
Lokalizacja: Warszawa
Nick z youtube: Kacperro444
Płeć: Mężczyzna
Mirage napisał(a):
Tak w gwoli przypomnienia, ów temat pojawił się po zapytaniu o stworzone przez Ciebie wynalazki. Napisałeś, że nie masz wynalazku, ale pracujesz nad zaklęciami.
Kiedy zapytałem się, co to za zaklęcie odpowiedziałeś, że ma ono polegać na trwałych skrzydłach.

Chyba nie chcesz powiedzieć, że Twój wynalazek (obojętnie czy to rzecz materialna) jest "wersją ulepszoną" zwykłego szarego zaklęcia na skrzydła.

Po za tym, przy tworzeniu lub modyfikowaniu czegokolwiek powinno się znać dogłębną zasadę działania by tego po prostu nie sfuszerować. Bo skąd masz mieć pewność, że Twoja modyfikacja jest kompatybilna z systemem doboru rozpiętości skrzydeł?

Jak rozumiesz po przez zmaterializowanie aury?



Nie jest to szare zaklęcie. Jest to zaawansowany czar dla naprawdę niewielu osób możliwy do wykonania. Ulepsza go tak, że nie będzie mieć ograniczenia czasowego. Nigdzie nie mówiłem, że jest ono moim zaklęciem.

W przypadku działania to..cóż..rozpiętość skrzydeł nie ma nic do tego bo ja muszę tylko mieć możliwość modyfikowania czasu a nie rozpiętości, więc jej nie szukam.

Tak rozumiem, że będzie można ją czuć jako ciało stałe bądź pył. Normalnie aura jest możliwa do dotknięcia jednak nie ta w ciele a ta poza nim, którą widzisz u jednorożców rzucających czar.

_________________
Obrazek --->Wpadnij na mojego Deviantarta <--- Obrazek


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zapytaj Spike'a (Ask Spike Rq)
PostNapisane: 15 cze 2014, o 15:58 
illusion Lord
illusion Lord
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 19:56
Posty: 945
Lokalizacja: Szczecin
Nick z youtube: Iluzjusz Miraż
Płeć: Mężczyzna

Na prośbę autora ask staje się dyskusją, nie ma obowiązku zadawania pytań


Skoro tak rozumiesz pojecie materializowanej aury, to należy założyć, że taka aura od początku istnienia była materialna. Od jakich czynników zależy, czy aura będzie miała konsystencje?
Rozumiem też, że czar "oskrzydlający" korzysta z aury niematerialnej, prawda?

_________________
Obrazek
"Głupota nie jest szczeblem mądrości. W istocie mądrość jest głupotą" - Matthijs Van Boxel


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zapytaj Spike'a (Ask Spike Rq)
PostNapisane: 15 cze 2014, o 20:37 
Publicysta
Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 kwi 2013, o 19:55
Posty: 709
Lokalizacja: Warszawa
Nick z youtube: Kacperro444
Płeć: Mężczyzna
Mirage napisał(a):

Na prośbę autora ask staje się dyskusją, nie ma obowiązku zadawania pytań


Skoro tak rozumiesz pojecie materializowanej aury, to należy założyć, że taka aura od początku istnienia była materialna. Od jakich czynników zależy, czy aura będzie miała konsystencje?
Rozumiem też, że czar "oskrzydlający" korzysta z aury niematerialnej, prawda?


Od czego zależy..hm..cóż..na pewno od ilości energii z jakiej korzystasz. Oraz w sumie od woli. Potężniejsze czaru wymagają większej energii, ale nie wszystkie wymagają materialnej aury.

Z materialnej. Skrzydła tworzą się właśnie z aury.

_________________
Obrazek --->Wpadnij na mojego Deviantarta <--- Obrazek


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zapytaj Spike'a (Ask Spike Rq)
PostNapisane: 15 cze 2014, o 21:51 
illusion Lord
illusion Lord
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 19:56
Posty: 945
Lokalizacja: Szczecin
Nick z youtube: Iluzjusz Miraż
Płeć: Mężczyzna
Chyba źle mnie zrozumiałeś. Skoro aura jest materialna od początku swojego istnienia, a jej gęstość jest zależna od używanej energii to w pewnym momencie ów aura staje się rzadsza niż "ciało stałe", a twierdziłeś, że materialną aurę czuć właśnie tak.

Ponad to, energia sama w sobie nie jest bytem materialnym, wola też, więc wytłumacz mi proszę, jak wypadkowa woli i energii może zrodzić coś materialnego.

Kwestią czasu też było wyobrażenie mechaniki działania materialnej aury w fizyce, bo skoro ją czuć dotykowo to znaczy, że zachodzi w interakcje z innymi obiektami materialnymi. A to oznacza, że nie może np. przenikać przez ściany, może posłużyć jako tarcza a nawet jako surowiec lub budulec. Chciałbym mieć dom zrobiony z aury...

_________________
Obrazek
"Głupota nie jest szczeblem mądrości. W istocie mądrość jest głupotą" - Matthijs Van Boxel


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zapytaj Spike'a (Ask Spike Rq)
PostNapisane: 16 cze 2014, o 11:05 
Publicysta
Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 kwi 2013, o 19:55
Posty: 709
Lokalizacja: Warszawa
Nick z youtube: Kacperro444
Płeć: Mężczyzna
Mirage napisał(a):
Chyba źle mnie zrozumiałeś. Skoro aura jest materialna od początku swojego istnienia, a jej gęstość jest zależna od używanej energii to w pewnym momencie ów aura staje się rzadsza niż "ciało stałe", a twierdziłeś, że materialną aurę czuć właśnie tak.

Ponad to, energia sama w sobie nie jest bytem materialnym, wola też, więc wytłumacz mi proszę, jak wypadkowa woli i energii może zrodzić coś materialnego.

Kwestią czasu też było wyobrażenie mechaniki działania materialnej aury w fizyce, bo skoro ją czuć dotykowo to znaczy, że zachodzi w interakcje z innymi obiektami materialnymi. A to oznacza, że nie może np. przenikać przez ściany, może posłużyć jako tarcza a nawet jako surowiec lub budulec. Chciałbym mieć dom zrobiony z aury...


Ja panuję nad aurą. Jak z resztą większość jednorożców. Jeśli rzuci zaklęcie, które powoduje materializacje aury to musi użyć do tego swej woli jak i energii czyż nie? Przykładem są magiczne tarcze.

_________________
Obrazek --->Wpadnij na mojego Deviantarta <--- Obrazek


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zapytaj Spike'a (Ask Spike Rq)
PostNapisane: 16 cze 2014, o 11:56 
illusion Lord
illusion Lord
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 19:56
Posty: 945
Lokalizacja: Szczecin
Nick z youtube: Iluzjusz Miraż
Płeć: Mężczyzna
Nie znam się na magii przywoływania, ale wydaje mi się, że tworzenie tarcz działa na podobnej zasadzie jak atmosfera planety.
Dla przykładu gdyby atmosfera mojej planety znajdowałaby się na poziomie morza to utworzyłaby 3mm warstwę ozonu. A mimo to taka ilość uodparnia całą moją planetę przed przebłyskami słonecznymi, przed kosmicznym promieniowaniem, przed kometami itp i potrzeba naprawdę ogromną ilość energii by przebić się przez to. Oczywiście 1 fali promieniowania gamma wytworzoną przez umierającą gwiazdę zajęłoby zdacie takiej warstwy w kilka minut, ale mowa tu o całej gwieździe.
Dla porównania by zniszczyć całą naszą planetę 1 uderzeniem podobno potrzebna jest energia wytwarzana przez nasze słońce w ciągu tygodnia, z tą różnicą, że nasze słońce jest stosunkowo małe, a umierająca gwiazda znacznie potęguję swoją moc.

A to wszystko jest możliwe dzięki tarczy o grubości 3mm... Oczywiście ta warstewka ozonu jest o gęstości zwykłego powietrza... Niesamowite nieprawdaż?

_________________
Obrazek
"Głupota nie jest szczeblem mądrości. W istocie mądrość jest głupotą" - Matthijs Van Boxel


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zapytaj Spike'a (Ask Spike Rq)
PostNapisane: 16 cze 2014, o 18:02 
Publicysta
Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 kwi 2013, o 19:55
Posty: 709
Lokalizacja: Warszawa
Nick z youtube: Kacperro444
Płeć: Mężczyzna
Mirage napisał(a):
Nie znam się na magii przywoływania, ale wydaje mi się, że tworzenie tarcz działa na podobnej zasadzie jak atmosfera planety.
Dla przykładu gdyby atmosfera mojej planety znajdowałaby się na poziomie morza to utworzyłaby 3mm warstwę ozonu. A mimo to taka ilość uodparnia całą moją planetę przed przebłyskami słonecznymi, przed kosmicznym promieniowaniem, przed kometami itp i potrzeba naprawdę ogromną ilość energii by przebić się przez to. Oczywiście 1 fali promieniowania gamma wytworzoną przez umierającą gwiazdę zajęłoby zdacie takiej warstwy w kilka minut, ale mowa tu o całej gwieździe.
Dla porównania by zniszczyć całą naszą planetę 1 uderzeniem podobno potrzebna jest energia wytwarzana przez nasze słońce w ciągu tygodnia, z tą różnicą, że nasze słońce jest stosunkowo małe, a umierająca gwiazda znacznie potęguję swoją moc.

A to wszystko jest możliwe dzięki tarczy o grubości 3mm... Oczywiście ta warstewka ozonu jest o gęstości zwykłego powietrza... Niesamowite nieprawdaż?


Pogubiłem się. Za dużo informacji.

_________________
Obrazek --->Wpadnij na mojego Deviantarta <--- Obrazek


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 cze 2014, o 18:02 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 239 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL