MLP Online PL

MLP - Wszystkie odcinki Online

Teraz jest 28 mar 2024, o 09:58


Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Moja mała historia - coś o mnie
PostNapisane: 18 lut 2013, o 06:29 
Tłumaczka
Tłumaczka
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lut 2013, o 02:48
Posty: 391
Lokalizacja: Wielka Brytania
Nick z youtube: Mystheria22
Płeć: Kobieta
Uwaga, tekst jest długi i nudny, zalecany tylko dla wytrwalszych czytelników.

Witam was serdecznie, nazywam się Magda, od około 2 lat mieszkam w Wielkiej Brytanii (i planuję mieszkać tu już do końca), pochodzę oczywiście z Polski (rejony północne, blisko morza).

Bronies (lub jak kto woli Pegasis) stałam się jakoś na przełomie października i listopada 2012. Zaczęło się niewinnie, po prostu w wielu zakamarkach internetu (zwłaszcza na forach) napotykałam w awatarach i sygnaturach ludzi postacie z My Little Pony, a od czasu do czasu dyskusje na temat serialu (zaznaczam, że nie były to strony, których przewodnią tematyką było My Little Pony). Z początku nie przykuwałam do tego większej uwagi, sądziłam, że ma to charakter zabawy, albo hipsterskiej mody anty-macho. Pewnego razu trafiłam na pewien skromny komiks autorstwa jednego fana, gdzie dorosły facet oglądał serial (z jego ust dosłownie wylewała się tęcza), a jego kobieta marudziła mu o tym "jak to dorosły może oglądać serial dla dziewczynek?!", po czym sama się do niego przysiadła chcąc sprawdzić co on w tym widzi i po chwili oboje byli zauroczeni serialem. Niby zwykły durny komiks, a siedział mi w głowie przez wiele dni, niczym piosenka, o której nie możemy przestać myśleć. W końcu po kilku tygodniach ciekawość zawładnęła rozsądkiem i postanowiłam, że też sprawdzę o czym jest ten cały szum. Wklepałam w youtube "My Little Pony" i włączyłam pierwszy lepszy filmik. Było to "Wyjście Smoka" (sezon 1 odcinek 7) i po jego obejrzeniu nie uległam może jakiejś euforii, ale włączyłam kolejny i kolejny i kolejny... Nim się obejrzałam kucyki zawładnęły moją wyobraźnią i umysłem i zauroczyły mnie swoją głębią i obrazem.

Po części dlatego, że to właśnie "Wyjście Smoka" było pierwszym moim odcinkiem, a po części, że znajduje jej charakter najbardziej podobny do mojego, moją ulubioną postacią jest Fluttershy (no może poza tą opieką nad zwierzętami).

Z czasem jednak doszłam do sezonu 2 i to co mnie zirytowało, to to, że nie mogłam znaleźć jednego kanału, na którym można by obejrzeć kolejno wszystkie odcinki i byłam zmuszona wyszukiwać każdy odcinek osobno. Wtedy wpadłam na pomysł, że sama mogę przecież zebrać wszystkie odcinki do kupy i wrzucić na mój kanał, który od wielu miesięcy stał sobie pusty. Przeszłam więc od zamiaru do czynu chcąc umieścić wszystkie odcinki z dubbingiem w jednym miejscu w jakości HD (720p) i problem napotkałam przy odcinku "Luna odmieniona" (sezon 2 odcinek 4), gdyż nigdzie nie było tego odcinka w HD w wersji z dubbingiem. Niby drobnostka, ale irytowała mnie na tyle, że postanowiłam wyciąć odraz HD z wersji angielskiej i podłożyć pod niego polską ścieżkę dźwiękową. Okazało się to sporym wyzwaniem, bo ścieżka nie była dopasowana i trzeba było ją mocno przerobić, by pasowała, ale że jestem uparta dopięłam swego. Gdy mi się to udało spostrzegłam, że obraz w wielu odcinkach także niezbyt mi się podoba, więc te samą operację powtórzyłam z wieloma odcinkami drugiego sezonu.

Tak oto na moim kanale z czasem pojawiły się niemal dwa kompletne sezony z dubbingiem i taki też z początku miał być ten kanał. Wyłącznie z dubbingiem. Wiedzcie, że w pierwszym dniu miałam tylko niecałe 50 wyświetleń i byłam z tego powodu dumna jak paw. Był to jednak okres, gdy pojawił się sezon 3 i wiedziałam, że na dubbing długo poczekamy i po obejrzeniu pierwszego odcinka irytowało mnie, że przez wiele godzin nie pojawia się wersja z napisami (niby znam dobrze angielski, ale czytanie napisów zawsze jest wygodniejsze i pozwala rozwiać wątpliwości). Wtedy to postanowiłam, że sama takie napisy wykonam. Miałam już gotowe napisy do około 75% filmu, gdy w końcu ktoś inny takową wersję wypuścił. Przestałam więc tłumaczyć i porzuciłam pomysł.

W kolejnym tygodniu pojawił się kolejny odcinek i tym razem zapragnęłam dostarczyć innym napisy jak najszybciej (bo wiem jak to jest musieć czekać na coś, co się kocha). Znów nie byłam najszybsza, lecz zorientowałam się o tym dopiero, gdy napisy miałam już gotowe, więc szkoda mi było ich nie wypuścić, tak więc powędrowały na kanał. Dopiero za trzecim razem udało mi się wypuścić napisy jako pierwszej i dokończyć napisy do pierwszego odcinka (byłam szczęśliwa jak nigdy).

Tydzień po tygodniu wypuszczałam kolejne tłumaczenia, czasem jako pierwsza, czasem nie, ale przyjemnie było patrzeć na wasze radosne komentarze i na powoli rosnącą liczbę wyświetleń i subskrybcji. Ważne jest także, że moją kolejną żelazną zasadą było wypuszczanie wyłącznie odcinków MLP. Postanowiłam, że ten jeden raz mogę wypuścić coś innego, z powodu licznych dyskusji na temat jakości polskiego dubbingu i w ramach "kontynuacji" dyskusji postanowiłam wypuścić jedną z piosenek w wersji wielojęzycznej. Wszystko co znalazłam zawierały jakąś scenę w jednym języku, która następnie była w kółko powtarzana, a język się zmieniał. Wolałam, by obraz szedł nieprzerwanie, a język zmieniał się z czasem (wygląda to bardziej naturalnie) i taki też filmik musiałam zrobić sama (jako, że znałam się już na podkładaniu ścieżki dźwiękowej pod obraz) i tak powstała piosenka znaczkowej ligi w wersji wielojęzycznej. Widzom się to spodobało, a po jakimś czasie nastał okres dłuższej przerwy między odcinkami, więc pomyślałam, że przydałoby się to czymś zapełnić. Im więcej wrzucałam, tym więcej próśb o tłumaczenie dostawałam, a że filmiki były fajne, to wrzucałam ich coraz więcej.

Obecnie moim największym sukcesem było uczynienie moich napisów do filmu o Bronies oficjalnymi polskimi napisami, które z tego co mi wiadomo można pobrać przy zakupie filmu (oraz z kilku bezpłatnych serwisów dzięki mojej inicjatywie). Stało się to dzięki jednemu z administratorów bloga http://www.fge.com.pl który dostał zadanie znalezienia tłumacza chętnego się tego podjąć i napisał do mnie.

I tak oto jestem sobie ja, gotowa dalej tłumaczyć dla was i umilać wam czas jak tylko potrafię. Brohoof everypony!


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lut 2013, o 06:29 


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Moja mała historia - coś o mnie
PostNapisane: 18 lut 2013, o 19:53 
Publicysta
Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lut 2013, o 12:48
Posty: 529
Nie jest nudny ! Ten tekst jest ciekawy, fajnie sie czyta historie jak poznalismy poniacze :)
ps.A te forum na ktorym widzialas avatary poniaczy od ktorego sie wszystko zaczelo to jest polskie forumczy angielskie ?


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Moja mała historia - coś o mnie
PostNapisane: 18 lut 2013, o 20:02 
Publicysta
Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lut 2013, o 18:21
Posty: 619
Lokalizacja: Kobylin
Nick z youtube: Proto Ssassyn
Płeć: Mężczyzna
Łał poniacze trafią w gust każdego

_________________
Nothing is true, everything is permitted
ObrazekObrazekObrazek
"Wiedza jest wszędzie. Świat to biblioteka"


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Moja mała historia - coś o mnie
PostNapisane: 19 lut 2013, o 11:55 
Publicysta
Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2013, o 10:18
Posty: 513
Lokalizacja: Puławy
Nick z youtube: MrMamutPL,Pieczenieg
Płeć: Mężczyzna
Nie jest nudne i nie czyta się ciężko :) każdy kto obejrzy poniacze polubi je :) u mnie zaczęło się od tego, że na kanale Bunny_kou pojawił się fandub do This Day Aria (wiecie ta piosenka co śpiewają ją Chrysalis razem z Cadence(swoją drogą to najlepszy fandub jaki słyszałem musicie go przesłuchać)) i tak postanowiłem sobie, że czemu nie obejrzę sobie, i tak oglądałem, oglądałem, aż wkońcu takie "CO JEST KU*WA!?" "oglądam My Little Pony"... nie przejmując się tym zbytnio oglądałem dalej, aż wkońcu trafiłem na kanał Mystheria22 na którym spostrzegłem że mam tam nie tylko odcinki ale i informacje dotyczące serialu więc dałem suba i tak się toczy aż do dziś :)

_________________
Obrazek

Ten, kto wydaje wyrok, powinien go także wykonać. - Eddard Stark
A kto umarł, ten nie żyje. - Franz Maurer
Nazywam się major Bień i mam stopień majora. - Major Bień


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Moja mała historia - coś o mnie
PostNapisane: 19 lut 2013, o 12:27 
Ciekawie się czyta artykuł o tobie.

Ja natrafiłem na kanał Mystheria gdzieś tak w środku nadawania sezonu 3 przez Hub. Chciałem serial obejrzeć, natrafiłem na ciebie, potem powiedziałem sobie "jak wstawi kolejny odcinek za subskrybuje ją", tak też się stało, a poza tym chciałem być na bieżąco, a nie szukać po internetach odcinka z napisami. Cały sezon gdzieś wcześniej oglądałem w czasie jak wstawiałaś odcinki, moja subskrypcja poleciała gdzieś kilka tygodni później. Gdzieś tak w okolicach nowego roku 2013.

fragment wiadomości
Cytuj:
Szczęśliwego Nowego roku 2013
Dziękuje za przetłumaczenie najnowszego odcinka MLP:FiM. Ja sam nie za dobrze znam angielski, a bardzo bym chciał się nauczyć. Ale nie o tym rzecz...

Masz suba ode mnie, ponieważ dzisiaj przez 7 minut szukałem odcinka z napisami polskimi, a wiedziałem o twoim kanale, ale nie mogłem sobie przypomnieć nazwy kanału. Za subskrybowałem Ciebie, bo wiele razy będę się odwoływał do nowym odcinków. A subskrypcja się przyda, skoro chce być na bieżąco z odcinkami, a nie szukać po internetach angielskich wersji bez napisów polskich... (...)


Dziękuje za wszystko Mystheria.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Moja mała historia - coś o mnie
PostNapisane: 20 lut 2013, o 18:57 
Edytor
Edytor

Dołączył(a): 19 lut 2013, o 21:40
Posty: 316
Moja historia z MLP zaczęła sie tak:
Grałem sobie w taka grę na iPada od gameloft (dokładniej Kingdoms and lords) i nagle wyskakuje mi reklama innej gry od tej firmy właśnie o MLP. Na początku chciałem usunąć ta reklamę ale postanowiłem ze czemu by nie, pobiorę sobie. Gram sobie gram i mi sie spodobało więc wszedłem sobie na YouTube i zacząłem szukać pierwszego odcinka MLP (nad którym opierała sie fabuła gry) i sobie oglądam. Pierwszy kanał na którym to oglądałem miał tylko jeden odcinek więc przeszedłem na inny żeby dokończyć historie o lunie. Potem sobie puscilem kolejny odcinek bo mi sie spodobało. Niestety ten drugi kanał tez miał mało odcinków ( tylko do 14 ) więc poszukalem innego kanału i właśnie to był kanał mystherii.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Moja mała historia - coś o mnie
PostNapisane: 20 lut 2013, o 19:39 
Początkujący skryba
Początkujący skryba
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 18:40
Posty: 27
Nick z youtube: Rafikk222
Płeć: Mężczyzna
Ja zacząłem oglądać gdzieś w marcu a zacząłem dlatego że chciałem zobaczyć czemu się ludzie jarają jakimiś kucykami. I włączyłem 1 odc po polsku i tego samego dnia obejrzałem 10 odcinków a w kolejne dni cały sezon. Potem 2 sezon z napisami pl. A w maju poszedłem na swój pierwszy Ponymeet który odbył się w Rzeszowie (6km od mojego domu) potem miałem fajną przygodę bo miasta nie znam kasy na bilet nie miałem i niewiedziałem jak wrócić ale jednak są dobrzy ludzie na tym świecie i wskazali mi drogę.(Teraz już Rzeszów znam bardzo dobrze bo od tamtego czasu bardzo często tam jeżdżę) A i zapraszam na V Ponymeet Rzeszowski który odbędzie się 2 Marca a zresztą macie link zobaczcie sami. Link do fp Bronies RZeszów https://www.facebook.com/BroniesRzeszow Link do grupy Bronies Rzeszów https://www.facebook.com/groups/broniesrzeszow/ i link do wydarzenie V Ponymeet https://www.facebook.com/events/515011255188428/ tam wszystko pisze.

Pozdrawiam.

_________________
Rainbow Dash Rządzi


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Moja mała historia - coś o mnie
PostNapisane: 20 lut 2013, o 19:42 
Edytor
Edytor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2013, o 10:41
Posty: 215
Płeć: Kobieta
jest ciekawsza niż zapowiadałaś Mysth

_________________
Dla człowieka niedojrzałego znamienne jest że pragnie wzniosle umrzeć za jakąs sprawę , dla dojrzałego natomiast że pragnie cicho dla niej żyć


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Moja mała historia - coś o mnie
PostNapisane: 20 lut 2013, o 20:51 
Początkujący
Początkujący
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 19:09
Posty: 7
Nick z youtube: Multinminecraft
Płeć: Mężczyzna
Moim zdaniem twoja historia poznania Pony jest bardzo ciekawa i można w pewnym tego słowa znaczeniu powiedzieć ,że pouczająca jak to każdemu w każdym wieku może spodobać się serial taki jak MLP :)

_________________
"Jeśli napotkasz śpiącego niewolnika,nie budź go,może śni o wolności"-Władysław Grzeszczyk


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Moja mała historia - coś o mnie
PostNapisane: 20 lut 2013, o 21:33 
Początkujący skryba
Początkujący skryba
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2013, o 19:54
Posty: 18
Lokalizacja: Czeladź
Nick z youtube: MrKvador
Płeć: Mężczyzna
Tak bardzo fajna historia i podziwiam Cię za wytrwałość w tłumaczeniu :) Mam tylko małe pytanie a mianowicie czy miewasz czasami problemy ze zrozumieniem angielskiej wersji językowej czy przychodzi Ci to bez trudu ? Co do wypowiedzi userów, hmm.. Mam 17 lat i oglądam kucyki, tak wiem to nie jest nic złego ale powiecie mi czemu MLP jest traktowane jak bajka dla dziewczynek ? Czemu inni nie mogą zrozumieć że lubię to a nie co innego ? Szczerze ? Wolę obejrzeć odcinek MLP niż kolejny tandetny horror, w którym flaki latają po ekranie(nie twierdzę, że wszystkie horrory są słabe). :)

_________________
Obrazek


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lut 2013, o 21:33 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL