MLP Online PL

MLP - Wszystkie odcinki Online

Teraz jest 19 mar 2024, o 10:01


Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 162 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Tulpa
PostNapisane: 5 sie 2013, o 10:06 
Pisarz
Pisarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2013, o 16:22
Posty: 76
Nick z youtube: Mic2313
Płeć: Mężczyzna
Ciej napisał(a):
Host tulpy nie może usunąć. Jeśli tulpa zechce to sama się może "wyłączyć"/uśpić


Skąd wiesz że się nie da usunąć? Usuwałeś?
A gdy będziesz ją ignorował, to chyba w końcu przestanie rozmawiać?

_________________
ObrazekObrazek


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 sie 2013, o 10:06 


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Tulpa
PostNapisane: 5 sie 2013, o 13:12 
illusion Lord
illusion Lord
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 19:56
Posty: 945
Lokalizacja: Szczecin
Nick z youtube: Iluzjusz Miraż
Płeć: Mężczyzna
Cytuj:
(nieważne czy wyjdzie mi to na dobre czy złe ale gdy spotkam cię w realu dostaniesz ode mnie solidnego kopa w cztery litery Mirage... :P )

Jak będziesz w Szczecinie to poinformuj mnie to się gdzieś spotkamy :D

Cytuj:
Na koniec:
-Czy to bezpieczne by ktoś z zaburzeniami psychiczymi typu powiedzy masochizm tworzył Tulpę ?

Jeśli chodzi o choroby psychiczne to może być różnie, bo tulpa może być oparciem, ale podobno nie powinno się jej tworzyć przy schizofrenii.

Cytuj:
Masochizm nie jest zaburzeniem psychicznym a fetyszem w którym podniecenie seksualne uzyskuje się przeze otrzymywanie bólu lub bycie poniżanym.

Jemu chyba chodziło o czerpanie przyjemności (nie podniecenie seksualne) z otrzymywanego bólu.

Cytuj:
Tak tulpa może śnić. Do tego ona może "wchodzić" do Twoich a Ty do jej snów.

A to nie jest przypadkiem tak, że obaj zawsze mamy ten sam sen? Nie sądzę by mózg mógłby generować wiele snów w jednym czasie. Tak samo z świadomością (np. we śnie) - host i tulpa nie mogą mieć bardzo różniących się amplitud świadomości w tym samym czasie.

Cytuj:
A gdy będziesz ją ignorował, to chyba w końcu przestanie rozmawiać?

To w tedy może być uśpiona, a nie usunięta...

_________________
Obrazek
"Głupota nie jest szczeblem mądrości. W istocie mądrość jest głupotą" - Matthijs Van Boxel


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tulpa
PostNapisane: 5 sie 2013, o 17:45 
Pisarz
Pisarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2013, o 16:22
Posty: 76
Nick z youtube: Mic2313
Płeć: Mężczyzna
W internecie chyba nie ma rzetelnego źródła co do usuwania tulpy. Każdy mówi co innego, ale nikt tulpy nie starał się usunąć bo każdy pisze "Nie usunąłbym mojego maleństwa"...

_________________
ObrazekObrazek


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tulpa
PostNapisane: 5 sie 2013, o 18:54 
Publicysta
Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 22:18
Posty: 609
@Up
I o to chodzi, nawet jeśli ktoś by chciał usunąć Tulpę to przecież ona nie jest jakąś zużytą prezerwatywą by się pobawić a następnie bez mrugnięcia okiem wyrzucić do kosza, może to być tylko wytwór umysłu lecz z tego co wyczytałem dalej ma uczucia.
Na moje oko to bardziej odpowiedzialność i powinno się trzy(dzieści) razy pomyśleć zanim się zdecyduje.

W praktyce...
http://derpicdn.net/media/W1siZiIsIjIwM ... _tulpa.png

Ps:Ciekawa opcja
http://derpicdn.net/media/W1siZiIsIjIwM ... _tulpa.jpg


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tulpa
PostNapisane: 5 sie 2013, o 19:27 
Pisarz
Pisarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2013, o 16:22
Posty: 76
Nick z youtube: Mic2313
Płeć: Mężczyzna
Ja bym chciał zacząć tworzyć i myślałem nad tym ale właśnie usuwanie jest tym ALE.
Bo zanim zacznę coś tworzyć chciałbym wiedzieć czy jest możliwe zaprzestanie.
A całe życie to trochę długo :P No cóż, przeanalizuję jeszcze raz za i przeciw i zobaczę.
Rutufulu, a jak na razie wygląda twój kontakt z tulpą?

_________________
ObrazekObrazek


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tulpa
PostNapisane: 6 sie 2013, o 01:49 
illusion Lord
illusion Lord
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 19:56
Posty: 945
Lokalizacja: Szczecin
Nick z youtube: Iluzjusz Miraż
Płeć: Mężczyzna
@Proxer
I wyobraź sb, że są osoby co mają kilka tulp :P znam kolesia co ma 5 tulp (teraz pewnie ma z 7 (ciekawe jak szybko mózg mu padnie (cóż, wszystko można przedawkować :P ) ) )
Oczywiście im dłuższe refleksje na temat kreowania tulpy tym lepiej. Nie śpiesz się. Mogę tylko powiedzieć, że tu działa coś w deseń instynktu macierzyńskiego - Najczęściej host kocha tulpę i chcę jej rozwoju.

Cytuj:
I o to chodzi, nawet jeśli ktoś by chciał usunąć Tulpę to przecież ona nie jest jakąś zużytą prezerwatywą by się pobawić a następnie bez mrugnięcia okiem wyrzucić do kosza, może to być tylko wytwór umysłu lecz z tego co wyczytałem dalej ma uczucia.
Na moje oko to bardziej odpowiedzialność i powinno się trzy(dzieści) razy pomyśleć zanim się zdecyduje.

Ja przez chwilę chciałem się wczuć w osobę która usunęła tulpe (wyobrazić). Poczułem się tak jak bym chciał popełnić aborcje po czym zachciało nam się płakać (mi i Eyv'ie)
Co do artów:
Obrazek

_________________
Obrazek
"Głupota nie jest szczeblem mądrości. W istocie mądrość jest głupotą" - Matthijs Van Boxel


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tulpa
PostNapisane: 6 sie 2013, o 04:30 
Edytor
Edytor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 23:11
Posty: 370
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Nick z youtube: kuba567g
Płeć: Mężczyzna
Tak szczerze to tą waszą tulpe można nazwać profesjonalnie zaburzeniami osobowości czyt. schizofrenią. 0.o

_________________
Obrazek


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tulpa
PostNapisane: 6 sie 2013, o 06:07 
Pisarz
Pisarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2013, o 16:22
Posty: 76
Nick z youtube: Mic2313
Płeć: Mężczyzna
kuba567g napisał(a):
Tak szczerze to tą waszą tulpe można nazwać profesjonalnie zaburzeniami osobowości czyt. schizofrenią. 0.o

Poczytaj sobie wcześniejsze posty. Chory na schizofrenie nie wie że jest chory. Zaś ten z tulpą nie ma problemów z rozróżnianiem co pochodzi od tulpy a co jest realne. Więc zapraszam do przestudiowania forum i wcześniejszych postów

_________________
ObrazekObrazek


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tulpa
PostNapisane: 6 sie 2013, o 07:35 
Edytor
Edytor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 23:11
Posty: 370
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Nick z youtube: kuba567g
Płeć: Mężczyzna
ProXer14 napisał(a):
kuba567g napisał(a):
Tak szczerze to tą waszą tulpe można nazwać profesjonalnie zaburzeniami osobowości czyt. schizofrenią. 0.o

Poczytaj sobie wcześniejsze posty. Chory na schizofrenie nie wie że jest chory. Zaś ten z tulpą nie ma problemów z rozróżnianiem co pochodzi od tulpy a co jest realne. Więc zapraszam do przestudiowania forum i wcześniejszych postów


Ty jesteś świadomy tego co piszesz? Jako moderator MUSZĘ i przeczytałem wszystkie posty na tym forum po za działem zabawy, a to była moja opinia podsumowująca temat że mimo wszystko wygląda to na chorobę, przynajmniej uważam że nie jest normalne i może się przekształcić w chorobę.

_________________
Obrazek


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tulpa
PostNapisane: 6 sie 2013, o 10:36 
Początkujący skryba
Początkujący skryba

Dołączył(a): 28 lut 2013, o 17:34
Posty: 32
Nick z youtube: xMARKOSxx
Płeć: Mężczyzna
Powiem wam, ze ostatnio zaczalem sie zastanawiac nad tulpa... Skoro Kosciol potepia joge, to nie potepial by tulpy? Moze to takie same dziadostwo? Jesli chodzi o joge to zawsze mnie to irytowalo. Jakies poziomy, mistrzowie i dziwne rytualy. Pomyslalem, czy tulpa nie jest troche podobna. Przeciez tez powstaje z woli hosta... Ksiedza sie nie pytalem, ale moze kiedys. A co wy o tym sadzicie? Przeciez tulpa tez jest zapozyczona z Buddyzmu.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 sie 2013, o 10:36 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 162 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL