MLP Online PL

MLP - Wszystkie odcinki Online

Teraz jest 16 kwi 2024, o 17:28


Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 239 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 24  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Zapytaj Spike'a (Ask Spike Rq)
PostNapisane: 25 kwi 2014, o 07:55 
Publicysta
Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 kwi 2013, o 19:55
Posty: 709
Lokalizacja: Warszawa
Nick z youtube: Kacperro444
Płeć: Mężczyzna
Mirage napisał(a):
Skrzydła to skrzydła różnią się tylko wyglądem, wytrzymałością i innymi mniej lub bardziej ważnymi detalami. A skąd zaklęcie wie jaką rozpiętość skrzydeł wybrać, by nie były za duże/ za małe i jakie to ma znaczenie dla zużycia energii magicznej?

Faktycznie dziwny ten świat. Wszystko może się stać, a jednak niemożliwe by ktoś bawiąc się runami przypadkiem stworzył zaklęcie.

A masz może jakiś pomysł jak zaimplementowali język do magii?

Pytanie z innej beczki - Co brzmi bardziej elokwentnie wg ciebie - "Estyma" czy "rewerencja" (synonimy respektu)?



Oj ma duże znaczenie dla zużycia energii magicznej. Zależy to jednak od wytrzymałości osoby rzucającej ów zaklęcie. Ktoś nowy w tych sprawach od razu wyczerpie energię a ktoś doświadczony mniej. A rozpiętość skrzydeł? Także od osoby. Aura otacza użytkownika tego zaklęcia i od razu jest ciało zbadane i dostosowuje rozpiętość skrzydeł do tej osoby.

Język do magii...hm...to dobre pytanie. Nie zagłębiałem się w historię tego tak dokładniej. O ile mi wiadomo jednak zapoczątkowały to zebry, ale mogę się mylić.

Mym skromnym zdaniem "Rewerencja" brzmi lepiej.

_________________
Obrazek --->Wpadnij na mojego Deviantarta <--- Obrazek


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 kwi 2014, o 07:55 


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Zapytaj Spike'a (Ask Spike Rq)
PostNapisane: 3 maja 2014, o 19:57 
illusion Lord
illusion Lord
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 19:56
Posty: 945
Lokalizacja: Szczecin
Nick z youtube: Iluzjusz Miraż
Płeć: Mężczyzna
Czyli chcesz powiedzieć, że w zależności od doświadczenia pobór mocy magicznej jest mniejszy / większy?

Nie pytałem kto zaimplementował język, tylko jak, niemniej jednak dzięki wielkie za teoretyczną odpowiedź. Zastanawia mnie tylko jak to jest, że uważasz ich za pionierów magii używanej skoro do jej stosowania korzysta się z rogu.

Specjalnie kiedyś zadałem pytanie związane z Matematyką. A więc kontynuując wątek skrzydeł. Wspomniałeś niegdyś (9 grudnia 2013), że Matematyka nie ma wpływu na Twoją magię, ale mimo wszystko matematyka jest potrzeba by wiedzieć jaką konkretną rozpiętość skrzydeł potrzeba by móc latać. Dalej się upierasz, że Matmy nie ma w Twojej Magii? :D

_________________
Obrazek
"Głupota nie jest szczeblem mądrości. W istocie mądrość jest głupotą" - Matthijs Van Boxel


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zapytaj Spike'a (Ask Spike Rq)
PostNapisane: 3 maja 2014, o 21:11 
Publicysta
Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 kwi 2013, o 19:55
Posty: 709
Lokalizacja: Warszawa
Nick z youtube: Kacperro444
Płeć: Mężczyzna
Mirage napisał(a):
Czyli chcesz powiedzieć, że w zależności od doświadczenia pobór mocy magicznej jest mniejszy / większy?

Nie pytałem kto zaimplementował język, tylko jak, niemniej jednak dzięki wielkie za teoretyczną odpowiedź. Zastanawia mnie tylko jak to jest, że uważasz ich za pionierów magii używanej skoro do jej stosowania korzysta się z rogu.

Specjalnie kiedyś zadałem pytanie związane z Matematyką. A więc kontynuując wątek skrzydeł. Wspomniałeś niegdyś (9 grudnia 2013), że Matematyka nie ma wpływu na Twoją magię, ale mimo wszystko matematyka jest potrzeba by wiedzieć jaką konkretną rozpiętość skrzydeł potrzeba by móc latać. Dalej się upierasz, że Matmy nie ma w Twojej Magii? :D


1. Owszem.

2. Nie twierdziłem, że nie jest potrzebne. Może źle zrozumiałeś bądź ja to źle ująłem.

_________________
Obrazek --->Wpadnij na mojego Deviantarta <--- Obrazek


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zapytaj Spike'a (Ask Spike Rq)
PostNapisane: 7 maja 2014, o 19:28 
Początkujący skryba
Początkujący skryba
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 mar 2014, o 11:48
Posty: 28
Lokalizacja: Magherafelt
Nick z youtube: Kanibal996
Płeć: Mężczyzna
Zastanawiało mnie zawsze gdzie kumuluje się ta moc magiczna? Tzn. cała energia jest w rogu czy tylko przez niego przepływa?

_________________
Divide et impera - dziel i rządź
Gallus in suo sterquilinio plurimum potest - kogut tylko na własnym gnojowisku dużo może


Obrazek


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zapytaj Spike'a (Ask Spike Rq)
PostNapisane: 7 maja 2014, o 19:40 
Publicysta
Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 kwi 2013, o 19:55
Posty: 709
Lokalizacja: Warszawa
Nick z youtube: Kacperro444
Płeć: Mężczyzna
Kanibal996 napisał(a):
Zastanawiało mnie zawsze gdzie kumuluje się ta moc magiczna? Tzn. cała energia jest w rogu czy tylko przez niego przepływa?


Róg jest, że tak ujmę..ujściem i wzmacniaczem dzięki czemu zaklęcia są możliwe lecz energia przepływa przez całe ciało.

_________________
Obrazek --->Wpadnij na mojego Deviantarta <--- Obrazek


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zapytaj Spike'a (Ask Spike Rq)
PostNapisane: 10 maja 2014, o 14:26 
Początkujący skryba
Początkujący skryba
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 mar 2014, o 11:48
Posty: 28
Lokalizacja: Magherafelt
Nick z youtube: Kanibal996
Płeć: Mężczyzna
A czy zwykłe kuce ziemne i pegazy również mają takową energię ale nie mogą jednak nie mogą jej użyć np. Z powodu braku rogu który jest tym "wzmacniaczem"?

_________________
Divide et impera - dziel i rządź
Gallus in suo sterquilinio plurimum potest - kogut tylko na własnym gnojowisku dużo może


Obrazek


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zapytaj Spike'a (Ask Spike Rq)
PostNapisane: 10 maja 2014, o 17:54 
Publicysta
Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 kwi 2013, o 19:55
Posty: 709
Lokalizacja: Warszawa
Nick z youtube: Kacperro444
Płeć: Mężczyzna
Kanibal996 napisał(a):
A czy zwykłe kuce ziemne i pegazy również mają takową energię ale nie mogą jednak nie mogą jej użyć np. Z powodu braku rogu który jest tym "wzmacniaczem"?



Każde stworzenie posiada takową energię jednak nie każde jest zdolne jej użyć. Są różne na to sposoby. Jednorożce po prostu mają ułatwienie.

_________________
Obrazek --->Wpadnij na mojego Deviantarta <--- Obrazek


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zapytaj Spike'a (Ask Spike Rq)
PostNapisane: 11 maja 2014, o 21:27 
illusion Lord
illusion Lord
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 19:56
Posty: 945
Lokalizacja: Szczecin
Nick z youtube: Iluzjusz Miraż
Płeć: Mężczyzna
Cytuj:
1. Owszem

Ale to jest bezsensu. Idąc tym tropem w końcu będzie taki moment, że będziemy produkować więcej energii niż jej zużywamy.
Załóżmy, że trenuję muskulaturę. Obojętnie jak bardzo jestem umięśniony będę zużywał tyle samo energii by podnieść np 50kg, z tym że, wraz z treningiem jest to mniej odczuwalne, bo możemy po prostu więcej tej energii zmagazynować.

Cytuj:
2. Nie twierdziłem, że nie jest potrzebne. Może źle zrozumiałeś bądź ja to źle ująłem.

W zapytaniu o matme i fizykę w magii odpowiedziałeś:
Cytuj:
Teoretycznie wcale nie wpływa. Przynajmniej w mym przypadku.

Tak na upartego można się przyczepić nawet ostatniego zdania. Jakikolwiek czar potrzebuje energii, a energia to fizyka, więc jak ta dziedzina może nie wpływać w Twoim wypadku na użycie magii, a np. u kogoś innego tak?

Cytuj:
Każde stworzenie posiada takową energię jednak nie każde jest zdolne jej użyć. Są różne na to sposoby. Jednorożce po prostu mają ułatwienie.

A jakież to są sposoby na korzystanie z magii bez rogu?

_________________
Obrazek
"Głupota nie jest szczeblem mądrości. W istocie mądrość jest głupotą" - Matthijs Van Boxel


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zapytaj Spike'a (Ask Spike Rq)
PostNapisane: 12 maja 2014, o 16:13 
Publicysta
Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 kwi 2013, o 19:55
Posty: 709
Lokalizacja: Warszawa
Nick z youtube: Kacperro444
Płeć: Mężczyzna
Mirage napisał(a):

A jakież to są sposoby na korzystanie z magii bez rogu?


Chociażby rytuały szamańskie. Ja się w to nie zagłębiam, więc się nie znam na tym aż tak. Traktujecie mnie jakbym wiedział wszystko kiedy tak nie jest. Trochę to irytujące..

_________________
Obrazek --->Wpadnij na mojego Deviantarta <--- Obrazek


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zapytaj Spike'a (Ask Spike Rq)
PostNapisane: 12 maja 2014, o 18:10 
illusion Lord
illusion Lord
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 19:56
Posty: 945
Lokalizacja: Szczecin
Nick z youtube: Iluzjusz Miraż
Płeć: Mężczyzna
Pytania są mniej lub bardziej randomowe i jest to spowodowane raczej faktem takim, że ani ja, ani nikt inny tutaj raczej nie zna Twojego zakresu wiedzy. I chciałbym też zaznaczyć, że te ostatnie pytania dotyczą sfery magii, a to w końcu nie my się chwaliliśmy, że posiadamy tajemną bibliotekę ligi, która ma tajemne książki o tajemnych dziedzinach magii. No i nikt nie mówi, że musisz wsio mówić z pamięci :roll:

Miałeś klacz, wspominałeś coś o dzieciach. Wiadomo też, że Twoja luba była podmieńcem i wyparowała. Co się stało z dziećmi?

_________________
Obrazek
"Głupota nie jest szczeblem mądrości. W istocie mądrość jest głupotą" - Matthijs Van Boxel


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 maja 2014, o 18:10 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 239 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 24  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL