MLP Online PL

MLP - Wszystkie odcinki Online

Teraz jest 28 mar 2024, o 12:28


Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Rozmyślenia Bronych i Pegasis
PostNapisane: 17 lip 2013, o 23:17 
Publicysta
Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 22:18
Posty: 609
Mirage napisał(a):
Ja generalnie często myślę o śmierci i o życiu. Nawet rozgryzłem jaki jest sens istnienia, ale po pół roku nieużytkowania tej tezy zwyczajnie w świecie o niej zapomniałem i za chiny nie mogę sobie przypomnieć.

Tia... welcome in my life.

Cytuj:
- To co się stanie po śmierci zależy wyłącznie od wiary. Katolik trafi do nieba, buddysta się odrodzi, a ateista zapadnie w wieczny sen.

Czyli można uznać że trafiają do swojej wizji nieba/raju czy czegokolwiek a ateista jako iż nie ma wyobrażenia a nawet jeśli to za bardzo w to nie wierzy to sru...
Ten nowy papa Franciszek powiedział że nawet ateista może pójść do nieba jeśli dobrze czyni.

Cytuj:
-Po śmierci nastąpi reinkarnacja

Nastąpić to może ale czy będziemy cokolwiek pamiętać z poprzedniego wcielenia, może się okazać że to twoje czwarte życie. (a ja byłem Mengele...)

Na moje oko po śmierci nic dla nas już nie ma, umiera mózg umiera i świadomość dla mnie jedyną jakąś wersją była by taka że niektórzy odzielają się od ciała i "egzystują" jako świadomość czy tzw:duchy. Człowiek ma po prostu to do siebie że wszystkiemu musi nadawać jakiś sens w postaci zjawisk paranomanych czy cholera wie czego, boi się też "pustki" dlatego robi sobię nadzieje że po życiu jest coś więcej.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lip 2013, o 23:17 


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Rozmyślenia Bronych i Pegasis
PostNapisane: 18 lip 2013, o 10:20 
illusion Lord
illusion Lord
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 19:56
Posty: 945
Lokalizacja: Szczecin
Nick z youtube: Iluzjusz Miraż
Płeć: Mężczyzna
Cytuj:
Na moje oko po śmierci nic dla nas już nie ma, umiera mózg umiera i świadomość

A no widzisz, i tu wkracza ta fizyka kwantowa, która mówi, że świadomość nie koniecznie może umrzeć. Choć z drugiej strony to było na Discovery, więc odnoszę się do tego z dystansem. Dla mnie Discovery nie jest wiarygodnym źródłem informacji...

Cytuj:
Nastąpić to może ale czy będziemy cokolwiek pamiętać z poprzedniego wcielenia, może się okazać że to twoje czwarte życie.

Chyba nie będziemy pamiętać. To prawdopodobnie będzie jak z pamięcią we śnie (że nie pamiętasz reala), a osoby które zachowały pamięć z poprzedniego życia będą jak osoby które mają spontanicznego LD (świadomy sen).

Szansa, że któraś z teorii jest prawdziwa jest bardzo mała. Generalnie można powiedzieć, że po śmierci można "żyć" jako fala mózgowa... Mózg non stop wysyła fale, a te tak szybko nie znikają. Można by powiedzieć, że przeżyjemy nasze życie jeszcze raz (a to by wyjaśniało deja vu).

_________________
Obrazek
"Głupota nie jest szczeblem mądrości. W istocie mądrość jest głupotą" - Matthijs Van Boxel


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rozmyślenia Bronych i Pegasis
PostNapisane: 18 lip 2013, o 11:14 
Publicysta
Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 22:18
Posty: 609
Mirage napisał(a):
A no widzisz, i tu wkracza ta fizyka kwantowa, która mówi, że świadomość nie koniecznie może umrzeć.

Słyszałem o tej dziedzinie ale nic o niej mi nie wiadomo więc nie wnikam.
Mirage napisał(a):
Choć z drugiej strony to było na Discovery, więc odnoszę się do tego z dystansem. Dla mnie Discovery nie jest wiarygodnym źródłem informacji...

Z tym programem jak z Focusem...

Mirage napisał(a):
Można by powiedzieć, że przeżyjemy nasze życie jeszcze raz (a to by wyjaśniało deja vu).

Spotkałem nawet taką "Pastę" ...co będe spoilerował.
[...]


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rozmyślenia Bronych i Pegasis
PostNapisane: 18 lip 2013, o 11:29 
Skryba
Skryba
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 maja 2013, o 20:16
Posty: 65
Lokalizacja: Końskie
Nick z youtube: Chrzanek97
Płeć: Mężczyzna
Mirage napisał(a):
- Po śmierci trafimy do raju lub jego przeciwieństwa
- Po śmierci nastąpi reinkarnacja

Ostatnio w tych sprawach mam mętlik w głowie. Z tego co pamiętam najbardziej prawdopodobna dla mnie jest reinkarnacja, no bo po co niebo w znaczeniu "Eden", albo "Ogród Boży", a piekło jako "podziemia", lub "wieczne cierpienie" skoro ludzie sami sobie potrafią stworzyć "piekło" i "niebo" na Ziemi, głównie to pierwsze.

Przy okazji się spytam: Co sądzicie o proroczych snach?

_________________
Obrazek


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rozmyślenia Bronych i Pegasis
PostNapisane: 18 lip 2013, o 14:52 
Publicysta
Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 mar 2013, o 12:47
Posty: 460
Lokalizacja: Radom
Nick z youtube: Mariusz M
Płeć: Mężczyzna
Mirage napisał(a):
Ja generalnie często myślę o śmierci i o życiu. Nawet rozgryzłem jaki jest sens istnienia, ale po pół roku nieużytkowania tej tezy zwyczajnie w świecie o niej zapomniałem i za chiny nie mogę sobie przypomnieć.

No tak, czyli jak zwykle przegrałem. Jesteś tyle ode mnie mlodszy a doszedłeś do konstruktywnych wniosków do których ja dość nie mogę od lat...
BrotherPL napisał(a):
A moje przemyślenie na dziś to : czy myśleliście co jest po śmierci

O i to jest ciekawy temat. Ja nie mam zamiaru bawić się w jakieś filozoficzne przemyślenia tak jak Mirage i rutulufu (którzy pewnie będą ciągnąć ten temat przez najbliższe 10 stron...), ale podejść do niego z trochę innej strony. Jak większość wie jestem Chrześcijaninem i dlatego wierzę w tylko jedną wersję tego co będzie po śmierci.

ALE!

Wątek ten przypomniał mi o mojej pracy maturalnej której temat brzmiał: ,,Zaprezentuj i porównaj literackie i malarskie wizje Sądu Ostatecznego'' i z tej okazji obejrzyjcie sobie 3 obrazy:

Fra Angelico
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... co_009.jpg

Rogier Van der Weyden
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... en_001.jpg

Hieronim Bosch
http://eszkola.pl/img/galleries/thumb/h ... teczny.jpg

W pierwszym wypadku widzimy klasyczną wizję Sądu Ostatecznego czyli dobrzy idą do nieba, źli do piekła.
Według drugiego po śmierci zostaniemy zważeni z inną duszą więc dostaniemy się do nieba tylko jeśli będziemy mieć farta i trafimy na gorszego od siebie...
A w trzecim już nie musimy się starać bo do nieba trafią tylko święci a reszta won do piekła.

I to są tylko wersje Chrześcijańskie więc wliczając wszystkie religie mamy multum możliwości.
I to jest ciekawy temat do przemyśleń która wersja jest najbardziej prawdopodobna.

rutulufu napisał(a):
Ten nowy papa Franciszek powiedział że nawet ateista może pójść do nieba jeśli dobrze czyni.

I z tym się w 100% zgadzam. Kiedyś czytałem wywiad z jednym profesórkiem który powiedział
bardzo mądre słowa: ,,Jeśli jesteś ochrzczony a Boga nie ma, nic na tym nie tracisz, ale jeśli istnieje masz dodatkowego plusa''. I to samo można o tym powiedzieć: Jeśli jesteś ateistą a Boga nie ma to za czynienie dobra nic nie stracisz, ale jeśli Bóg istnieje to masz dodatkową ,,kartę atutową'' :wink:
Sporo się rozpisałem ale mam nadzieję że chociaż pomyślicie nad tym...

_________________
ObrazekObrazek

"To smutne że głupcy są tak pewni siebie, a ludzie mądrzy tak pełni wątpliwości" - Bertrand Russell
Mój kanał na YT


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rozmyślenia Bronych i Pegasis
PostNapisane: 18 lip 2013, o 16:56 
illusion Lord
illusion Lord
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 19:56
Posty: 945
Lokalizacja: Szczecin
Nick z youtube: Iluzjusz Miraż
Płeć: Mężczyzna
Cytuj:
Spotkałem nawet taką "Pastę" ...co będe spoilerował.

"Była akurat długa przerwa, czyli coś co tygryski lubią najbardziej" - Nie wiem czemu, ale dziwnie się poczułem jak to usłyszałem... :D No i po za tym jest to treść wulgarna, więc ją usunąłem. A tak po za tym, to nawet nie wiedziałem, że moja teoria mogłaby być aż tak trafna :)

Cytuj:
No tak, czyli jak zwykle przegrałem. Jesteś tyle ode mnie mlodszy a doszedłeś do konstruktywnych wniosków do których ja dość nie mogę od lat...

A ja jak zwykle zapominam, że jesteś starszy ode mnie :D

Cytuj:
O i to jest ciekawy temat. Ja nie mam zamiaru bawić się w jakieś filozoficzne przemyślenia tak jak Mirage i rutulufu (którzy pewnie będą ciągnąć ten temat przez najbliższe 10 stron...)

Oj tam zaraz 10 stron... to co rutu, dobijamy do 12?

Co do tych katolickich wersji, to ja jeszcze słyszałem, że po śmierci każdy może wybrać, czy chce być w piekle czy iść do nieba, ale nie wiem jak to się odnosi faktycznie do tej religii. A jeśli chodzi o buddyzm, to ciekawe jest zjawisko reinkarnacji nie tylko dlatego, bo pozwala na ponowne życie, ale też z tego fakt, że osoba która osiągnęła stan nirwany przerywa cykl reinkarnacji i już się nie naradza, gdyż podobno każde narodzenie to cierpienie. Ponadto, jeśli osoba ma dobrą karmę to się odradza jako lepsza istota, a gdy już dojdzie do bogów, to zaczyna od nowa. Ta drabina wygląda jakoś tak: Piekło > Głodne duchy > zwierzęta > ludzie > tytani > bogowie.

A jeśli chodzi o raj, to co w nim takiego fajnego? Jeśli ma się za dobrze to zaczyna się nudzić. No a po za tym w niebie to mają jakie ograniczoną ilość slotów? :P

_________________
Obrazek
"Głupota nie jest szczeblem mądrości. W istocie mądrość jest głupotą" - Matthijs Van Boxel


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rozmyślenia Bronych i Pegasis
PostNapisane: 18 lip 2013, o 17:50 
Publicysta
Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 22:18
Posty: 609
Mirage napisał(a):
No i po za tym jest to treść wulgarna, więc ją usunąłem.

Dawno jej słuchałem więc zapomniałem o "zabawnej" treści, przyznaje Mea Culpa
Mirage napisał(a):
Oj tam zaraz 10 stron... to co rutu, dobijamy do 12?

Z tego co pamiętam chciałeś zaprzestać "rozmówek" by nie mieszać reszcie forum...
W tej sprawie na mnie licz, ja już swoje na temat co się dzieje po śmierci już napisałem, to nie jest najwidoczniej mój temat i nie mogę się w nim odnaleźć.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rozmyślenia Bronych i Pegasis
PostNapisane: 19 lip 2013, o 21:50 
illusion Lord
illusion Lord
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 19:56
Posty: 945
Lokalizacja: Szczecin
Nick z youtube: Iluzjusz Miraż
Płeć: Mężczyzna
Widzę, że paliwo do dyskusji się wyczerpało tak więc czas coś dołożyć do pieca.

Natura to piękna rzecz, a przede wszystkim zaradna. Ludzie się martwią, że ją w końcu zniszczą natomiast do mnie dotarło, że jej się nie da zniszczyć. Wczoraj pokusiłem się o jakże kształcące refleksje i rozszerzyłem swój światopogląd o nowe przemyślenia. Zrozumiałem, że natura to nie tylko fauna i flora na ziemi, natura obejmuje cały kosmos, a to co robi człowiek też jest poniekąd naturalne. Chcąc sprawdzić swoje spostrzeżenie wpisałem do wyszukiwarki "Natura definicja" i ku mojemu zdziwieniu, moje przemyślenia były zgodne z tą terminologią (po za faktem mówiącym o człowieku).
W sumie to się zastanawiam teraz czemu to co człowiek robi nie podchodzi pod naturę. Jak szympansy sobie tam dziobią patykami w mrowiskach, to jest to uważane za naturę. Jak bóbr zbuduje tamę to też jest uważane za naturę, tak więc czemu działalność człowieka nie jest uważana za naturę, a działalność innych stworzeń już tak? Wydaje mi się, że człowiek myśli, że stoi nad zwierzętami i uważa naturę za coś niższego, a de facto każde stworzenie wielokomórkowe jest kwalifikowane do królestwa zwierząt. Tak więc wbrew moim poprzednim poglądom, taka wojna nuklearna też jest naturą... jest destruktywną naturą człowieka.
Właśnie, woja nuklearna... Wszyscy widzą w tym zło. A teraz przeczytajcie moje pierwsze zdanie w stępie tego dziwnego eseju - "Natura to piękna rzecz, a przede wszystkim zaradna". No ale jak to się odnosi do wojny nuklearnej bądź innej katastrofy której czynnikiem głównym był człowiek? Natura rządzi się swoimi prawami, które dotyczą także człowieka, a te katastrofy są po prostu trybikiem w tej całej maszynie. Każda katastrofa to akt desperackiego zabezpieczenia które zabezpiecza ziemię przed przeludnieniem, które w tej chwili jest na poziomie krytycznym. Można to przedstawić w postaci pewnego algorytmu (tak jak wszystko w matematyce). Nad samym wzorem jeszcze nie myślałem, ale jestem pewien, że ilość ludzi na ziemi jest istotnym czynnikiem. Tak więc mamy już 2 zmienne. Pewnie myślicie, że się pomyliłem gdyż wymieniłem tylko 1 - ilość ludzi. Błąd.
Drugą zmienną jest obszar (w tym wypadku jest to ziemia). Kolejnymi czynnikami będą: czas, procent, stopień rozwoju technologicznego. To tylko kilka wytycznych, z pewnością jest ich więcej.

_________________
Obrazek
"Głupota nie jest szczeblem mądrości. W istocie mądrość jest głupotą" - Matthijs Van Boxel


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rozmyślenia Bronych i Pegasis
PostNapisane: 20 lip 2013, o 08:09 
Publicysta
Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 22:18
Posty: 609
Obrazek
Z matką naturą jak z feniksem z największego syfu się odradza (Polska podobnie :) ), z resztą naturą jest wszystko to co zostało przez nią stworzone, czyli wieżowce, bióra, sklepy to z pewnej perspektywy część natury skoro takie np:mrowiska kwalifikują się do niej, wszystkie wymienione wcześniej budowle co człowiek stowrzył, co z tego że z większości przetworzonych ale dalej zasobów naturalnych.
"Natura może istnieć bez człowieka, ale człowiek bez natury już nie"
Człowiek to też zwierze, to część natury, ma swoje potrzeby i zachowania tak jak inne zwierzęta, gdyby się przyjrzeć to z innymi gatunkami mamy podobne zachowania (choć nie wszystkie), ale po naszych trzeba owiele dłużej "sprzątać"... Przy okazji to taki dojrzały Szpak czy Kruk ma inteligencje na poziomie dwu-trzynastolatka.
Z resztą co by się nie działo człowiek zawsze będzie częścią natury więc nie może...
...czekaj, może przecież doprowadzić do samodestrukcji.
Ale jeśli wszystko co żywe poumiera i tak za jakiś czas powstanie nowe życie. (o ile zdąży, podobno nasza gwiazdeczka ma dosłownie pochłonąć ziemię za 4 miliardy lat)


Co do wojny to moim zdaniem jest ona niezbędna w "życiu" człowieka, prawdą jest to ze jest destruktywna i odziałowuje na nie tylko gatunku Homo Sapiens (taa... bardzo jest rozumny x) ), ponosi ogromne koszty i inne, ale już teraz jak wspomniał Mirage mamy przeludnienie, według statystyk nasza zielono-niebieska kuleczka może wykarmić 9 miliardów ludzi a mamy już naszą "szczęśliwą" siódemkę (a w dwutysięcznym było jeszcze sześć :roll: ), i taka wojna to idealny sposób by to załatwić, a nawet to nie wystarcza jak widać.
Ludzie prowadzą wojny praktycznie odkąd nauczyli się rzucać kamieniami, można by pomyśleć że wiele się zmieniło od powiedzmy 1000 p.n.e ale większość pozostała niezmienna tylko sposób w jaki jest to "prowadzone"/"przedstawiane" jest inny. A jaki jest powód wojen ? Uczucia oczywiście, chęć zemsty, chciwość, gniew i wiele innych nawet tych pozytywnych, jedynym sposobem by całkowicie zapobiec wojnom czy najmniejszym sprzeczkom jest neutralizacja uczuć. (Equilibrium...)

Ps:Możliwe że jak zwykle coś pokręciłem. -,-
Ps2:Poppi już niema to ty zajmujesz się scianami postów ?


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rozmyślenia Bronych i Pegasis
PostNapisane: 20 lip 2013, o 09:35 
Publicysta
Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 mar 2013, o 12:47
Posty: 460
Lokalizacja: Radom
Nick z youtube: Mariusz M
Płeć: Mężczyzna
Temat natury nie bardzo mi podchodzi, więc napiszę króciutko. Tak jak mówiliście człowiek nie jest w stanie zniszczyć natury, bo natura jest wszystkim co nas otacza. Więc nawet jeślibyśmy zdetonowali Ziemię na kawałki, to według teorii Miraga kosmos też jest naturą, więc nas by już nie było ale natura by ciągle była.
Ale nawet biorąc pod uwagę TĄ główną naturę czyli drzewka i zwierzątka, to tego też praktycznie nie da się zniszczyć. Zobaczcie że wyginęły dinozaury, ale na ich miejsce pojawiły się nowe organizmy, więc pewnie po wojnie nuklearnej byłoby to samo. Czy już z dla nas bliższych lat: wybuch elektrowni atomowej w Czarnobylu. Podobno ten teren miał być skażony przez tysiące lat, a zaledwie po 30 latach według geologów okazuje się że jest to jeden z najczystszych i najmniej radioaktywnych terenów na Ziemi...

A co do wojen, być może macie rację że wybuchnie z powodu przeludnienia, ale bardziej bym stawiał na czynniki polityczne. Ja wiem że niektórzy uwielbiają sądzić że Rosjanie całymi dniami o niczym innym nie myślą tylko o napadaniu na Polskę, ale ja myślę o poważnych konfliktach światowych.
Zobaczcie jak wygląda sytuacja na bliskim wschodzie. Amerykanie stworzyli ten sztuczny twór jakim jest Izrael, a później wielkie zdziwienie że sąsiadom tego kraju się to nie spodobało, i że narodził się terroryzm.
Dalej media o tym specjalnie nie wspominają, ale spójrzcie że w Afryce poza RPA praktycznie nie ma kraju stabilnego politycznie i nie wiadomo, czy konflikt tam nie rozleje się na cały świat.
Oczywiście mamy też Chiny, gdzie właśnie mamy problem przeludnienia i coraz więcej Chińczyków zamieszkuje wschodnie tereny Rosji. I to jest prawdziwy problem dla tego kraju, a nie jakaś malutka Polska. I jeśli między tymi dwoma mocarstwami dojdzie do konfliktu, może też być interesująco...
I na koniec wisienka na torcie czyli Korea Północna. Kraj całkowicie nieobliczalny, i jak Kimowi zacznie się nudzić to w każdej chwili może rozwalić jakiś inny kraj.

Dlatego moim przemyśleniem nie jest CZY ale KIEDY wybuchnie kolejna wojna światowa. Ja daję jeszcze parę lat spokoju, a później jak się zacznie to już długo się nie skończy. A wy co myślicie na ten temat?

_________________
ObrazekObrazek

"To smutne że głupcy są tak pewni siebie, a ludzie mądrzy tak pełni wątpliwości" - Bertrand Russell
Mój kanał na YT


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lip 2013, o 09:35 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL