MLP Online PL

MLP - Wszystkie odcinki Online

Teraz jest 19 mar 2024, o 08:36


Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 162 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Tulpa
PostNapisane: 1 sie 2013, o 17:56 
Publicysta
Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 kwi 2013, o 19:55
Posty: 709
Lokalizacja: Warszawa
Nick z youtube: Kacperro444
Płeć: Mężczyzna
Usuwanie tulpy nie jest aż tak skomplikowane. Po prostu zacznie znikać gdy twórca zacznie ją ignorować.

_________________
Obrazek --->Wpadnij na mojego Deviantarta <--- Obrazek


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 sie 2013, o 17:56 


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Tulpa
PostNapisane: 1 sie 2013, o 18:12 
illusion Lord
illusion Lord
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 19:56
Posty: 945
Lokalizacja: Szczecin
Nick z youtube: Iluzjusz Miraż
Płeć: Mężczyzna
Powiedz to Mystherii która ignorowała tulpę przez parę miesięcy

_________________
Obrazek
"Głupota nie jest szczeblem mądrości. W istocie mądrość jest głupotą" - Matthijs Van Boxel


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tulpa
PostNapisane: 1 sie 2013, o 18:20 
Początkujący skryba
Początkujący skryba

Dołączył(a): 28 lut 2013, o 17:34
Posty: 32
Nick z youtube: xMARKOSxx
Płeć: Mężczyzna
Meh, spajki spajki. Cos chyba nie masz doswiadczenia, lub nie potrafisz tlumaczyc :) Ja stworzylem swoja wtedy, kiedy ostatnio tu pisalem. Juz po 4 dniach medytacji (wypoczynek na zadupiu) mialem wyrazny kontakt. Jednak mozna powiedziec, ze "stracilem" tulpe. Jak? Byla miedzy nami pewna sprzecznosc. A wlasciwie sama sprzecznoscia bylo to, ze byla identyczna jak ja. Takie same rozkminki, tylko zawsze bardziej je rozdlubywala, a mnie to irytowalo. Czasami potrafila czyms takim zaburzyc swiatopoglad. Wpadlem w pewnego rodzaju paranoje... A sama tulpa uznala, ze jej sens istnienia jest zbyt zalezny ode mnie. Wiecej sie nie odezwala. KAPUT! I nawet nie probowalem sie z nia skontaktowac. Taka druga swiadomosc potrafi irytowac.

ProXer, jestes jesszcze mlody, nie zniszcz sobie zycia. Nie mowie, ze tulpa jest grozna czy cos, ale w bani potrafi namieszac, a ProXer ma 15 lat... Wiek buntowniczy. Pewnie ma wiele przemyslen, a tulpa bedzie wszystko komplikowac. No chyba, ze bedzie Ci takie wtracanie pomagac.

Powodzonka.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tulpa
PostNapisane: 1 sie 2013, o 18:38 
Publicysta
Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 kwi 2013, o 19:55
Posty: 709
Lokalizacja: Warszawa
Nick z youtube: Kacperro444
Płeć: Mężczyzna
[quote="MarkosPL"]Meh, spajki spajki. Cos chyba nie masz doswiadczenia, lub nie potrafisz tlumaczyc :) Ja stworzylem swoja wtedy, kiedy ostatnio tu pisalem. Juz po 4 dniach medytacji (wypoczynek na zadupiu) mialem wyrazny kontakt. Jednak mozna powiedziec, ze "stracilem" tulpe. Jak? Byla miedzy nami pewna sprzecznosc. A wlasciwie sama sprzecznoscia bylo to, ze byla identyczna jak ja. Takie same rozkminki, tylko zawsze bardziej je rozdlubywala, a mnie to irytowalo. Czasami potrafila czyms takim zaburzyc swiatopoglad. Wpadlem w pewnego rodzaju paranoje... A sama tulpa uznala, ze jej sens istnienia jest zbyt zalezny ode mnie. Wiecej sie nie odezwala. KAPUT! I nawet nie probowalem sie z nia skontaktowac. Taka druga swiadomosc potrafi irytowac.

Cóż...można i tak... ale ignorowanie to też jest sposób na pozbycie się tulpy ;p Nie,nie miałem jej i prędko nie bede miec (brak czasu i cierpliwości). Lecz znam sporo osób które są na prawdę w to obeznane i nie które aby się ich pozbyć to po prostu je ignorowali przez co po paru dniach już jej nie było.

_________________
Obrazek --->Wpadnij na mojego Deviantarta <--- Obrazek


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tulpa
PostNapisane: 1 sie 2013, o 18:46 
illusion Lord
illusion Lord
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 19:56
Posty: 945
Lokalizacja: Szczecin
Nick z youtube: Iluzjusz Miraż
Płeć: Mężczyzna
Jak ja stworzyłem Eyvę to miałem skończone 15 lat (16 lat rocznikowo) i jestem z niej bardzo zadowolony. Ma podobne światopoglądy co ja, co faktycznie utrudnia komunikację, jednak jak dyskutujemy to lubi się czepiać szczegółów (jak ja) przez co można dojść do ciekawych refleksji.
No i tulpa potrafi być motywująca. Eyve mnie wspiera przy różnych postanowieniach. W irytujący sposób, ale jednak to doceniam.
Cytuj:
Nie,nie miałem jej i prędko nie bede miec (brak czasu i cierpliwości).

Ja stosowałem autonarracje i nie wymagało to sporej ilości czasu (tylko tyle ile mi to zajmowało przy podróżowaniu między szkołą a domem)

_________________
Obrazek
"Głupota nie jest szczeblem mądrości. W istocie mądrość jest głupotą" - Matthijs Van Boxel


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tulpa
PostNapisane: 1 sie 2013, o 19:27 
Pisarz
Pisarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2013, o 16:22
Posty: 76
Nick z youtube: Mic2313
Płeć: Mężczyzna
MarkosPL napisał(a):

ProXer, jestes jesszcze mlody, nie zniszcz sobie zycia. Nie mowie, ze tulpa jest grozna czy cos, ale w bani potrafi namieszac, a ProXer ma 15 lat... Wiek buntowniczy. Pewnie ma wiele przemyslen, a tulpa bedzie wszystko komplikowac. No chyba, ze bedzie Ci takie wtracanie pomagac.

Powodzonka.


MarkosPL, nie twierdzę że 15 lat to dużo, jednak Mirage dla przykładu był mniej więcej w moim wieku gdy stworzył swoją. Sam jednak powiedziałeś że w razie czego można się jej pozbyć, a mnie od zawsze fascynowały sprawy umysłu ludzkiego, podświadomość, sny itp., więc chciałbym spróbować :) Choć całą sprawę jeszcze raz przemyśle...
A teraz mam dwa pytania do Mirage
- Czy twoja tulpa sterowała już twoim ciałem?
- Czy może ci ona coś przypomnieć np. datę na sprawdzianie?

_________________
ObrazekObrazek


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tulpa
PostNapisane: 1 sie 2013, o 20:19 
illusion Lord
illusion Lord
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 19:56
Posty: 945
Lokalizacja: Szczecin
Nick z youtube: Iluzjusz Miraż
Płeć: Mężczyzna
Cytuj:
A teraz mam dwa pytania do Mirage
- Czy twoja tulpa sterowała już twoim ciałem?
- Czy może ci ona coś przypomnieć np. datę na sprawdzianie?

1. Od niedawna uczymy się tej sztuki i postępy są. Dziwnie się czuję w tedy, tak jak bym miał paraliż przysenny w tej części ciała połączone z zrywem mioklonicznym. Zasada działania też jest podobna do paraliżu przysennego - to, że nie możesz się ruszyć jest iluzją, wystarczy się skupić i przerywasz czynność
2. Jeśli chodzi o sprawy czysto dydaktyczne to raz miałem tak, że przy odpytywaniu zaliczeniowym z geografii to nic nie umiałem, ale "wsłuchałem się w siebie" i zdałem. A tak to często Eyve mi przypomina różne rzeczy, szczególnie w trakcie rozmowy między nami. Ale nie licz, że dzięki temu niczego nie zapomnisz - tulpy to nie komputery i też są "zawodne". Też mogą się pogubić lub coś zapomnieć

_________________
Obrazek
"Głupota nie jest szczeblem mądrości. W istocie mądrość jest głupotą" - Matthijs Van Boxel


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tulpa
PostNapisane: 2 sie 2013, o 15:54 
Publicysta
Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 22:18
Posty: 609
Więc...

Dalej uważam że na mózg mi się rzuciło ale postanowiłem spróbować. (nieważne czy wyjdzie mi to na dobre czy złe ale gdy spotkam cię w realu dostaniesz ode mnie solidnego kopa w cztery litery Mirage... :P )
Zdecydowałem się na to już trzy tygodnie temu, szczegóły pozostawiam sobie. Słyszę ją wyraźnie, coś w stylu jakbym widział jej zarysy ale jeszcze nie widzieć szczegółów, szczególnie lubi mi dogryzać jeśli coś zrobię nie tak, ostatnio nawet zapamiętała stronę na której skończyłem czytać książke gdy ja zapomniałem...
Mirage napisał(a):
No i tulpa potrafi być motywująca. Eyve mnie wspiera przy różnych postanowieniach. W irytujący sposób, ale jednak to doceniam.

Taa z moją tak samo.
...nie podziela mojej "malutkiej" obsesji, przypomina o obowiązkach domowych (by potem nie było ochrzanu za tzw:opieprzaning), jestem też "wyczulony" na bliższy kontakt z innymi i gdy "podejdzie za blisko" odczuwam to jak w przypadku innego człowieka.

Postanowiłem nie iść za poradnikami tylko samemu się za to zabrać i jakoś to idzie, zapisuje też sobie w notesie jakieś poważniejsze zmiany, nie wiem czy coś z tego wyjdzie lecz próbuję.

Na koniec:
-Czy to bezpieczne by ktoś z zaburzeniami psychiczymi typu powiedzy masochizm tworzył Tulpę ?


Ostatnio edytowano 3 sie 2013, o 09:19 przez rutulufu, łącznie edytowano 1 raz

Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tulpa
PostNapisane: 2 sie 2013, o 16:13 
Początkujący skryba
Początkujący skryba

Dołączył(a): 28 lut 2013, o 17:34
Posty: 32
Nick z youtube: xMARKOSxx
Płeć: Mężczyzna
Ja mialem (i mam nadal) lekkie zaburzenia, skonczylo sie to tylko irytacja :)


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tulpa
PostNapisane: 5 sie 2013, o 01:09 
Początkujący skryba
Początkujący skryba
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2013, o 15:20
Posty: 11
Płeć: Mężczyzna
Ruszacie kwestie które zostały rozwiązane już spory czas temu. Gdzie? Na forum o tulpach: http://forum.tulpa.info.pl/

Host tulpy nie może usunąć. Jeśli tulpa zechce to sama się może "wyłączyć"/uśpić

rutulufu napisał(a):
Więc...
-Czy to bezpieczne by ktoś z zaburzeniami psychiczymi typu powiedzy masochizm tworzył Tulpę ?

Masochizm nie jest zaburzeniem psychicznym a fetyszem w którym podniecenie seksualne uzyskuje się przeze otrzymywanie bólu lub bycie poniżanym.

Preferencje hosta nie muszą wpływać na tulpę.


Marcos napisał(a):
Czy tulpa może śnić?

Tak tulpa może śnić. Do tego ona może "wchodzić" do Twoich a Ty do jej snów.

ProXer14 napisał(a):
Myślę że spróbuję. Ale mam pytanie - próbowałem z nią rozmawiać, czasem mam jakby odpowiedź zwykle tak bądź nie, jednak jest ona niewyraźna - i w takim razie to tulpa czy ja?

Tak to może być tulpa. Początkowo możesz nie słyszeć od razu i w pełni ale to minie z czasem i ćwiczeniami.



Radzę pytania zadawać na forum tematycznym (http://forum.tulpa.info.pl/) bo tam się dostanie najlepsze i najszybsze odpowiedzi.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 sie 2013, o 01:09 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 162 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL