MLP Online PL

MLP - Wszystkie odcinki Online

Teraz jest 28 mar 2024, o 12:17


Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Świadomy sen porady czy warto
PostNapisane: 10 mar 2013, o 21:39 
illusion Lord
illusion Lord
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 19:56
Posty: 945
Lokalizacja: Szczecin
Nick z youtube: Iluzjusz Miraż
Płeć: Mężczyzna
Tak to są skróty Tu masz ich opis:
WILD - http://oneiro.cba.pl/index.php?topic=23.0
WBTB - http://oneiro.cba.pl/index.php?topic=4.0
MILD - http://oneiro.cba.pl/index.php?topic=11.0
WTMS (technika mojego autorstwa) - http://oneiro.cba.pl/index.php?topic=21.0
SSILD - http://oneiro.cba.pl/index.php?topic=3.0
FILD - http://oneiro.cba.pl/index.php?topic=14.0

Ogólnie jest pełno technik. WILD, MILD, WBTB są najbardziej znane. SSILD zostało zapoczątkowane w chinach i w polsce nie jest tak znany, FILD jest znany przez bardziej doświadczonych oneironautów.

_________________
Obrazek
"Głupota nie jest szczeblem mądrości. W istocie mądrość jest głupotą" - Matthijs Van Boxel


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 mar 2013, o 21:39 


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Świadomy sen porady czy warto
PostNapisane: 11 mar 2013, o 17:19 
Mirage@: Nie wiem czy to jest związane z tematem, ale mam od dłuższego czasu problem z zaśnięciem. Jak mam sobie na to poradzić aby wieczorem zasnąć o 22:00, a wstać o 6:00 rano pełen wypoczęty. Bo tak to się nieraz nie mogę zasnąć do 1:00, 2:00 3:00 budzę nieraz o 3:00, 4:00 raz nawet o 5:00.

Jak mam zasnąć? Liczyć owce?

Wiem, że jesteś moderem, a tutaj nie są naliczane posty, więc jak uważasz, możesz mi posta usunąć.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Świadomy sen porady czy warto
PostNapisane: 11 mar 2013, o 18:37 
illusion Lord
illusion Lord
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 19:56
Posty: 945
Lokalizacja: Szczecin
Nick z youtube: Iluzjusz Miraż
Płeć: Mężczyzna
10h snu to za dużo. Nie będziesz po nim wypoczęty. Najlepiej spać 7-8h dziennie. A co zrobić by zasnąć? Sam swojego czasu miałem z tym problem. Polecam przewietrzyć okno tak na 30 min. Z ziół mogę polecić Walerianę (kozłek lekarski), chmiel, melisę.
Przed snem spróbuj się zrelaksować i odprężyć (tu polecam relaksację oddechową). Pomedytuj trochę, możesz odrobinę się rozciągnąć, ale unikaj zbyt dużego wysiłku fizycznego, bo przez rozgrzane mięśnie bd ciężej zasnąć. Posłuchaj sb muzyki itp.
Możesz też wysilić mózgownicę. Porób jakieś zadania, poczytaj sb i zmęcz mózg :)

_________________
Obrazek
"Głupota nie jest szczeblem mądrości. W istocie mądrość jest głupotą" - Matthijs Van Boxel


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Świadomy sen porady czy warto
PostNapisane: 11 mar 2013, o 18:42 
Pisarz
Pisarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lut 2013, o 10:44
Posty: 82
Tak, zdecydowanie przewietrzenie pomaga. Jak w pokoju panuje wyższa temperatura i jest mi zbyt ciepło to nie mogę zasnąć w ogóle. Dlatego kiedy tylko się trochę temperatura obniży i przyjemny chłodek zapanuje, to łatwiej jest mi zasnąć (To takie indywidualne ale warto spróbować ;)

_________________
Obrazek Why not?


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Świadomy sen porady czy warto
PostNapisane: 11 mar 2013, o 18:50 
Publicysta
Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lut 2013, o 21:50
Posty: 586
Lokalizacja: okolice Łodzi i Wa-wy
Nick z youtube: MrTivoy
Płeć: Mężczyzna
ja przewietrzam pokój a nie okno ale ja to jestem [zakręcony] xD
BARDZO polecam czytanie książki od historii ;] ja od razu usypiam

[Wulgaryzmy cenzurowane także są zabronione, radzę się zapoznać z regulaminem - Mysth]

_________________
Hubert Dawid Konrad Ewa Grzegorz Mariusz G. aka Iluzjusz Miraż, wydziedziczam Cię.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Świadomy sen porady czy warto
PostNapisane: 11 mar 2013, o 22:13 
Skryba
Skryba
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lut 2013, o 20:02
Posty: 51
Płeć: Mężczyzna
Mirage napisał(a):
10h snu to za dużo. Nie będziesz po nim wypoczęty. Najlepiej spać 7-8h dziennie. A co zrobić by zasnąć? Sam swojego czasu miałem z tym problem. Polecam przewietrzyć okno tak na 30 min. Z ziół mogę polecić Walerianę (kozłek lekarski), chmiel, melisę.
Przed snem spróbuj się zrelaksować i odprężyć (tu polecam relaksację oddechową). Pomedytuj trochę, możesz odrobinę się rozciągnąć, ale unikaj zbyt dużego wysiłku fizycznego, bo przez rozgrzane mięśnie bd ciężej zasnąć. Posłuchaj sb muzyki itp.
Możesz też wysilić mózgownicę. Porób jakieś zadania, poczytaj sb i zmęcz mózg :)


O Waleriana, dobre ziolo kiedys tez spac nie moglem to piłem taka herbatę i tam wlasnie to było. Bardzo pomaga,jak ktos chce to moge poszukać nazwy herbatki to będziecie spac po 10 min

_________________
Jeśli czegoś nie da się zrobić to potrzebny jest ktoś kto o tym nie wie, przyjdzie i to zrobi.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Świadomy sen porady czy warto
PostNapisane: 11 mar 2013, o 23:03 
illusion Lord
illusion Lord
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 19:56
Posty: 945
Lokalizacja: Szczecin
Nick z youtube: Iluzjusz Miraż
Płeć: Mężczyzna
Jeden z najsilniejszych naturalnych środków usypiających to lupulina, czyli proszek znajdujący się w chmielu. Strasznie nie dobry wywar z tego jest, ale jak się doprawi miętą i stewią to jakoś przełknę te pół kubka.
Co do innych sposobów na bezsenność to polecam muzykę relaksacyjną. Ew na mnie działa jeszcze przebywanie w wonderlandzie. Czasem nawet 10 min nie minie jak usnę.

_________________
Obrazek
"Głupota nie jest szczeblem mądrości. W istocie mądrość jest głupotą" - Matthijs Van Boxel


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Świadomy sen porady czy warto
PostNapisane: 12 mar 2013, o 12:17 
Dziękuje za porady.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Świadomy sen porady czy warto
PostNapisane: 12 mar 2013, o 21:59 
illusion Lord
illusion Lord
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 19:56
Posty: 945
Lokalizacja: Szczecin
Nick z youtube: Iluzjusz Miraż
Płeć: Mężczyzna
Dziś miałem FA, czyli fałszywe przebudzenie. Pewnie część z was nie wie o co chodzi więc tłumaczę. Fałszywe przebudzenie to forma snu w którym śni ma się, że się obudziliśmy.
U mnie dziś to wyglądało tak:
Budzi mnie budzik, patrze na godzinę i stwierdzam, że jeszcze mogę pospać (zawsze mam ustawione kilka budzików - 6:00; 6:30; 6:45; 7:00) Zasypiam i budzi mnie kolejny budzik. Znów przysypiam (na tym polega moja forma budzenia się. Stopniowo przez 1h się wybudzam) i się budzę (bez budzika) patrzę na zegarek - jest po siódmej. "No dobra trzeba wstawać" patrzę na kolejny zegarek wskazuje inną godzinę. "OMG, jak 2 zegarki mogą pokazywać 2 różne godziny? Chyba, że jeden się jakoś przestawił". I w tym momencie dzwoni budzik (6:45) i mnie obudził...
Pewnie miałbym te LD gdyby nie to, że byłem zbyt przymulony by logiczniej pomyśleć. Ale ok, dobre i tyle.

_________________
Obrazek
"Głupota nie jest szczeblem mądrości. W istocie mądrość jest głupotą" - Matthijs Van Boxel


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Świadomy sen porady czy warto
PostNapisane: 16 maja 2013, o 06:16 
Pisarz
Pisarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2013, o 16:22
Posty: 76
Nick z youtube: Mic2313
Płeć: Mężczyzna
Ja się uczę :) Na razie miałem ich 6. Uważam że warto, super zabawa za darmo, bez używek i w 100% bezpieczna.
Jestem trochę zdziwiony że tak dużo osób tutaj zna ten temat. Może to jakieś wspólne cechy bronies? ;)

_________________
ObrazekObrazek


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 maja 2013, o 06:16 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL