MLP Online PL

MLP - Wszystkie odcinki Online

Teraz jest 28 mar 2024, o 14:34


Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Moje widzimisię na różne tematy
PostNapisane: 23 lut 2013, o 18:45 
Tłumaczka
Tłumaczka
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lut 2013, o 02:48
Posty: 391
Lokalizacja: Wielka Brytania
Nick z youtube: Mystheria22
Płeć: Kobieta
W tym temacie będę pisała co myślę o różnych rzeczach, zacznę od tych, które wywołały w ostatnim czasie największą burzę:

Przemiana Discorda:
Wbrew powszechnym opiniom nie uważam, by Discord poprzez zmianę w dobrego został zepsuty. A przynajmniej jeszcze nie. Nie to czyniło go takim fajnym, że był zły, a to, że odbiegał od wszelkich standardów i miał swój nieco nieprzewidywalny charakter i nie dało się przy nim powiedzieć "ten motyw jest oklepany i był już wałkowany X razy". Otóż tego nam (jeszcze) nie zabrano, przecież Discord może być taki sam, jaki był, tylko po prostu od teraz celować swoimi żartami w inną stronę. Co więcej, twórcy doskonale sobie zdają z tego sprawę i skoro widzowie go takim polubili, to nie zmienią go nagle w grzecznego, potulnego, ustatkowanego i nudnego Discorda, a coś mi mówi, że jeszcze nie raz go zobaczymy.

Twilighto-Alicorno-Księżniczka:
Nie jestem zła, że Twilight stała się księżniczką, ja się tego spodziewałam w zasadzie od pierwszego sezonu. Nie jestem zła, że stała się alicornem, według mnie to ciekawostka otwierająca drzwi na nowe przygody i możliwości. Nie jestem zła, że reszta przyjaciółek nie została księżniczkami, to nie przyniosło by im nic dobrego (wyobrażacie sobie Rainbow Dash i Applejack zmuszane całymi dniami do paradowania w kieckach i oddające się nudnemu życiu księżniczek?). Każda z nich jest inna i dla każdej stanie się tą najlepszą oznaczałoby coś innego. Bardzo prawdopodobne, że kiedyś doczekamy się osiągnięcia sukcesu także przez nie, choć każda osiągnie go na swój sposób.
Wracając do Twilight, to dziwi mnie reakcja wielu fanów, gdyż Twilight od zawsze była swego rodzaju najważniejsza w main 6 i stanowiła ich swego rodzaju liderkę, to ona była od najmłodszych lat uczona przez Księżniczkę Celestię i to ona była do tej roli przygotowywana od początku.
Moim zdaniem serial nie został zepsuty (jeszcze nie), tylko przeniesiony na nieco wyższy poziom, co jest naturalne. Zmiany są konieczne, byle to były zmiany na dobre.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lut 2013, o 18:45 


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Moje widzimisię na różne tematy
PostNapisane: 23 lut 2013, o 18:47 
Tłumaczka
Tłumaczka
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lut 2013, o 02:48
Posty: 391
Lokalizacja: Wielka Brytania
Nick z youtube: Mystheria22
Płeć: Kobieta
Fanowska wersja romansu Discorda i Celestii

Sama idea, choć nie ma szansy na pojawienie się w serii (to wciąż serial przeznaczony dla bardzo młodych i nie wystąpią tam żadne skomplikowane wątki miłosne) jest dość ciekawa i intrygująca. Choć Discord przeszedł już na jasną stronę końskiej mocy, to wciąż stanowi swego rodzaju przeciwieństwo Celestii, a jak wiadomo przeciwieństwa się przyciągają i tego typu historie można opisać na wiele ciekawych sposobów wplątując w to różne intrygi i zagadnienia (jest to swego rodzaju mezalians).
Co do samego filmiku, to urzekła mnie oprawa graficzna, a samo dodawanie do niego napisów było dla mnie swego rodzaju wyzwaniem (oryginalne napisy były wtopione w ekran i poruszały się wraz z filmikiem i nigdy wcześniej nie dodawałam napisów do czegoś takiego). Miejscami napisy leciały dość szybko i było nieco ciężko tak dopasować polskie, by dać wam jak najwięcej czasu na przeczytanie ich, ale jakoś dałam radę. Jedynie fragment o wytępieniu przez Discorda większości alicornów nieco mnie niepokoił, zastanawiałam się, czy nie wstawić ostrzeżenia przed scenami nieodpowiednimi dla widzów, ale doszłam do wniosku, że scena ta ma bardziej charakter opisowy, niż obrazowy i nie będzie tak mocno oddziaływać na emocje widzów.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Moje widzimisię na różne tematy
PostNapisane: 5 mar 2013, o 23:26 
Tłumaczka
Tłumaczka
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lut 2013, o 02:48
Posty: 391
Lokalizacja: Wielka Brytania
Nick z youtube: Mystheria22
Płeć: Kobieta
Clopping
Ostatni numer Brohoofa sprawił, że rozgorzały dyskusje na ten temat, więc i ja powiem, co o tym myślę. Przede wszystkim nie jestem tego zwolenniczką, jednak w internecie spędziłam już tyle czasu, że po prostu mijam to obojętnie, jak każdą inną dewiację/zboczenie (nazwijcie to sobie jak chcecie). Nie podoba mi się jednak w jaki sposób w Brohoofie zostało to skrytykowane. Nie chodzi o sam fakt, ze artykuł był do tego zagadnienia negatywnie nastawiony, ale użyto tam zbyt ostrych słów, których raczej bym się spodziewała w fakcie i superexpresie. Ja rozumiem się z kimś/czymś nie zgadzać i mieć wręcz przeciwne zdanie, ale mieszanie ludzi z błotem nawet za coś takiego jest poniżej poziomu. Gdyby w artykule podmienić clopping na Bronies, to mielibyśmy obraz typowego hejtera, który uważa, że jak ktoś jest starszy i lubi bajki dla małych dziewczynek, to na pewno ma problemy z psychiką, jest "gupi" i całe życie mieszka z rodzicami w piwnicy opychając się zupkami chińskimi. Nie tak to się robi.
Wracając do samego cloppingu, to sam fakt istnienia tego zjawiska nie przeszkadza mi jakoś szczególnie. Seksualne bodźce, o ile nie krzywdzą innych są prywatną sprawą każdego i inni nie powinni się w to wtrącać. Takie materiały powinno się po prostu trzymać z dala od młodszych, a starsi niech sobie z nimi robią co chcą.

Equestria Girls
Kto nie wie co to niech poczyta to http://www.fge.com.pl/2013/03/niedzieln ... .html#more
Wiele osób związanych z naszym ukochany, starym, dobrym, kucykowym serialem (w tym podkładająca głos Twilight Sparkle Tara Strong) mówiły, że nadejdą w nim żadne wielkie zmiany (typu: rozpad main 6), więc nie rozumiem ogólnego oburzenia i żalu fanów, że doczekał się on takiego spin-off'u. To jest osobna produkcja, która nie będzie miała wpływu na główny serial, więc wszelkie obawy, że MLP upadnie i zejdzie na psy są bezpodstawne.
Ja mam zamiar dać szansę nowej produkcji - jak mi przypadnie do gustu, to będę oglądać, jak nie, to nie.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 mar 2013, o 23:26 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL