MLP Online PL

MLP - Wszystkie odcinki Online

Teraz jest 19 mar 2024, o 03:23


Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 162 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Tulpa
PostNapisane: 7 sie 2013, o 17:30 
Początkujący skryba
Początkujący skryba
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2013, o 15:20
Posty: 11
Płeć: Mężczyzna
ProXer14 napisał(a):
Ciej napisał(a):
Host tulpy nie może usunąć. Jeśli tulpa zechce to sama się może "wyłączyć"/uśpić

Skąd wiesz że się nie da usunąć? Usuwałeś?
A gdy będziesz ją ignorował, to chyba w końcu przestanie rozmawiać?

Społeczność oraz wiedza nie ogranicza się tylko do tego forum. Jest jeszcze gigantyczna społeczność zagranicą.

Tulpa jest niezależna od hosta, ma własne myśli itd.. To, że Ty przestaniesz o niej myśleć nie oznacza, że tulpa przestanie.

Mirage napisał(a):
Cytuj:
Tak tulpa może śnić. Do tego ona może "wchodzić" do Twoich a Ty do jej snów.

A to nie jest przypadkiem tak, że obaj zawsze mamy ten sam sen? Nie sądzę by mózg mógłby generować wiele snów w jednym czasie. Tak samo z świadomością (np. we śnie) - host i tulpa nie mogą mieć bardzo różniących się amplitud świadomości w tym samym czasie.

Nie, sny są osobne i różne dla każdej osoby w systemie.

Oraz kolejny raz powtarzam, tulpa i host może spać podczas pracy drugiej osoby. Ludzie wchodzą do snu tulpy i odwrotnie. Jeśli twierdzisz inaczej zapraszam na forum i IRCa polsko- oraz angielskojęzycznego by wyjaśnić ludziom którzy mają takie sytuacje po prostu się mylą.

Mirage napisał(a):
Cytuj:
A gdy będziesz ją ignorował, to chyba w końcu przestanie rozmawiać?

To w tedy może być uśpiona, a nie usunięta...

Jak wyżej, to że my nie myślimy o tulpie nie oznacza, że ona nie myśli.

ProXer14 napisał(a):
W internecie chyba nie ma rzetelnego źródła co do usuwania tulpy. Każdy mówi co innego, ale nikt tulpy nie starał się usunąć bo każdy pisze "Nie usunąłbym mojego maleństwa"...

Możesz mi powiedzieć gdzie szukałeś bo ja nie widzę takiej rozbieżności zdań?

ProXer14 napisał(a):
Ja bym chciał zacząć tworzyć i myślałem nad tym ale właśnie usuwanie jest tym ALE.
Bo zanim zacznę coś tworzyć chciałbym wiedzieć czy jest możliwe zaprzestanie.

Kolejny już raz: tulpy nie da się usunąć jeśli ona sama nie chce iść "spać". Musiałbyś jej pierw zniszczyć chęć do życia a to najpewniej nie skończy się chęcią jej wyłączenia się a chęcią zemsty.

ProXer14 napisał(a):

A całe życie to trochę długo :P No cóż, przeanalizuję jeszcze raz za i przeciw i zobaczę.

Proszę analizuj to na podstawie źródeł ze stron tematycznych na temat tulpa a nie for o My Little Pony.

kuba567g napisał(a):
Tak szczerze to tą waszą tulpe można nazwać profesjonalnie zaburzeniami osobowości czyt. schizofrenią. 0.o

Mawia się, że każdy polak to lekarz. Widać to stwierdzenie jest prawdziwe. Proszę poczytaj nieco o tym schorzeniu. Bo to co Ty tu robisz to porównywanie krwotoku z nosa na skutek np udeżenia do gorączki krwotocznej. To, że w obu przypadkach leci krew nie oznacza, że jest to to samo.

ProXer14 napisał(a):
Poczytaj sobie wcześniejsze posty. Chory na schizofrenie nie wie że jest chory. Zaś ten z tulpą nie ma problemów z rozróżnianiem co pochodzi od tulpy a co jest realne. Więc zapraszam do przestudiowania forum i wcześniejszych postów

Chory na schizofrenię może wiedzieć, że jest chory oraz może odróżniać rzeczywistość od halucynacji.

Tulpa nie jest schizofrenią jest odmiana osobowości mnogiej. Więcej o tym tutaj:
http://www.kinhost.org/ (ENG)
http://www.karitas.net/blackbirds/layman/ (ENG)
http://forum.tulpa.info.pl/showthread.php?tid=1 Rozdziały 1.4.6 Tulpa a schizofrenia oraz 1.4.7 Osobowość mnoga, DID oraz MPD
http://tulpa.info.pl/zdrowa-osobowosc-mnoga-a-tulpy/

kuba567g napisał(a):
[...] a to była moja opinia podsumowująca temat że mimo wszystko wygląda to na chorobę, przynajmniej uważam że nie jest normalne i może się przekształcić w chorobę.

Osobowość mnoga nie musi i zazwyczaj nie jest chorobą. Więcej wiadomości na ten temat jest pod linkami wyżej.

MarkosPL napisał(a):
Powiem wam, ze ostatnio zaczalem sie zastanawiac nad tulpa... Skoro Kosciol potepia joge, to nie potepial by tulpy? Moze to takie same dziadostwo? Jesli chodzi o joge to zawsze mnie to irytowalo. Jakies poziomy, mistrzowie i dziwne rytualy. Pomyslalem, czy tulpa nie jest troche podobna. Przeciez tez powstaje z woli hosta... Ksiedza sie nie pytalem, ale moze kiedys.

Tulpa jest zjawiskiem psychologicznym a nie duchowym do tego badanym już od dawna pod postacią osobowości mnogiej.

MarkosPL napisał(a):
Przeciez tulpa tez jest zapozyczona z Buddyzmu.

Tylko nazwa.

Tulpa buddyjska była czymś w rodzaju serwitora. Serwitor jest funkcją, programem: nie myśli a tylko wykonuje powierzone mu zadanie - np. pomaga się skupić "usuwając" niechciane myśli.

Tulpa w obecnym rozumowaniu to osoba istota która jest niezależna od hosta, myśli sama, ma własne zdanie itd..

Więcej na temat historii tulpy tutaj w rozdziale 1.2 Pochodzenie i historia
http://forum.tulpa.info.pl/showthread.php?tid=1



Proszę Was, naprawdę to są tematy które przedyskutowano i wyjaśniono już dawno temu, nawet ponad pół roku temu. Wszystko można znaleźć na stronach tematycznych oraz ewentualnie tam zapytać w razie niejasności. http://tulpa.info.pl/ http://www.tulpa.info/ (ENG)
Powielacie bajki przez co ktoś może mieć później problemy.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 sie 2013, o 17:30 


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Tulpa
PostNapisane: 7 sie 2013, o 23:50 
illusion Lord
illusion Lord
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 19:56
Posty: 945
Lokalizacja: Szczecin
Nick z youtube: Iluzjusz Miraż
Płeć: Mężczyzna
Skoro tulpa jest jak inny człowiek, to rządzą nią te same zasady dyktujące przez mózg co mnie? Jeśli mój mózg potrzebuje cukru to na tulpę ten fakt bd tak samo wpływał jak i na mnie (+/- drobne różnice)?

_________________
Obrazek
"Głupota nie jest szczeblem mądrości. W istocie mądrość jest głupotą" - Matthijs Van Boxel


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tulpa
PostNapisane: 8 sie 2013, o 08:09 
Początkujący skryba
Początkujący skryba
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2013, o 15:20
Posty: 11
Płeć: Mężczyzna
Nie do końca. Jeśli w tym momencie Ty sterujesz ciałem to na Ciebie wszystko najbardziej wpływa ponieważ to Ty kontrolujesz ciało które to wymaga jakichś składników. Osoba z tyłu tak bardzo tego nie czuje.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tulpa
PostNapisane: 8 sie 2013, o 18:45 
illusion Lord
illusion Lord
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 19:56
Posty: 945
Lokalizacja: Szczecin
Nick z youtube: Iluzjusz Miraż
Płeć: Mężczyzna
Przykład z cukrem nie był przypadkiem. Cukier jest najkorzystniejszą formą paliwa dla mózgu i mózg potrzebuje stałego dostępu. Niedobór cukru sprawia, że mózg działa na zwolnionych obrotach.
Podsunąłeś mi inne pytanie (pierwsze wciąż jest aktualne)
Jeśli Tulpa bd miała kontrolę nad ciałem, zaś ciało umiera z głodu to ja nie czuję że "jestem" głodny i nie odczuwam skutków ubocznych przez to? Nie zmieni się moje zachowanie z tego tytułu?

_________________
Obrazek
"Głupota nie jest szczeblem mądrości. W istocie mądrość jest głupotą" - Matthijs Van Boxel


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tulpa
PostNapisane: 8 sie 2013, o 20:03 
Pisarz
Pisarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2013, o 16:22
Posty: 76
Nick z youtube: Mic2313
Płeć: Mężczyzna
Więc od dwóch dni tworzę sobie tulpę. Nie wiem co z tego wyniknie, mam nadzieję że zachowam zmysły :P
Ponoć pewien człowiek ma tulpę 40 lat i żyje , ma się zdrowo ;D A teraz pytanie do Mirage - czy wyobrażasz siebie z swoją tulpą za kilkanaście lat?

_________________
ObrazekObrazek


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tulpa
PostNapisane: 8 sie 2013, o 20:49 
illusion Lord
illusion Lord
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 19:56
Posty: 945
Lokalizacja: Szczecin
Nick z youtube: Iluzjusz Miraż
Płeć: Mężczyzna
Cytuj:
A teraz pytanie do Mirage - czy wyobrażasz siebie z swoją tulpą za kilkanaście lat?

Wyobrażam siebie z Eyvą nawet na łożu śmierci, a co?

_________________
Obrazek
"Głupota nie jest szczeblem mądrości. W istocie mądrość jest głupotą" - Matthijs Van Boxel


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tulpa
PostNapisane: 8 sie 2013, o 23:34 
Początkujący skryba
Początkujący skryba
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2013, o 15:20
Posty: 11
Płeć: Mężczyzna
Mirage napisał(a):
Przykład z cukrem nie był przypadkiem. Cukier jest najkorzystniejszą formą paliwa dla mózgu i mózg potrzebuje stałego dostępu. Niedobór cukru sprawia, że mózg działa na zwolnionych obrotach.
Podsunąłeś mi inne pytanie (pierwsze wciąż jest aktualne)
Jeśli Tulpa bd miała kontrolę nad ciałem, zaś ciało umiera z głodu to ja nie czuję że "jestem" głodny i nie odczuwam skutków ubocznych przez to? Nie zmieni się moje zachowanie z tego tytułu?

Nie będzie to odczuwalne do pewnej granicy. Później osoba z tyłu może zauważyć, że np. wolniej myśli itd..

Problem jaki tu powstaje jest taki, że największe obciążenie ciała spada na osobę na froncie. Osoba z tyłu nie pobiera tak dużych pokładów energii by w takim tempie uderzało to w nią.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tulpa
PostNapisane: 9 sie 2013, o 03:17 
illusion Lord
illusion Lord
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 19:56
Posty: 945
Lokalizacja: Szczecin
Nick z youtube: Iluzjusz Miraż
Płeć: Mężczyzna
Cóż, nie pytałem się czy zauważy tylko czy wpłynie. Jest to wprowadzenie do tego pytania (ale i tak dzięki):
Cytuj:
Skoro tulpa jest jak inny człowiek, to rządzą nią te same zasady dyktujące przez mózg co mnie?

Podsumowując, umysł Tulpy pod względem technicznym (zasada działania itp) jest taki sam jak mój (człowieka) i ma podobne potrzeby co typowy umysł typowego człowieka?

Kontynuując pytania o kontroli - Czy możliwe jest to by nikt nie miał kontroli? A ni ja i ni tulpa. Mógłbyś to jakoś zobrazować?

_________________
Obrazek
"Głupota nie jest szczeblem mądrości. W istocie mądrość jest głupotą" - Matthijs Van Boxel


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tulpa
PostNapisane: 9 sie 2013, o 05:06 
Pisarz
Pisarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2013, o 16:22
Posty: 76
Nick z youtube: Mic2313
Płeć: Mężczyzna
Mirage napisał(a):
Cytuj:
A teraz pytanie do Mirage - czy wyobrażasz siebie z swoją tulpą za kilkanaście lat?

Wyobrażam siebie z Eyvą nawet na łożu śmierci, a co?

Większość osób które pytałem miały z tym problem, traktowały to chyba bardziej jako rozrywkę na rok czy dwa.

_________________
ObrazekObrazek


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tulpa
PostNapisane: 9 sie 2013, o 09:59 
Początkujący skryba
Początkujący skryba

Dołączył(a): 28 lut 2013, o 17:34
Posty: 32
Nick z youtube: xMARKOSxx
Płeć: Mężczyzna
Propo mojej wczesniejszej rozkminki: jak mozna odroznic sprawy duchowe od tych umyslowych? Granica jest bardzo cieka. To, o czym myslimy, w wiekszosci religii wplywa na duchowosc. Same praktyki i obrzedy religijne to ludzki umysl i czyny, a maja wplyw na duchowosc. Wiem, ze to ma malo wspolnego z tulpa, ale jednak mowimy o jej naturze. I jeszcze jedno propo forum tematycznego: Cieju, wiekszosc z nas woli zasiegnac pierwszych porad od osob, ktore znaja. Ja dawniej, kiedy zaczynalem interesowac sie tulpa odwiedzalem to forum, ale teraz, kiedy juz tak bardzo sie tym nie zajmuje, wole zadawac pytania tutaj. No i oczywiscie nie posadam was o okultyzm czy cos. Tylko podsuwam temat do przemyslen.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 sie 2013, o 09:59 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 162 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL