MLP Online PL

MLP - Wszystkie odcinki Online

Teraz jest 28 mar 2024, o 13:09


Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Świadomy sen porady czy warto
PostNapisane: 16 maja 2013, o 20:48 
Pisarz
Pisarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 kwi 2013, o 21:06
Posty: 115
Lokalizacja: Wielkopolska
Płeć: Mężczyzna
Miałem taki sen,zrozumiałem że ten koszmar jest snem bo takie okropne stworzenia nie istnieją....


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 maja 2013, o 20:48 


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Świadomy sen porady czy warto
PostNapisane: 16 maja 2013, o 20:57 
illusion Lord
illusion Lord
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 19:56
Posty: 945
Lokalizacja: Szczecin
Nick z youtube: Iluzjusz Miraż
Płeć: Mężczyzna
Cytuj:
Ja się uczę :) Na razie miałem ich 6. Uważam że warto, super zabawa za darmo, bez używek i w 100% bezpieczna.
Jestem trochę zdziwiony że tak dużo osób tutaj zna ten temat. Może to jakieś wspólne cechy bronies? ;)

Gratuluję, ja w swojej karierze mam 9 i miałbym dużo więcej, ale po prostu nie specjalnie chce mi się wstawać w nocy by robić WBTB (technika ta dla mnie najlepiej działa). No i czasem też poszaleję wieczorkiem i do 4 nie śpię, a o 8-10 już się nie popłaca robić, robić, bo rodzina szaleje w domu.
No i nie możesz powiedzieć, że LD jest 100% bezpieczne. Nigdy nie możesz być czegoś pewny w 100%. No a w LD nie wiadomo, czy nie przedawkujesz np. adrenaliny. Sama sfera LD jest rzadko badana przez naukowców, więc ciężko stwierdzić jakie może mieć skutki. To tak jak z paleniem. Palisz codziennie, a po 25 latach możesz mieć raka. Z tym, że LD opiera się głównie na świadomości, a ta niezdrowa nie jest.
No i Bronies z zainteresowaniami oneironautycznymi to raczej zbieg okoliczności. Aczkolwiek, chęć bycia w Equestrii może popchnąć go na senną ścieżkę oneironauty. :P

_________________
Obrazek
"Głupota nie jest szczeblem mądrości. W istocie mądrość jest głupotą" - Matthijs Van Boxel


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Świadomy sen porady czy warto
PostNapisane: 16 maja 2013, o 22:13 
Początkujący skryba
Początkujący skryba
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 mar 2013, o 16:17
Posty: 26
Nick z youtube: MultiDagos
Płeć: Mężczyzna
Miałem parę takich snów, ale czy to był sen czy nie, w każdym bądź razie zaczęło się od przyjścia z pracy ok. 16:30 była to środa, nic nie jadłem, byłem bardzo zmęczony od razu położyłem się spać miałem taki lekki sen, po chwili coś mnie tknęło że jest 7:30 (czwartek) i spóźniłem się do pracy. Naglę się obudziłem zerwałem się z łóżka przez chwilę nie wiedziałem gdzie jestem i nagę zacząłem szukać telefonu i jak się okazało było po 17.00 (środa). Miałem jeszcze inne sny, leżałem sobie w łóżku i po chwili zasnąłem ale później coś mnie obudziłem i nie mogłem zasnąć ale próbowałem i zacząłem z głupa ruszać palcem wskazującym (klikać) czułem jak uderzam lekko o poduszkę i później miałem dziwne wrażenie, że nie czuję jak dotykam poduszki ale widziałem że tym palcem ruszam i później nie pamiętam co się stało. Z tego co tam czytałem to mógł być FILD.

_________________
Obrazek
"Głupie myśli ma każdy, ale mądry je przemilcza."
(Wilhelm Busch)


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Świadomy sen porady czy warto
PostNapisane: 17 maja 2013, o 07:57 
Pisarz
Pisarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2013, o 16:22
Posty: 76
Nick z youtube: Mic2313
Płeć: Mężczyzna
Mirage napisał(a):
Cytuj:
Ja się uczę :) Na razie miałem ich 6. Uważam że warto, super zabawa za darmo, bez używek i w 100% bezpieczna.
Jestem trochę zdziwiony że tak dużo osób tutaj zna ten temat. Może to jakieś wspólne cechy bronies? ;)

Gratuluję, ja w swojej karierze mam 9 i miałbym dużo więcej, ale po prostu nie specjalnie chce mi się wstawać w nocy by robić WBTB (technika ta dla mnie najlepiej działa). No i czasem też poszaleję wieczorkiem i do 4 nie śpię, a o 8-10 już się nie popłaca robić, robić, bo rodzina szaleje w domu.
No i nie możesz powiedzieć, że LD jest 100% bezpieczne. Nigdy nie możesz być czegoś pewny w 100%. No a w LD nie wiadomo, czy nie przedawkujesz np. adrenaliny. Sama sfera LD jest rzadko badana przez naukowców, więc ciężko stwierdzić jakie może mieć skutki. To tak jak z paleniem. Palisz codziennie, a po 25 latach możesz mieć raka. Z tym, że LD opiera się głównie na świadomości, a ta niezdrowa nie jest.
No i Bronies z zainteresowaniami oneironautycznymi to raczej zbieg okoliczności. Aczkolwiek, chęć bycia w Equestrii może popchnąć go na senną ścieżkę oneironauty. :P


Hehe, mi też się często nie chce. Jeszcze jak uda mi się wstać za pomocą tzw. Alfa Budzika, to jest w porządku, ale za pomocą normalnego - mowy nie ma. 3 pierwsze sny świadome to były z początku koszmary. W pierwszym ktoś mnie gonił. Nie wiedziałem kto, byłem w jakimś wielkim mieście SF. Nagle dotarło do mnie że to jest sen :) Następne 2 także były takimi koszmarami. 4 sen to był LD pierwszej nocy - nakręciłem się i po dwóch dniach dostałem świadomy sen. Był całkiem realistyczny jak na początek. Następne dwa były wywołane za pomocą TR. Próbuję MILD'a, jak na razie bezskutecznie :oops: Miałem też taki przypadek że tłumaczę koledze jak sprawdzić czy to sen, zrobiłem test rzeczywistości, udał się, ale ja się nie uświadomiłem :? Albo robię test, mówię - "To jest sen!" Postanawiam zeskoczyć z wieżowca, w trakcie skoku znajduję się w innym miejscu i uznaję że się obudziłem (Takie pseudo FA). Cóż, może kiedyś będzie lepiej :P

_________________
ObrazekObrazek


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Świadomy sen porady czy warto
PostNapisane: 14 cze 2013, o 19:02 
Pisarz
Pisarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 kwi 2013, o 21:06
Posty: 115
Lokalizacja: Wielkopolska
Płeć: Mężczyzna
Napiszę inny świadomy sen(Miałem go 4 lata temu ).Obudziłem się(Tak mi się zdawało) Mam 12 lat!Mówię "Dlaczego mam znowu tyle lat!Co to ma być?!Ale no cóż....Może to tylko figle głowy , OBY!"

Sprawdzam cały dom , nikogo nie ma ale gdy wszedłem do łazienki to zobaczyłem martwego ojca.Przeraziłem się!"Dziwne....Wygląda jak ze zdjęć gdy miał 7 lat....Dziwne!Idę na dwór....Co to ma być?!"Wyszedłem na dwór , widzę sąsiada , jest w takim samym wieku jak go zwykle widziałem , przed czymś uciekał i powiedzial "Pomóż!Weź ta siekierę ! Jestem bezbronny!" Zauważyłem siekierkę.Wziąłem ją , później widzę wilka....Całego rudego z czerwonymi ślepiami!Zionął ogniem , wyciągnąłem siekierkę i walczyłem z nim , udało mi się go ogłuszyć.Wtedy ja "Romek!O co tu chodzi?" , On mi mówi że sporo ludzi , zwierząt i roślinn zmieniło się w potwory wtedy ja "No po tym psie to ja ci wierzę , ale idźmy w jakieś bezpieczne miejsce!Bo ten pies może się obudzić!"Poźniej parę dni żyliśmy w moim zabarykadowanym domu , wciąż pies się dobijał ale nie był zagrożeniem.Ale nas przerażał potwór który wyglądał podobnie do Ryuka z Death Note , ale miał głowę Tyranozaura i skrzydła Nietoperza i co jakiś czas mówił patrząc na mój dom "Mięso!Czy wszyscy ludzie znikneli!A jeść muszę...."I po tych słowach odchodził dalej.Pewnego dnia postanowiłem go zabić , gdyż był wielkim zagrożeniem dla ocalałych.Wziąłem swój miecz kolekcjonerki ojca(Krótki) Wyszłem cicho , Roman zakluczył a ja skradałem się obok potwora i pomyślałem "Czas ruszyć na to....Coś!" Ruszyłem na niego lecz on mnie zauważył i uderzył skrzydłem , i rozpętała się walka.Raz on dostał , raz ja.I potem obalił mnie na ziemię , wyciągnął sztylet i brzuchem...Wystrzelił rękę w dół i gdy mnie trafił była rana ale nic nie czułem .....Potem pomyślałem "To sen!Nawet jak mnie uderzy to się nic nie stanie!Jak dam się zabić to się obudzę!"
Po tym celowo ciosy przyjmowałem i umarłem...Obudziłem się!


Był to sen ciekawy....


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Świadomy sen porady czy warto
PostNapisane: 14 cze 2013, o 19:58 
Początkujący
Początkujący
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lut 2013, o 11:25
Posty: 5
Lokalizacja: Trzebinia
Nick z youtube: przemek12222
Płeć: Mężczyzna
Nie kumam o co chodzi z tym ,,świadomym snem" i jak go mieć . czy do tego zalicza się wgląd w przyszłość bo kilka razy tak miałem np. pewnej nocy śniłem sobie że idę do szkoły (miałem około 11 lat) i po drugiej stronie ulicy coś się stało z samochodem pod domen jakiegoś gościa z silnika leciał dym . Po około miesiącu - dwóch idę do szkoły i czuje się jak bym wiedział co się stanie i co po drugiej stronie ulicy z samochodu leci dym jak w śnie ? ...dziwne . a tak z innej mańki wytłumaczy mi ktoś tak właściwie co to ,,świadomy sen" i jak go zrobić plis...


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Świadomy sen porady czy warto
PostNapisane: 14 cze 2013, o 20:22 
Publicysta
Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 kwi 2013, o 19:55
Posty: 709
Lokalizacja: Warszawa
Nick z youtube: Kacperro444
Płeć: Mężczyzna
@up to raczej nie świadomy sen to o czym mówisz tylko przypadek zupełnie inny. Są pewne sny które sstają się prawdą po jakimś czasie. Mi się kiedyś śniło że gram w SA:MP i robię stunty na motorze pomimo że SA:MP wtedy nie miałem. 2 miechy potem to się wydarzyło.

_________________
Obrazek --->Wpadnij na mojego Deviantarta <--- Obrazek


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Świadomy sen porady czy warto
PostNapisane: 14 cze 2013, o 20:32 
Początkujący
Początkujący
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lut 2013, o 11:25
Posty: 5
Lokalizacja: Trzebinia
Nick z youtube: przemek12222
Płeć: Mężczyzna
spoczko chciałem tylko się z kimś tym podzielić bo mało pisze przez rodzinę cały czas siedzą w domu i mogę tylko pisać w nocy w piątki i soboty :p


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Świadomy sen porady czy warto
PostNapisane: 16 cze 2013, o 11:39 
Pisarz
Pisarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 kwi 2013, o 21:06
Posty: 115
Lokalizacja: Wielkopolska
Płeć: Mężczyzna
Też miałem taki proroczy sen.W wieku 13 lat , przyśniło mi się żę znajdę przy koszu na śmieci torbę z różnymi słodyczami.4 miechy później to się wydarzyło!


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Świadomy sen porady czy warto
PostNapisane: 16 cze 2013, o 17:44 
illusion Lord
illusion Lord
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 19:56
Posty: 945
Lokalizacja: Szczecin
Nick z youtube: Iluzjusz Miraż
Płeć: Mężczyzna
A ja przypominam, że to temat o świadomym śnieniu, a nie o snach proroczych. Jak byście chcieli kontynuować wątek snów proroczych, to napiszcie do mnie bądź do któregokolwiek innego moda, żeby przywrócił owy temat:
viewtopic.php?f=23&t=384
Ten temat miał służyć o rozwianiu wątpliwości na temat "Czy warto mieć LD".

To może omówię jeszcze raz plusy i minusy świadomych snów, tak by inni nie musieli się wozić po tym temacie:

Plusy:
+Świetna zabawa
+Możliwość eksploatowania swojego umysłu
+Możliwość leczenie fobii itp.
+W miarę łatwa nauka
+Duży wybór technik
+Może ułatwić wstanie rano
+Podłoże LD jest mało znane, więc można się czego więcej dowiedzieć nie będąc pod sugestią innych osób
+Niektóre techniki są bardzo łatwe
Minusy:
-Przy WILD-zie można mieć straszne halucynacje
-Przy 3-4 LD w 1 nocy można czuć się bardzo niewyspanym
-Jak się miało mało LD to można mieć problem z zapamiętaniem celu (jaki się miało plan za dnia) oraz problem z utrzymaniem świadomości
-Podłoże LD jest mało znane, więc nie znane są skutki uboczne
-Niektóre techniki są bardzo trudne

_________________
Obrazek
"Głupota nie jest szczeblem mądrości. W istocie mądrość jest głupotą" - Matthijs Van Boxel


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 cze 2013, o 17:44 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL