MLP Online PL

MLP - Wszystkie odcinki Online

Teraz jest 28 mar 2024, o 08:50


Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Dyskucja kucykowych artystów
PostNapisane: 18 wrz 2013, o 17:13 
Pisarz
Pisarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sie 2013, o 17:42
Posty: 75
Nick z youtube: Rides111
Płeć: Mężczyzna
Więc wpadł mi do mojego łba pomysł.. Czemu by się nie zintegrować bardziej i no.. zaprzyjaźnić:) Ciekawi mnie ile na tym zacnym forum mamy rysowników lub poprostu artystów. Nie chodzi mi o to żeby tu każdy dodawał swoje prace bo od tego jest inny dział, ale wzajemne rady dotyczące:
-stylu
-techniki
-pomysłów
- Itp.
Takie luźne rozmowy artystyczne:) Np. dlaczego rysujecie, od jak dawna, co lubicie rysować ,jaką metodą itd. Jak ktoś robi komiks i nie ma weny na fabułę to może razem się coś wymyśli:)
Mam nadzieję, że komuś się spodoba ten pomysł czy jak mam to nazwać ale myślę, że będzie fajna zabawa z tym:)

[Jak mają być luźne rozmowy to temat trafia do Off-topic. Dr. Whooves]


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 wrz 2013, o 17:13 


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Dyskucja kucykowych artystów
PostNapisane: 18 wrz 2013, o 17:43 
Publicysta
Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 22:18
Posty: 609
Ja bym to dał do Off-topu ale nie ja o tym decyduje.
I może sam byś coś napisał na wstęp ?
Nah, może choć na chwilę forum ożyje.

Nie trzymam się specjalnie jednego stylu, jednakże bardzo przypadł mi do gustu ten wykorzystywany przez tzw:"Jay'a" który założył między innymi przez wszystkich uwielbiany ask "Lil' Miss Rarity". Czasami też wchodzę chodzę na inny jego ask "Jay is butt" który jak sama nazwa wskazuje jest głównie w tematyce legendarnej już zasady 34 i nie ma w nim żadnej fabuły tylko nowinki z jego życia czy cokolwiek, arty, ale też trafiają się "normalniejsze" prace dla których tylko i wyłącznie wchodzę:
http://25.media.tumblr.com/c4e57ce9588d ... 2_1280.jpg
http://25.media.tumblr.com/ae0c365693fe ... 1_1280.jpg

--->Link usunięty<---

Ale też niektóre są na prawdę [XXXX]. ;____; (oj przeglądając to dalej proszę się o coś czego będę żałował...)
Lecz w przeciwieństwie do nie go nie "naciskam" za bardzo na organy płciowe.
Narysowałem też już "podstawowy" czy domyślny model więc będe mógł sobię odpuścić na wchodzenie na to, ale jeszcze na pewno pozostały "sprawy" z które będe odtwarzał pierwszy raz i bez pomocniczych artów zapewne się nie obejdzie.

A pomysły to same mi wpadają do głowy, po prostu chwila natchnienia i ją wykorzystuje.
Natchnienie może być z różnych przyczyn, utwór, inny fanart, gra, film, opowieść/książka, czy po prostu samo z siebie.


[Proszę następnym razem używać przyzwoitego języka i nie wstawiać linków na granicy przyzwoitości. Następnym razem nie będzie taryfy ulgowej. Dr. Whooves]


Ostatnio edytowano 19 wrz 2013, o 15:28 przez rutulufu, łącznie edytowano 3 razy

Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dyskucja kucykowych artystów
PostNapisane: 18 wrz 2013, o 20:27 
Publicysta
Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lut 2013, o 18:21
Posty: 619
Lokalizacja: Kobylin
Nick z youtube: Proto Ssassyn
Płeć: Mężczyzna
Cóż co do mojego stylu to powiedział bym że jest zróżnicowany rysuje od hmm... tak od podstawówki natchnienie czerpie tak jak kolega wyżej napisał np : z muzyki ,gier, filmów rysuje dlatego bo sprawia mi to frajdę

_________________
Nothing is true, everything is permitted
ObrazekObrazekObrazek
"Wiedza jest wszędzie. Świat to biblioteka"


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dyskucja kucykowych artystów
PostNapisane: 19 wrz 2013, o 21:22 
illusion Lord
illusion Lord
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 19:56
Posty: 945
Lokalizacja: Szczecin
Nick z youtube: Iluzjusz Miraż
Płeć: Mężczyzna
Ja choć lubię rysować, zwłaszcza ołówkiem to jednak zawsze mi brakowało motywacji i natchnienia. Nie raz bywało tak, że wstępne szkice odrzucałem nie dokańczając, bo z góry skazałem rysunek na porażkę. Generalnie to średnio narysuję może z 5 rysunków na kwartał ;__; Nie licząc oczywiście tych dziwnych rysunków czołgów co często powstają na lekcji.

Staram się rysować z pamięci, a przynajmniej kucyki. Jest to chyba jedyny element który lepiej mi wychodzi z pamięci niż z przerysowania. Tak szczerze to już w sumie nie wiem, bo dawno nie rysowałem czegoś innego z pamięci, a samych kucyków też dawno nie przerysowywałem.
Jeśli chodzi o cienie, to zwyczajnie w świecie kreskuję, choć kiedyś stosowałem technikę rozmazywania.

Często też zdarza się że na postacie z rysunków przelewam swoje aktualne emocje. A to że często w tym momencie jestem melancholijny to już inna bajka...

_________________
Obrazek
"Głupota nie jest szczeblem mądrości. W istocie mądrość jest głupotą" - Matthijs Van Boxel


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dyskucja kucykowych artystów
PostNapisane: 20 wrz 2013, o 17:25 
Pisarz
Pisarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sie 2013, o 17:42
Posty: 75
Nick z youtube: Rides111
Płeć: Mężczyzna
Mirage napisał(a):
Ja choć lubię rysować, zwłaszcza ołówkiem to jednak zawsze mi brakowało motywacji i natchnienia. Nie raz bywało tak, że wstępne szkice odrzucałem nie dokańczając, bo z góry skazałem rysunek na porażkę. Generalnie to średnio narysuję może z 5 rysunków na kwartał ;__; Nie licząc oczywiście tych dziwnych rysunków czołgów co często powstają na lekcji.

Staram się rysować z pamięci, a przynajmniej kucyki. Jest to chyba jedyny element który lepiej mi wychodzi z pamięci niż z przerysowania. Tak szczerze to już w sumie nie wiem, bo dawno nie rysowałem czegoś innego z pamięci, a samych kucyków też dawno nie przerysowywałem.
Jeśli chodzi o cienie, to zwyczajnie w świecie kreskuję, choć kiedyś stosowałem technikę rozmazywania.

Często też zdarza się że na postacie z rysunków przelewam swoje aktualne emocje. A to że często w tym momencie jestem melancholijny to już inna bajka...


Miło, że komuś się spodobał ten temat:) Mam bardzo podobnie również przelewam emocje... Uwielbaiam sam cieniować, bawić się cieńkopisem i tabletem graficznym... cały czas staram się wyodrębnić mój styl ekekty i triki a nie myślałeś żeby narysować coś na komputerze?


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dyskucja kucykowych artystów
PostNapisane: 20 wrz 2013, o 19:52 
illusion Lord
illusion Lord
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 19:56
Posty: 945
Lokalizacja: Szczecin
Nick z youtube: Iluzjusz Miraż
Płeć: Mężczyzna
Oj próbowałem, próbowałem. I stwierdzam, że wolę stary dobry ołówek :) Mam zamiar potem połączyć rysownie ołówkiem i rysowanie wektorowym, którego jeszcze nie do końca ogarnąłem. Bo po co ściągać bazy, jak można je samemu zrobić :)

_________________
Obrazek
"Głupota nie jest szczeblem mądrości. W istocie mądrość jest głupotą" - Matthijs Van Boxel


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dyskucja kucykowych artystów
PostNapisane: 21 wrz 2013, o 06:50 
Pisarz
Pisarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sie 2013, o 17:42
Posty: 75
Nick z youtube: Rides111
Płeć: Mężczyzna
Mirage napisał(a):
Oj próbowałem, próbowałem. I stwierdzam, że wolę stary dobry ołówek :) Mam zamiar potem połączyć rysownie ołówkiem i rysowanie wektorowym, którego jeszcze nie do końca ogarnąłem. Bo po co ściągać bazy, jak można je samemu zrobić :)


Mnie zastananawia jak można kożystać z baz?.. Nie wiem jak inni ale ja muszę mieć w rysunku 100% własnej pracy i kreski


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dyskucja kucykowych artystów
PostNapisane: 21 wrz 2013, o 12:16 
illusion Lord
illusion Lord
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 19:56
Posty: 945
Lokalizacja: Szczecin
Nick z youtube: Iluzjusz Miraż
Płeć: Mężczyzna
Bo się ciężko wektoruje bez baz. Moim zdaniem wektorowanie z cudzymi bazami jest prawie jak kalkowanie. To po prostu zwykłe re-skiny. Z drugiej strony ciężko się nauczyć na tyle dobrego szkicowania by móc z tego robić dobre bazy i jednocześnie umieć dobrze wektorować. Co prawda można zrobić ekipę - 1 osoba wektoruje, a druga szkicuje, ale nie każdy musi lubić prace w zespole.
Drugą sprawą jest to, że nie każdy musi mieć możliwość przesłania rysunku do komputera. Jestem ciekaw co prawa autorskie na to :) Bo nie zawsze ktoś publikuje bazy z adnotacją, że jest to coś w deseń licencji GNU GPL. Sama przeróbka bez zgody autora jest łamaniem prawa autorskiego.

_________________
Obrazek
"Głupota nie jest szczeblem mądrości. W istocie mądrość jest głupotą" - Matthijs Van Boxel


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dyskucja kucykowych artystów
PostNapisane: 21 wrz 2013, o 17:43 
Pisarz
Pisarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sie 2013, o 17:42
Posty: 75
Nick z youtube: Rides111
Płeć: Mężczyzna
Post 1

Mirage napisał(a):
Bo się ciężko wektoruje bez baz. Moim zdaniem wektorowanie z cudzymi bazami jest prawie jak kalkowanie. To po prostu zwykłe re-skiny. Z drugiej strony ciężko się nauczyć na tyle dobrego szkicowania by móc z tego robić dobre bazy i jednocześnie umieć dobrze wektorować. Co prawda można zrobić ekipę - 1 osoba wektoruje, a druga szkicuje, ale nie każdy musi lubić prace w zespole.
Drugą sprawą jest to, że nie każdy musi mieć możliwość przesłania rysunku do komputera. Jestem ciekaw co prawa autorskie na to :) Bo nie zawsze ktoś publikuje bazy z adnotacją, że jest to coś w deseń licencji GNU GPL. Sama przeróbka bez zgody autora jest łamaniem prawa autorskiego.

Według mnie użycie baz jest trochę nie uczciwe bo wkład jest tylko 40% reszta to recolor i baza... Ale vectorowanie troszkę też jest nie uczciwe jeśli ma się pod spodem obrazek i go kopiuje po swojemu ale to moje odczucie:/

Post 2
Protossassyn napisał(a):
Cóż co do mojego stylu to powiedział bym że jest zróżnicowany rysuje od hmm... tak od podstawówki natchnienie czerpie tak jak kolega wyżej napisał np : z muzyki ,gier, filmów rysuje dlatego bo sprawia mi to frajdę

W tym wszystkim w sumie chodzi o dobrą zabawę i pasję:)

Post 3
rutulufu napisał(a):
Ja bym to dał do Off-topu ale nie ja o tym decyduje.
I może sam byś coś napisał na wstęp ?
Nah, może choć na chwilę forum ożyje.

Nie trzymam się specjalnie jednego stylu, jednakże bardzo przypadł mi do gustu ten wykorzystywany przez tzw:"Jay'a" który założył między innymi przez wszystkich uwielbiany ask "Lil' Miss Rarity". Czasami też wchodzę chodzę na inny jego ask "Jay is butt" który jak sama nazwa wskazuje jest głównie w tematyce legendarnej już zasady 34 i nie ma w nim żadnej fabuły tylko nowinki z jego życia czy cokolwiek, arty, ale też trafiają się "normalniejsze" prace dla których tylko i wyłącznie wchodzę:
http://25.media.tumblr.com/c4e57ce9588d ... 2_1280.jpg
http://25.media.tumblr.com/ae0c365693fe ... 1_1280.jpg

--->Link usunięty<---

Ale też niektóre są na prawdę [XXXX]. ;____; (oj przeglądając to dalej proszę się o coś czego będę żałował...)
Lecz w przeciwieństwie do nie go nie "naciskam" za bardzo na organy płciowe.
Narysowałem też już "podstawowy" czy domyślny model więc będe mógł sobię odpuścić na wchodzenie na to, ale jeszcze na pewno pozostały "sprawy" z które będe odtwarzał pierwszy raz i bez pomocniczych artów zapewne się nie obejdzie.

A pomysły to same mi wpadają do głowy, po prostu chwila natchnienia i ją wykorzystuje.
Natchnienie może być z różnych przyczyn, utwór, inny fanart, gra, film, opowieść/książka, czy po prostu samo z siebie.


[Proszę następnym razem używać przyzwoitego języka i nie wstawiać linków na granicy przyzwoitości. Następnym razem nie będzie taryfy ulgowej. Dr. Whooves]

Też liczę że foum ożyje:) Również lubie styl Jay'a i jego Lil Miss Rarity:) Mam nadzieję że włączysz się w dyskusję:)

Post 4

Mirage napisał(a):
Bo się ciężko wektoruje bez baz. Moim zdaniem wektorowanie z cudzymi bazami jest prawie jak kalkowanie. To po prostu zwykłe re-skiny. Z drugiej strony ciężko się nauczyć na tyle dobrego szkicowania by móc z tego robić dobre bazy i jednocześnie umieć dobrze wektorować. Co prawda można zrobić ekipę - 1 osoba wektoruje, a druga szkicuje, ale nie każdy musi lubić prace w zespole.
Drugą sprawą jest to, że nie każdy musi mieć możliwość przesłania rysunku do komputera. Jestem ciekaw co prawa autorskie na to :) Bo nie zawsze ktoś publikuje bazy z adnotacją, że jest to coś w deseń licencji GNU GPL. Sama przeróbka bez zgody autora jest łamaniem prawa autorskiego.

Nigdy chyba nie widziałem twoich rysunków mógłbyś pokazać kilka?

[Przypominam o możliwości edycji swoich postów, połączyłem posty w jeden Dr. Whooves]


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dyskucja kucykowych artystów
PostNapisane: 21 wrz 2013, o 18:39 
illusion Lord
illusion Lord
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 19:56
Posty: 945
Lokalizacja: Szczecin
Nick z youtube: Iluzjusz Miraż
Płeć: Mężczyzna
Oj narozrabiałeś, ten multi post wyglądał troszkę bezczelnie...

Cytuj:
Nigdy chyba nie widziałem twoich rysunków mógłbyś pokazać kilka?

Z reguły nie jestem skory do publikacji swoich prac. Rzadko się trafiają szczere oceny. Albo ktoś nie ma serca powiedzieć całej prawdy, albo ktoś ma ból okrężnicy i w akcie odwetu daje negatywną ocenę.

_________________
Obrazek
"Głupota nie jest szczeblem mądrości. W istocie mądrość jest głupotą" - Matthijs Van Boxel


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 wrz 2013, o 18:39 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL